سه روز رو سیاهی ، سه قدم تا تباهی
سه روز رو سیاهی ، سه قدم تا تباهی

در این نوشتار به آشوبهای سه روزه ( ۲۴ ، ۲۵ و ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ) در پی اغتشاشات ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ به بهانه مرگ مهسا امینی بطور اجمالی پرداخته شده است .
*
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

پیش از شروع : به بهانه سالگرد اشوب بنزینی دولت نالایق حسن روحانی در ابان ۹۸ ، به روشهای مختلف فراخوان دادند ؛ تحولات جدید ، قیام بزرگ ، مرحله جدید و متفاوت ، اغاز مرحله پایانی انقلاب ، در بوغهای خویش دمیدند.

هدف گذاری دشمن : اعتصاب و اعتراض ، شورش و بلواهای خیابانی و ایجاد زد و خورد بین مردم .

هدف عملی : زنده نشان دادن اغتشاشات ۱۴۰۱

روش کار در طول ایام سه روزه : هیجانی کردن ، برانگیختن احساسات ، تهدید به بستن مغازه ها ،کشته سازی و خشونت سازی نیروهای انتظامی برای برانگیختن احساسات مردم و همسو سازی با هدف نامشروعشان

تلاش رسانه های دشمن : بزرگنمایی و تبلغات گسترده رسانه های معاند ، اعتصاب سراسری و بسته شدن و فشار اقتصادی ،  اعتصاب سراسری در سالگرد آبان ۹۸

آن چه در عمل رخ داد : تجمع محدود اعتراضی در برخی نقاط مثل چند ایستگاه مترو ، شعار چند نفره در شبها در محلات ، آشوب محدود در برخی نقاط ، ترور و کشتار وحشیانه در اصفهان و ایذه ، حمله و آتش‌زدن حوزه‌ علمیه شهر ایذه توسط اغتشاشگران ، برخلاف فراخوان‌های متعدد ؛ کسبه بازارشهرها زیر بار اعتصاب زورکی نرفته و مغازه‌های خود را باز نمودند و شرایط عادی بود . البته در برخی شهرها با تهدید و ایجاد ترس معدودی از مغازه ها بستند و سبب ذوق زدگی معاندین شد ، و کارهای پراکنده دیگر صورت گرفت .

بیماری کووید طی این سه روز حدود یکصد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و برخی از آنها در بیمارستان ها بستری شدند. اغلب بیماران آشوب گر نیز توسط مردم و نهادهای انتظامی دستگیر و در بازداشتگاه بستری شدند .

سخن پایانی : گرچه اغلب رجال سیاسی دربرابر وقایع تلخ دو ماه اخیر و بخصوص جنایات سه روزه ساکت بودند ، ولی عموم ملت ایران از نا امنی های بوجود آمده ، ناراحت بوده و ابراز نگرانی کرده و درخواست برخورد شدیدتر با عاملان و مسببان ترور و اشوب را دارند . اما سه روز پایان آبان برای دشمنان بعنوان آزمون اهمیت داشت ، گرچه دشمن موفق نبود و ناکامی آنان در طی سه روز روسیاهی بهمراه داشت ، ولی آنان را ترقیب خواهد کرد که در حین مسابقات جام جهانی و ۱۶ آذر مجددا بر این فتنه بدمند و پیکر متعفن خود را به سه قدم تا تباهی کشانند .