ملت ایران با فرهنگ اسلامی، انقلابی و بسیجی پای انقلاب هستند
ملت ایران با فرهنگ اسلامی، انقلابی و بسیجی پای انقلاب هستند

«عباسی» با بیان اینکه ملت ایران با فرهنگ اسلامی و انقلابی و بسیجی محکم پای انقلاب هستند، گفت: جوانان و نوجوانان در فضای هیجانی مجازی قرار دارند و فقط از نارسانه‌های دشمن تغذیه می‌شوند لذا باید فضایی را ایجاد کنیم تا بدانند که برای حفظ این انقلاب و نظام چه زحماتی کشیده شده و چه خون دل‌هایی خورده شده است.

«اسدالله عباسی» استاندار گیلان در نشست هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه شهدا با فداکاری و ایثارگری و جانفشانی خود امنیت کشور و ملت را حفظ کردند، اظهار داشت: شهدا با باور‌های دینی و ارزشی و انقلابی خود در سخت‌ترین روز‌ها وارد میدان شدند و از اسلام و انقلاب و کشور دفاع کردند.

استاندار گیلان فرهنگ و روحیه بسیجی را روحیه ایثار و شهادت دانست و افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلان می‌تواند در سه مرحله شامل پیروزی انقلاب، دستاورد‌های انقلاب و شرایط خاص انقلاب این تاریخ ۴۳ ساله را با عظمت و پر شکوه به تصویر بکشد.

وی با بیان اینکه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با محوریت ولایت فقیه و برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی بود، تصریح کرد: این انقلاب توانست در مقابل رژیم فاسد و طاغوتی آن زمان که در اختیار استعمار و استکبار جهانی بود و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مسائل نظامی و امنیتی آن را مدیریت و منابع آن را به غارت می‌بردند، ایستادگی کند و به این بی هویتی پایان ببخشد.

عباسی با بیان اینکه رژیم پهلوی خودباوری را از ملت ایران گرفته بود و اندیشه‌های ما را با افکار بیگانگان جایگزین کرده بود، خاطرنشان کرد: استکبار اجازه نمی‌دهد که ملت‌ها فکر کنند و استقلال داشته باشند، اما این حرکت با پیروزی انقلاب در ایران اسلامی آغاز شد.

استاندار گیلان دفاع مقدس را آغاز جنگ ترکیبی دشمن علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران دانست و متذکر شد: دشمن که بعد از قائله‌های تروریستی در مناطق مختلف کشور نتوانسته بود کاری از پیش ببرد، از طریق صدام جنگ تحمیلی را به راه انداخت و همه کشور‌هایی که امروز مدعی حقوق بشر و دفاع از مردم ایران هستند، اقدام به ارسال سلاح‌های مدرن به عراق کردند تا انقلاب نوپای ما را از بین ببرند، اما ناکام ماندند و سپس تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و تحرکات امنیتی را در مرز‌های کشور در پیش گرفتند.

وی با اشاره به رشادت، شجاعت و شهادت مدافعان حریم کشور و حریم اهل بیت (ع)، افزود: مدافعان حرم اجازه ندادند که دشمن در کنار مرز‌های ایران ناامنی ایجاد کند و داعش را در نطفه خفه کردند؛ بی تردید سردار سلیمانی ما پرچمدار مبارزه با داعش است.

عباسی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی مقتدر و قدرتمند در منطقه و حتی دنیا ظاهر شده است، تصریح کرد: شکل گیری اجماع ۱+۵ فقط برای بازدارندگی قدرت ایران است، اما دشمنان در این مرحله نیز چیزی جز سرشکستگی به دست نیاوردند، فلذا می‌خواستند ایران را وارد فضای جنگ روسیه و اوکراین کنند.

وی با اشاره به شکل گیری دولت سیزدهم و ایجاد فضای کار و تلاش در جبهه اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: اقتصاد یارانه‌ای اقتصاد معیوب و ناقص بود، لذا دولت سیزدهم تصمیم گرفت این اقتصاد ناکارآمد را به اقتصاد مردمی با محوریت توزیع عادلانه یارانه‌ها تبدیل کند؛ لذا طی یک سال گذشته علاوه بر جبران عقب ماندگی‌ها و بدهی‌های دولت گذشته، در جهت بهبود معیشت، رفاه و اقتصاد مردم گام برداشته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دشمن هرگز پیشرفت‌های جمهوری اسلامی را بر نمی‌تابد و در روز‌های اخیر جنگ ترکیبی جدیدی را برای تضعیف کشور و نظام به راه انداخت، تاکید کرد: کشور ما با این باد‌ها نمی‌لرزد، زیرا درخت تنومند انقلاب به بهانه خون هزاران شهید، جانباز، بسیجی و ارتشی ایجاد شده و دشمن دیگر نمی‌تواند آسیبی به این درخت بزند، فلذا همچنان تحرک و فتنه انگیزی دارد و نمونه‌های آن را در سال‌های ۷۸، ۸۸، ۹۸ و ۱۴۰۰ شاهد بودیم.

