اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست !
اربعین حسینی ، بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عج) بوده و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست !

نمازجمعه شهر ماهدشت در مصلی این شهر درجمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ پس ایراد خطبه های عالمانه و دلنشین نماز جمعه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد عظیمی زاده برگزار شد . سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « شکوه اربعین حسینی و فرصت های جهاد تبیینی » بود .

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ضمن عرض تسلیت ایام اسارت آل الله و شور اعزامهای اربعین حسینی گفت : اربعین در مکتب اسلام ناب جایگاه ویژه دارد و تنها مراسم چله ای است که برای ایمه اطهار (ع) گرفته میشود . درثواب پیاده ‌رفتن زیارت امام حسین (ع) بسیار تاکید شده است و خواندن زیارت اربعین از نشانه های شیعه می باشد. زیارت قبور ائمه یکی از مسلمات فرهنگ شیعه است و زیارت حرم امام حسین (ع) از ویژگی های ممتازی برخورداراست . و در طول تاریخ، حرم حسینی همواره پناهگاه شیعیان بوده و هست و علیرغم ایجاد محدودیت و سخت گیری حکام اموی و بعدی ها ؛ شیعیان در حد امکان به زیارت رفته و در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت جسته اند .و روز بروز برغوغای حماسه اربعین حسینی افزوده میشود .

* وی درخصوص ادله ضرورت جهاد تبیین چنین گفت : چهار دلیل برضرورت جهاد تبیین توسط امام خامنه ای بیان شده است ؛ نخست تحریف واقعیت ها است . ” امروز یک سیاست قطعیِ رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی و معاند اسلام این است که مخدوش واقعیّتها را تحریف کنند ، در تحریف واقعیّتها و دروغ‌پردازی ؛ خبر‌های مربوط به جمهوری اسلامی را با انواع و اقسام دروغ‌ها -دروغ‌های حرفه‌ای ، دروغ‌هایی که نشسته‌اند آمیخته میکنند و چهره‌ی زشت و فاسد رژیم طاغوت را بزک میکنند و آرایش میدهند، و هزاران جنایت و خیانتی را که آن‌ها کردند پوشیده نگه میدارند.”و دوم کتمان کردن نکات مثبت می باشد : “در مورد انقلاب، چهره‌ی امام را، دستاوردهای ۴۰ ؛ پیشرفتها، از نقاط مثبت، نقاط قوّت، مطلقاً نشانه‌ای در این مجموعه‌ی امپراتوری رسانه‌ای غرب شما مشاهده نمیکنید؛ کتمان حقایق.”است و سومین مساله بزرگنمایی ضعف های داخل کشور است ؛ بگونه ای که “یک نقطه‌ضعف کوچک را صد برابر بزرگ میکنند و نشان میدهند.”تا ایجاد بدبینی کنند . چهارمین دلیل نیز وجود دیکتاتوری رسانه ای درجهان مدعی دروغین ازادی بیان است که حتی ” تحمّل اسم شهید سلیمانی را ندارند،.” لذا چاره ای جز جهاد تبیین در برابر هجمه های دشمن ( جنگ ترکیبی همه جانبه – صف آرایی تمامی کفر در برابر حق ) ؛ همانند ویروس همه جا گسترده شده است و جهادتبیین جامعه را در برابر تهدیدات مهلک مصون میکند آنگونه که خداوند در ایه ۱۱ سوره صف می فرماید  وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنْفُسِکُمْ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

* دکتر هاشمی فشارکی درخصوص روش ایجابی جهاد تبیین بیان داشت : امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین ؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام نموده اند . لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم . یعنی به بیان کارهای درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم . به این مفهوم که دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بیان کنیم . با هدف ایجاد روحیه و امید به اینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید و می باشند .

* وی در خصوص روش پدافندی جهاد تبیین ادامه گفت : دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم . دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی ، لزوم زانو زدن در برابر امریکا ؛ تحریف جنگ تحمیلی ، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی ؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باورها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد  .

*ایشان درخصوص روش پیش دستانه جهاد تبیین بیان داشت : سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم .فضا سازی عمومی اقدامات اتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل ازفعال شدن دشمن داشته باشیم . و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم ، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن می باشد . مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد،  پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است ؛ که بایستی از هماکنون تدابیری را فراهم کرد.

