تقابل انقلاب اسلامی با استکبار پایان‌ناپذیر است
تقابل انقلاب اسلامی با استکبار پایان‌ناپذیر است

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: راهبرد و جوهره اصلی انقلاب اسلامی ظلم‌ستیزی است و به همین دلیل، تقابل و درگیری ما با استکبار همیشگی و پایان‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام «عبدالله حاجی‌صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در آیین گرامیداشت شهدای شاهچراغ که در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: فتنه دو مرحله دارد؛ اقبال و ادبار. مرحله ادبار دوران آموختن و روشنگری است؛ لذا این فتنه را هم همانند فتنه‌های دیگر به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی افزود: تقابل و جنگ و درگیری ما با استکبار همیشگی و پایان‌ناپذیر است و این هم سنت خداوند است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: راهبرد و جوهره اصلی انقلاب اسلامی ظلم‌ستیزی است و بر این اساس تا ظالم و استکباری همچون آمریکا وجود دارد، جنگ و درگیری ما هم با دشمن پایان نمی‌یابد.

وی متذکر شد: برخی به دنبال این نباشند که با دشمن (آمریکا) ارتباط برقرار شود؛ چون هم آن‌ها می‌خواهند نظام جمهوری اسلامی در ایران وجود نداشته باشد و ما هم جز شکست استکبار را به موضوع دیگری رضایت نمی‌دهیم؛ ما با فتنه‌ها و دشمنی‌های متعددی مواجه بوده‌ایم، اما حرکت انقلاب توقف نداشته است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: آمریکایی‌ها قبل از فتنه اخیر، خودشان عنوان کردند که نظام تک‌قطبی آمریکایی شکست خورده و از سوی دیگر هرچند قدرت نظامی دارد، ولی امکان بکارگیری آن را ندارد و اینکه انقلاب اسلامی هم ابتکار عمل را نه تنها در منطقه بلکه در جهان از آمریکا گرفته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: ما از دشمن انتظاری جز دشمنی نداریم؛ چون هیچ دشمنی، خصومت خود را کنار نمی‌گذارد؛ به همین جهت برای رسیدن به هدف خود راه‌های مختلف را به‌کار می‌گیرد؛ اما نکته مهم و اصل اساسی این است که جبهه انقلاب باید بتواند نوع حمله دشمن را تشخیص دهد. امروز جمع‌بندی دشمن این است که جنگی احزاب‌گونه راه بیندازند و نوع حمله را هم «جنگ ترکیبی» قرار داده است.

وی‌ افزود: مهم‌ترین راهبرد و تحلیل دشمن این است که برای پیروزی تنها یک راهکار وجود دارد و آن اینکه مردم را مقابل انقلاب قرار دهند؛ زیرا معتقدند که هیچ قدرتی به جز مردم ایران توان شکست نظام جمهوری اسلامی را ندارد؛ لذا برای رسیدن به این هدف، می‌خواهند جوانان ایرانی برانداز انقلاب اسلامی شوند؛ پس به همین منظور به دنبال این هستند که جوانان را آمریکایی کنند و به عبارت دیگر، سبک زندگی آن‌ها را تغییر دهند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی ادامه داد: برای این شیوه نمونه تاریخی هم ذکر می‌کنند؛ آنجایی که یهود در پشت پرده توانست اصحاب پیامبر اکرم (ص) و نماز شب‌خوان‌ها را رو در روی سایر مسلمانان قرار دهد؛ امروز هم دو گروه گرفتار دسیسه دشمن شدند، یک سری به واسطه ندیدن دشمن، ندانسته و بر سر غفلت گرفتار شدند و عده‌ای هم به دلیل دنیاطلبی، منافع مادی و انتقام گرفتن از نیرو‌های انقلابی، اسیر دست دشمن شدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه دشمن در این روز‌ها به دنبال جنگ ترکیبی و بی‌اعتمادسازی مردم به نظام است، عنوان کرد: جهاد تبیین و مقابله با جنگ ترکیبی الزاماتی دارد؛ از جمله بصیرت به معنای مصداق‌شناسی، داشتن روحیه انقلابی و بسیجی، استقامت و خسته نشدن، تقویت میان امت و امام و تقویت سازندگی.

در پایان این مراسم، پدر شهید محمدرضا کشاورز شهید ۱۵ ساله حرم شاهچراغ نیز مورد تکریم و تجلیل قرار گرفت.

انتهای پیام/