وی با اشاره به خشم دشمنان از حرکت مردمی اربعین و تلاش آنان برای راه اندازی فتنه جدید، افزود: مردم برای مقابله با این فتنه هنوز وارد صحنه نشده اند و نیرو‌های انتظامی و بسیجی براساس وظایف قانونی خود امنیت کشور را مدیریت می‌کنند؛ به دشمنان اعلام می‌کنیم که شاهد استیصال و ناامیدی شما هستیم، زیرا دست به اسلحه و ترور برده اید و به سوی مردم بی گناه تیراندازی می‌کنید و هدف‌های کور دارید.

عباسی با بیان اینکه ملت ایران با همان فرهنگ اسلامی و انقلابی و بسیجی محکم پای انقلاب هستند و اجازه نمی‌دهند که دشمنان ایمان و آموزه‌های دینی آنان را خدشه دار کنند، متذکر شد: امروز وظیفه ماست که ارزش‌های دفاع مقدس را برای نسل جوان و نوجوان بازگو کنیم. جوانان و نوجوانان در فضای هیجانی مجازی قرار دارند و فقط از نارسانه‌های دشمن تغذیه می‌شوند؛ باید برای جوانان فضایی ایجاد کنیم تا بدانند که برای حفظ این انقلاب و نظام چه زحماتی کشیده شده و چه خون دل‌هایی خورده شده است.

وی یادمان‌های شهدا را فرصتی برای معرفی سیره شهدا دانست و تصریح کرد: همه ما مدیون و مرهون شهدا هستیم و باید ارزش‌های آنان را بازنشر دهیم؛ این بازنشر ارزش‌ها فقط در ظاهر نیست و باید تولید محتوا داشته باشیم، زیرا امانتدار خون شهدا و خانواده‌های آنان هستیم.

استاندار گیلان از رسانه‌ها و پیام رسان‌های داخلی خواست به ترویج وصایای شهدا بپردازند و تاکید کرد: اجازه ندهید این ۲۵۰ نارسانه که با حمایت دشمنان برای ما خط و نشان می‌کشند، بر فضای کشور غلبه پیدا کنند. مدیران نیز علاوه بر تمرکز بر انجام ماموریت‌های اجرایی، دشمن را رصد می‌کنند، زیرا دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام بهره می‌گیرد و نباید اجازه تحرک را به او بدهیم.

وی مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلان را نمادی از جانفشانی‌ها و شجاعت‌ها و فداکاری‌ها و ایثارگری‌های بسیجیان، سربازان، نظامیان، ارتشی‌ها و همه مردم گیلان و ایران دانست و افزود: انقلاب اسلامی ما دستاورد‌های معنوی و ارزشی زیادی دارد و وظیفه ماست که این دستاورد‌ها را حفظ کنیم.

عباسی، بسیج را یاری رسان مردم در همه حوادث و بحران‌ها دانست و خاطرنشان کرد: آحاد مردم و مسئولان تا پای جان برای دفاع از ارزش‌های انقلاب و نظام تلاش می‌کنند و در خط ولایت هستند فلذا باید همبستگی، همدلی، هماهنگی و انسجام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دشمنان نقشه‌های خود علیه ایران را هر کجا پیاده کردند موفق شدند، متذکر شد: باید قدردان این رهبری و مردم باشیم و بدانیم که دشمن رو به زوال و نابودی است و مردم ما پیروز میدان هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان هشت هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده و باید مدیریت جهادی برای افتتاح مرکز فرهنگی صورت بگیرد، افزود: مخاطبان این مرکز باید به دل تاریخ بروند و ببینند که در طول ۴۳ سال گذشته چه اتفاقاتی در کشور رخ داده تا هویت اسلامی و ارزشی خودشان را باز بیابند.

انتهای پیام/