* وی در خصوص جهاد تبیین ایجابی در اربعین حسینی گفت : زایران اربعین سفیران تشیع ناب و انقلابند، و بایستی محاسن و دستاوردهای گوناگون اربعین را بیان کنیم . نمایش نظم واقتدار در بزرگترین رزمایش مذهبی جهانی

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص جهاد تبیین پدافندی و واکنشی در اربعین حسینی گفت : دشمنان غربی، عبری، عربی ، تشیع انگلیسی ؛ فرقه ضاله یمانی ، منافقین قدیم و جدید ( فرقه اسلام رحمانی ایرانی) برای تخریب و تضعیف اربعین حسینی ، دامن زدن به اختلافات؛ شایعه پراکنی در حوادث ؛ بزرگ نمایی ضعفهای اجرایی و کوچک انگاری عظمت های آن و تحریف و به انحراف کشاندن آن فعالند و افراد سست ایمان و بی بصیرت نیز شبهات آنان را ترویج می دهند . و اربعینی ها بایدحساس و مانع از فتنه شده و خنثی سازی گردیده و تلاش نموده تا یک امت واحده جلوه گر گردد .

* وی در خصوص جهاد تبیین پیش دستانه در اربعین حسینی گفت :  با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس فتنه انگیزی آینده دشمنان ؛ بایستی امادگی هر حادثه محتملی را اربعین پیش بینی کرده و از امادگی لازم برخوردار بوده ؛ تا مانع از پیامدهای منفی و سو استفاده دشمنان گردد . اربعین مانند یک ذخیره و توشه است که قابل استحصال در فواید و ابعاد مختلف می باشد که بایستی برنامه ریزی کرده و از آن بهره برداری نمود .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان  درخصوص رسالت ما در برابر اربعین حسینی گفت   : زائران اربعین بعنوان سفیران انقلاب و ایران نیز بایستی ضمن رعایت آداب زیارت ؛ هوشیاربوده و مانع از فتنه دشمنان خارجی و داخلی شوند . و بر شعار «الحسین یجمعنا» تاکید داشته باشند . مراسم اربعین جایگاه ویژه ای در میان ملت مسلمان ایران و سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی دارد . و ایران تنها کشوری است که بسیج امکانات را برای با عظمت و باشکوه برگزار شدن اربعین حسینی در داخل ایران و در عراق دارد . و بزرگ پرچمدار نهضت حسینی است ؛ لذا هرکس بدنبال زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع) می باشد ؛ بایستی یاور انقلاب اسلامی بوده و جمهوری اسلامی را یاری کند ؛ تا ان شالله گام دوم انقلاب اسلامی محقق گردیده و زمینه‌سازی برای ظهور امام مهدی (عج) صورت پذیرد و با یاری انقلاب و رهبری ان شالله ما جز زمینه سازان ظهور مهدوی قرارگیریم .چرا که اربعین والاترین تجمع متحرک و بالاترین فریاد خون خواهی بوده و بزرگترین رزمایش جهانی آمادگی لشکریان منتظر امام مهدی (عچ) بوده و والاترین ظرفیت جهادتبینی امت جهانی را داراست .

***************

شهرماهدَشت در ۲۳ کیلومتری جنوب غربی کرج ( استان البرز )و در ۶۵ کیلومتری غرب تهران قرار دارد . و براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت ماهدشت ۶۲  هزار و ۹۱۰ نفر بوده و مردم ماهدشت پیرو دین مبین اسلام و شیعه‌ هستند. و به زبان فارسی سخن می‌گویند و۱۱۴ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی نموده اند.

بزرگ‌ترین مجتمع مسکونی ماهدشت ؛ مجتمع مهر با ۱۲۰۰۰واحد آپارتمان در سال ۱۳۸۹ مورد بهره‌برداری قرار گرفته و دومین مجتمع مسکونی ماهدشت شهرک امام رضا (ع) شامل ۳۰۰ واحد می باشد که در مدت ۱۵ ماه احداث و دارای رکورد در ایران می‌باشد .

اماکن زیارتی ماهدشت مزار ۱۱۰ شهید والامقام ماهدشت ؛ مزار شهدای گمنام ماهدشت ؛ امامزاده قاسم ؛ امامزاده احمد و محمود می باشد .

اماکن تاریخی ماهدشت شامل قلعه حیدرآباد ؛ چشمه شاهدشت ، تپه مردآباد ، تپه حیدرآباد ، تپه امامزاده قاسم در نزدیکی امامزاده قاسم روستای حاجی‌آباد ؛ تپه‌های امامزاده احمد و محمود در کنار مرقد امامزاده احمد و محمود ماهدشت ، تپه‌های باستانی راشته می باشد .

اماکن تفریحی و گردشگری ماهدشت شامل رودخانه شور ،کوه‌های شور قلعه ، جاده هوا و فضا بعنوان پیست مسابقات دوچرخه‌سواری و دومیدانی ، مجموعه تفریحی ورزشی نشاط؛ باشگاه اسب‌سواری زیتون ، دوشنبه بازار می باشد .