غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .
غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان ) در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) شهر در آستانه عید سعید غدیر در تاریخ ۲۴تیر ۱۴۰۱ برگزار شد. سخنران مراسم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ، با موضوع « از ولایت غدیر تا ولایت فقیه در گام دوم انقلاب اسلامی » بود. سپس حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری امام جمعه شهرجدید هشتگرد نسبت به ایراد خطبه های نمازعبادی سیاسی پرداخته ، آنگاه نمازجمعه پرصلابت و باشکوه جمعه اقامه شد .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در نمازجمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان ) :

غدیر استمرار سلسله نبوت در سلسله امامت بوده و ولایت فقیه ثمره و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است .

نماز جمعه شهر جدید هشتگرد ( مهستان ) در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) شهر در آستانه عید سعید غدیر در تاریخ  ۲۴تیر ۱۴۰۱ برگزار شد. سخنران مراسم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ، با موضوع « از ولایت غدیر تا ولایت فقیه در گام دوم انقلاب اسلامی » بود. سپس حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری امام جمعه شهرجدید هشتگرد نسبت به ایراد خطبه های نمازعبادی سیاسی پرداخته ، آنگاه نمازجمعه پرصلابت و باشکوه جمعه اقامه شد .

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ضمن تبریک میلاد امام دهم هادی (ع) و عید سعید غدیر گفت: طی ۱۳ سال دعوت و۱۰ سال استقرارحکومت نبوی توسط اخرین رسول خدا (ص)، همه مسائل فردی ؛ اجتماعی و حکومت داری توسط پیغمبر (ص) به مردم ابلاغ شد اما دین اسلام هنوز به مرحله اکمال دین نرسیده بود . بدلیل اینکه خداوند به پیامبرش در آیه ۶۷ سوره مائده می فرماید :  وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ  که اگر پیامبر انحام ندهد ؛ رسالتش را انجام نداده ، و وقتی پیامبر ؛ در غدیر خم  حضرت علی (ع) را امام، وصی و جانشین خود به مردم معرفی کرد ، پس از نصب مولای متقیان به امامت و زعامت امت اسلام، خداوند می‌فرماید: «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دینا…» که به معنی این است که امروز تازه دینتان کامل شد. که مبین آن است ؛ اسلام بدون ولایت ناقص می باشد .

وی در ادامه گفت : آیه ولایت: «انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاة. .یعنی  «ولی و سرپرست شما تنها خداست و پیامبر او، و آنها که ایمان آورده اند و نماز را به پا می دارند و در حال رکوع زکات می پردازند . وبسیاری از ایات دیگر دلالت بر ولایت و جانشینی حضرت علی (ع) داشته و براساس آیه اولی الامر: « أطیعوا الله و أطیعوا الرسول و أولی الأمر منكم ؛ اطاعت كنید خدا را و اطاعت كنید پیامبر خدا و اولی الامر را.»   زمینه عملی پیدا کرد .

ایشان همچنین گفت : متاسفانه با شورای سقیفه  مقام جانشینی پیامبر الهی (ص) غصب شد و بجز یک دوره کوتاه پنج ساله ؛ بقیه ایمه نیز با حاکمان غاصب و جایر مواجه و در محدودیت و سختی بودند و مسلمانان از حکمرانی امام معصوم (ع) و جانشینان آنان طی ۱۴ قرن محروم بوده اند .

وی در ادامه گفت : بعد از ۱۴ قرن محرومیت مسلمین ؛ حکومت جمهوری اسلامی با ستون خیمه ولایت فقیه برپا شده است و بعبارتی استمرار سلسله نبوت در غدیر به سلسله امامت منتقل شد و اینک درجمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است . و براساس حدیث فرجعوا الی رواه احادیثنا ، ولایت فقیه ؛ ثمره انقلاب اسلامی و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری است . وجمهوری اسلامی عصاره ولایت و امامت انبیا و امامان است .و دشمنی با آن دشمنی با بالاترین معاصی است ؛ چرا که همانند در مقابل علی زمان قرارداشتن درجنگ نهروان را دارد. نق زنان نیز بد عقوبتی دارند . ساکتان در همراهی با گام دوم انقلاب  نیز پشیمان خواهندبود . ریشه غدیر در ۱۴۰۰ قبل بوده و استمرار آن در زمان را باید جستجو کرد , و آن پیروی از ولایت فقیه زمان می باشد .

دکتر هاشمی فشارکی بیان داشت : امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین ؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام نموده اند . لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم . یعنی به بیان کارهای درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم . به این مفهوم که دستاوردهای عظیم انقلاب را تبیین کنیم . با هدف ایجاد روحیه و امید به اینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید و می باشند .

وی در ادامه گفت : دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم . دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی ، لزوم زانو زدن در برابر امریکا ؛ تحریف جنگ تحمیلی ، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی ؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باورها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد  .

ایشان در ادامه همچنین بیان داشت : سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم .فضا سازی عمومی اقدامات اتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل ازفعال شدن دشمن داشته باشیم . و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم ، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن می باشد . مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد،  پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است ؛ که بایستی از هماکنون تدابیری را فراهم کرد.

