اسلام بی ولایت ناقص و غدیر اکمال دین در تداوم رسالت نبوی بوده و ولایت فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در زمان حاضر است .
اسلام بی ولایت ناقص و غدیر اکمال دین در تداوم رسالت نبوی بوده و ولایت فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در زمان حاضر است .

در مراسم جشن مسجد جامعه جعفریه تهران نو درشب عید سعید غدیر در تاریخ ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ؛ که پس از نماز مغرب و عشا برگزار شد ؛ دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع از غدیر تا ظهور صحبت کرد.سپس مولودی و مسابقه در خصوص غدیر برگزارشد .

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ضمن تبریک عید سعید غدیر گفت: خداوند متعال همه احکام و دستورات لازم  بصورت دفعتا در شب قدر بر قلب سلیم  آخرین پیامبر الهی نازل کرد و در طول ۲۳ سال بعثت حضرت محمد (ص) نیز بر ایشان نازل و وی هم به مردم ابلاغ و تشریح نمودند ؛ که همانا قران کریم است . طی ۱۳ سال دعوت و۱۰ سال استقرارحکومت نبوی توسط اخرین رسول خدا (ص)، همه مسائل فردی ؛ اجتماعی و حکومت داری توسط پیغمبر (ص) به مردم ابلاغ شد اما دین اسلام هنوز به مرحله اکمال دین نرسیده بود . بدلیل اینکه خداوند به پیامبرش در آیه ۶۷ سوره مائده می فرماید :  وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ  که اگر پیامبر انحام ندهد ؛ رسالتش را انجام نداده ، و وقتی پیامبر ؛ در غدیر خم  حضرت علی (ع) را امام، وصی و جانشین خود به مردم معرفی کرد ، پس از نصب مولای متقیان به امامت و زعامت امت اسلام، خداوند می‌فرماید: «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دینا…» که به معنی این است که امروز تازه دینتان کامل شد. که مبین آن است ؛ اسلام بدون ولایت ناقص می باشد .

وی در ادامه گفت : آیه ولایت: «انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاة. .یعنی  «ولی و سرپرست شما تنها خداست و پیامبر او، و آنها که ایمان آورده اند و نماز را به پا می دارند و در حال رکوع زکات می پردازند . وبسیاری از ایات دیگر دلالت بر ولایت و جانشینی حضرت علی (ع) داشته و براساس آیه اولی الامر: « أطیعوا الله و أطیعوا الرسول و أولی الأمر منکم ؛ اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید پیامبر خدا و اولی الامر را.»   زمینه عملی پیدا کرد .

ایشان همچنین بیان داشت : متاسفانه با شورای سقیفه  مقام جانشینی پیامبر الهی (ص) غصب شد و بجز یک دوره کوتاه پنج ساله ؛ بقیه ایمه نیز با حاکمان غاصب و جایر مواجه و در محدودیت و سختی بودند و مسلمانان از حکمرانی امام معصوم (ع) و جانشینان آنان طی ۱۴ قرن محروم بوده اند .

 دکتر هاشمی فشارکی در ادامه اظهار داشت : اسلام بی ولایت ناقص و غدیر اکمال دین در تداوم رسالت نبوی بوده و ولایت فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است . چرا که بعد از ۱۴ قرن محرومیت مسلمین ؛ حکومت جمهوری اسلامی با ستون خیمه ولایت فقیه برپا شده است و بعبارتی استمرار سلسله نبوت در غدیر به سلسله امامت منتقل شد و اینک درجمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است . و براساس حدیث فرجعوا الی رواه احادیثنا ، ولایت فقیه ؛ ثمره انقلاب اسلامی و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری است . وجمهوری اسلامی عصاره ولایت و امامت انبیا و امامان است .و دشمنی با آن دشمنی با بالاترین معاصی است ؛ چرا که همانند در مقابل علی زمان قرارداشتن درجنگ نهروان را دارد. نق زنان نیز بد عقوبتی دارند . ساکتان در همراهی با گام دوم انقلاب  نیز پشیمان خواهندبود . ریشه غدیر در ۱۴۰۰ قبل بوده و استمرار آن در زمان را باید جستجو کرد , و آن پیروی از ولایت فقیه زمان می باشد .

دکتر هاشمی فشارکی در پایان گفت : با توجه به اینکه نبرد دشمنان و در راس آن توسط امریکا و اسراییل غاصب ( دجال زمان و بعنوان یزید) ، جنگ ترکیبی و بصورت همه جانبه و با بکارگیری همه مولفه های و همه روشها و با استفاده از همه ابزارهای در حال وقوع می باشد ؛ دقاع ما نیز همه جانبه و با همه توان و توسط همه احاد جامعه بایستی صورت گیرد ؛ تا دشمن از اهداف پلیدش باز ماند و کشور در گام دوم انقلاب به اهدفش نایل شود . انقلاب شروعش در فجر ۵۷ بوده و پایانش اتصال به ظهور مهدوی است و گام دوم  انقلاب ، ساخت تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور سازی ؛ با مشارکت همه عاشقان و علاقمندان بدان می باشد . و با تلاش خویش ؛ اسم مان در دفتر زمینه سازان ظهور حضرت ثبت گردد  .و ان شالله شرایط ظهور را فراهم کرد و انقلاب اسلامی به عالیه خویش دست یابد .