جغرافیای حماسی خوزستان، مشهد شهدای همه کشور است
جغرافیای حماسی خوزستان، مشهد شهدای همه کشور است

سردار مرادحاجتی گفت: به نظر من همه شهدای کشور خوزستانی و همه شهدای خوزستانی متعلق به همه کشورند چون این خاک مقدس و این جغرافیای حماسی، مشهد همه شهداست.

اهواز، سردار «عبدالرضا مرادحاجتی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان امروز در دفتر خود میزبان سرهنگ پاسدار «محسن خدری» مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه ولی عصر(عج) و دبیر کنگره ملی شهدای خوزستان بود.

وی در این دیدار بر برنامه ریزی دقیق جهت برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره ملی شهدای خوزستان تاکید کرد و اظهار داشت: این کنگره باید منجر به خروجی مطلوبی شود که همه استان و کشور از آن بهره مند شوند.

سردار مرادحاجتی افزود: به نظر من همه شهدای کشور خوزستانی و همه شهدای خوزستانی متعلق به همه کشورند چون این خاک مقدس و این جغرافیای حماسی، مشهد همه شهداست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ضمن تقدیر از سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان بابت پیگیری امورات کنگره شهدا، گفت: این کنگره عظمت بیش از ۲۳ هزار شهید خوزستانی را به رخ عالم خواهد کشید و ما همه وظیفه داریم که گوشه ای از اجرای این برنامه ملی را در استان به عهده بگیریم تا محتوای غنی و متفاوتی را از آن به نسل جدید ارائه دهیم.

وی متذکر شد: اجرای همایش، یادواره و کنگره برای شهدا خوب است اما خوبتر این است که این برنامه ها طوری طراحی و اجرا شوند که تاثیر گذار باشند و در ذهن جامعه باقی بمانند.

سرهنگ خدری نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند امورات کنگره بیان داشت: کمیته های مختلفی تشکیل شده که در آغاز راه فعالیت خود قرار دارند و ما قصد داریم تا از ظرفیت غنی مدیران اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان نیز در این مسیر بهره مند شویم.

دبیر کنگره ملی شهدای خوزستان گفت: همه استان باید کمک و همراهی کنند تا بار دیگر و پس از وقفه ای طولانی شاهد یک رخداد بزرگ فرهنگی و ارزشی در استان و کشور باشیم چرا که برگزاری چنین برنامه هایی مصداق واقعی جهاد تبیین است.

کنگره ملی ۲۳ هزار شهید استان خوزستان بعد از حدود بیست سال در سوم خرداد ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/