وی در خصوص پیشینه ولایت فقیه گفت : همانطور که امامان معصوم(ع) برای ارتباط دو سویه امت و امام در سراسر بلاد اسلامی؛ سازمان وکالت، شامل شبکه‌ای ارتباطی از وکلای امام بعنوان نمایندگان امام (ع) بوجود آورده بودند که در زمان امام صادق (ع)گسترش می یابد . در شرایط فعلی که ولی فقیه نایب امام زمان (عج) می باشد ؛ نیز این شبکه با عنوان نمایندگان ولی فقیه و امامان جمعه احیا شده است . و همه مومنین مکلف به همکاری و همراهی در تدابیر این نمایندگان ولی فقیه می باشند .

ایشان درخصوص قرارگاه فرهنگی شهر گفت : از آنجا که براساس بیان رهبر انقلاب ؛ نمازجمعه قرارگاه فرهنگی ( قرارگاه بصیرت، قرارگاه ایمان و اخلاق ) در برابر حمله دشمنان برای دفاع از ایمان و بصیرت مردم و نمازجمعه قلب شهر می باشد، و الزامات قرارگاه ؛ رصد کردن مسائل فرهنگی و راهبری شهر در راستای اهداف اسلام و انقلاب می باشد ؛ ضرورت دارد ؛ نمازگزاران و جوانان مومن انقلابی برای اجرایی شدن تدابیر فرمانده قرارگاه فرهنگی در سطح شهر تلاش نمایند ؛ تا وضعیت فرهنگی شهر از معضلات تهی و ارتقا یابد .

دکتر هاشمی فشارکی در پایان گفت : با توجه به اینکه نبرد دشمنان و در راس آن توسط امریکا و اسراییل غاصب ( دجال زمان و بعنوان یزید) ، جنگ ترکیبی و بصورت همه جانبه و با بکارگیری همه مولفه های و همه روشها و با استفاده از همه ابزارهای در حال وقوع می باشد ؛ دقاع ما نیز همه جانبه و با همه توان و توسط همه احاد جامعه بایستی صورت گیرد ؛ تا دشمن از اهداف پلیدش باز ماند و کشور در گام دوم انقلاب به اهدفش نایل شود . انقلاب شروعش در فجر ۵۷ بوده و پایانش اتصال به ظهور مهدوی است و گام دوم  انقلاب ، ساخت تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور سازی ؛ با مشارکت همه عاشقان و علاقمندان بدان می باشد . و با تلاش خویش ؛ اسم مان در دفتر زمینه سازان ظهور حضرت ثبت گردد  .و ان شالله شرایط ظهور را فراهم کرد و انقلاب اسلامی به عالیه خویش دست یابد .

********************

لازم به یاد آوریست : شهر جدید هشتگرد ( مهستان ) ؛ یکی از شهرهای استان البرز؛ در دامنه جنوبی کوه‌های البرز و حاشیه شمال کویر مرکزی ایران واقع شده و از لحاظ آب و هوایی، بین اقلیم کوهستانی و آب و هوای نیم خشک و خشک داخلی قرار گرفته‌است .

شهر جدید در ۶۸ کیلومتری غرب تهران و در شمال شهر هشتگرد قرار دارد . ودر ارتفاع ۱۳۱۰ تا ۱۶۱۰ متر از سطح دریا قرار دارد دشت هشتگرد کلاً دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و خشک می‌باشد،

درجه حرارت شهر جدید هشتگرد معمولاً بین (۱۰-) و (۴۰) درجه سانتیگراد می‌باشد. و در مقایسه با شهر تهران معمولاً بین ۳ تا ۶ درجه خنک تر می‌باشد. حداکثر رطوبت نسبی در منطقه نزدیک به ۸۰ درصد و متوسط سالیانه حدود ۴۵ درصد است. به‌علت کوهستانی بودن منطقه هشتگرد این منطقه از بارش کافی در فصلهای بارندگی برخوردار است. آمار ۳۵ سال متوالی متوسط بارندگی سالیانه را ۳۰۰ میلی‌متر ذکر می‌نماید.

طرح ایجاد شهرهای جدید به منظور پاسخگویی به نیاز گسترده به مسکن و جلوگیری از شهرهای خودرو در منطقه شهری کلان‌شهرها مطرح و به عنوان یک سیاست و ضرورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفت. در اواخر سال ۱۳۶۴ زمین ها واگذار و بعد از جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۷ قرارداد تهیه طرح‌های مطالعاتی و طرح جامع چند شهر جدید در منطقه شهری تهران با مهندسین مشاور مختلف ایرانی منعقد گردید. در سال ۱۳۶۸ ایجاد این شهرها و مکان آن‌ها به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید، که شهر جدید هشتگرد با ۵۰۰ هزار نفر پیش بینی شده است . سال ۱۳۷۰ شورای عالی معماری و شهرسازی اجرای این طرح را به شرکت عمران شهر جدید هشتگرد سپرده است .

بنابر سرشماري مرکز آمار ايران، جمعيت این شهر در شهریور سال ۱۴۰۰ برابر با ۸۵.۲۰۰ نفر میباشد . با ابلاغ استاندار در فروردین ۱۴۰۱  نام شهر به مهستان تغییر کرده است  .شهر جدید مهستان از دو بخش عمده مسکونی و صنعتی( واحدهای ماشینی، قالب سازی، صنایع ظریف و کامپیوتر و واحدهای کشوری قابل استقرار در استان تهران)تشکیل شده‌است. این شهر فاقد مزار شهداست و بقعه الشهدای گمنام با حضور پنج شهید گلنام در مجاور مصل راردارد .

موقعیت جغرافیایی هشتگرد

نقشه شهر جدید هشتگرد

اهداف ایجاد شهرهای جدید