جهاد تبیین و امیدآفرینی باید دغدغه تمام بسیجیان باشد
جهاد تبیین و امیدآفرینی باید دغدغه تمام بسیجیان باشد

پورشمسی گفت: جهاد تبیین و امیدآفرینی باید دغدغه تمام بسیجیان باشد و باید در این زمینه قدم های موثر و جریان سازی برداشته شود.

سردار رضا پورشمسی در اجتماع چند هزار نفری بسیجیان استان یزد با اشاره به اینکه هفته بسیج یادآور حوادث تلخ و شیرینی است که در طول تاریخ انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته است اظهار کرد: در تمام حوادثی که بر این کشور تحمیل شد بسیجیان مخلصانه جان فشانی کردند و سربلند از تمام این میادین خارج شدند.

وی ادامه داد: در کوران دفاع مقدس بسیجیان مثل تمام ماموریت‌هایی که به آن‌ها محول شد موفق شدند حجم وسیعی از مناطق اشغالی را آزاد کنند، و در این زمینه معمار کبیر انقلاب اسلامی گفتند که بسیجیان مردمان خاص دوران خود هستند و در حوادث بعدی نیز این جمله امام خمینی ثابت شد.

پورشمسی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) در سال ۴۲ که نهضت خود را شروع کردند چشم امید به افرادی داشتند که سال‌های بعد حوادث بزرگی را رقم زدند تصریح کرد: در دوران رژیم پهلوی زمانی که غربی‌ها تصمیم گرفتند رضا قلدر را به قدرت بنشانند، مدرنیته دومین جریان هولناکی بود که شاه ملعون وارد سبک زندگی مردم ایران کرد.

وی ادامه داد: رضا شاه وقتی زندگی بدون خدای غرب را دید مدهوش آن شد وسعی کرد آن را در ایران پیاده کند و جنایت‌های فراوانی نیزانجام داد، اما امام خمینی (ره) با پشتوانه بسیجیان توانست در مقابل این هجمه‌ها بایستد.

پورشمسی با اشاره به اینکه در جنگ سخت و جنگ نرم و جنگ اقتصادی با حضور بسیجیان جواب دندان شکنی به دشمنان داده شود و بسیاری از مشکلات از صحنه حذف شود عنوان کرد: امروز دشمن با تمام ظرفیت‌های باستان گرایی و پادشاهی گذشته و ظرفیت منافقین کوردل یک جنگی به نام جنگ احزاب را راه اندزی کرده اند.

جانشین معاونت بازرسی کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده اند عامل موفقیتشان در ایران تغییر ذهنیت در جوانان و ایجاد این باور که منشا مشکلات اسلام را در ذهن جوانان ما رخنه دهد تصریح کرد: اگر نظام مدرنیته قرار بود ما را به جایی برساند و نظام رژیم پهلوی یک رژیم قدرتمند بود چرا در جنگ جهانی اول بیش از ۹ میلیون ایرانی و در جنگ جهانی دوم نزدیک به ۵ میلیون ایرانی جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: در آن دوران که صحبتی از اسلام و انقلاب نبود، ولی در زمان دفاع مقدس در شرایطی که بیش از ۳۷ کشور علیه ما بودند با رشادت و دلاوری بسیجیان توانستیم پیروز شویم و حال مدعیان جنگ احزاب پاسخ دهند چرا در جنگ جهانی اول و دوم نتوانستیم پیروز شویم، ولی در دفاع مقدس و در شرایطی که دنیا در مقابل ما بود پیروز شدیم؟

سردار پورشمسی با تاکید بر اینکه اگر غربی‌ها مدعی مدرنیته در کشور هستند چرا با انرژی صلح آمیز هسته‌ای و پیشرفت پزشکی ایران مخالف هستند اظهار کرد: باید بررسی شود در زمانی که شعار‌های اسلامی نداشتیم چه حوادثی را پشت سرگذاشتیم و در کجای جهان بودیم، ولی امروز با شعار‌های اسلامی در زمینه علم، هسته ای، موشکی، نانو و… چه جایگاهی داریم.

جانشین معاونت بازرسی کل سپاه پاسداران با اشاره به سخنرانی‌های متفاوت مقام معظم رهبری از ابتدای سال جاری تاکنون تصریح کرد: جوانان هوشمند و فرزانه روی صحبت‌های رهبری تامل کنند و در مورد صحبت‌های ایشان مبنی بر افشای دروغ و جنگ روانی دشمن روشنگری کنند.

وی افزود:در بخش دیگری از صحبت‌های ایشان به بسیجیان مبنی براینکه از سرمایه ایمان برای تولید عمل صالح بهره بگیرید باید به این مهم رسید که جوانان بسیجی دقت نظر داشته باشند و امیدآفرینی را در جامعه ترویج دهند.

فرمانده سابق سپاه الغدیر در پایان گفت: جهاد تبیین و امیدآفرینی باید دغدغه تمام بسیجیان باشد و باید در این زمینه قدم‌های موثر و جریان سازی برداشته شود.