از تبار حسین(ع) (حدیث دشت عشق)
از تبار حسین(ع) (حدیث دشت عشق)

سردار شهید سید مهدی يحيوی، یازدهم فروردين سال ۱۳۴۱ به‌عنوان پنجمين فرزند و سومين پسر در كرج چشم به‌جهان گشود. در خانواده‌ای مذهبی رشد يافت، با تشويق پدر و برادرانش در مجالس مذهبی شركت می‌كرد. در خانه آموزش‌های دينی و قرآنی را از پدر و مادر آموخت.تا پايان دوره متوسطه در رشته مكانيک درس خواند […]

سردار شهید سید مهدی يحيوی، یازدهم فروردين سال ۱۳۴۱ به‌عنوان پنجمين فرزند و سومين پسر در كرج چشم به‌جهان گشود. در خانواده‌ای مذهبی رشد يافت، با تشويق پدر و برادرانش در مجالس مذهبی شركت می‌كرد. در خانه آموزش‌های دينی و قرآنی را از پدر و مادر آموخت.تا پايان دوره متوسطه در رشته مكانيک درس خواند و ديپلم گرفت، از سوی لشکر ۲۷ محمد رسول(ص)، گردان یاسر به جبهه رفت و بيست و سوم فروردين سال ۱۳۶۲، در حالی‌که فرمانده گردان بود در فکه به شهادت رسید.شهید یحیوی در سن ۲۱ سالگی بر اثر اصابت تركش خمپاره به ‌فیض شهادت نائل آمد و تربت پاکش در امامزاده محمد(ع) حصارک کرج واقع است.
شهید سید مهدی يحيوی در وصیت‌نامه‌اش نوشت: «اگر قطعه‌قطعه شوم و دوباره زنده شوم دست از خدا و اسلام و انبياء و ائمه اطهار(ع) دست برنخواهم داشت. بگذار برای رضای خدا در خون خود بغلطم خونی كه مرا به هدفم تنها فاصله است. بگذار اين هر چه زودتر صورت گيرد.بگذار بدانند اين دلبستگان به اين دنيای فانی، اين سلاطين ظلم و جور اين ظالين‏ و مغضوبين اين شياطين جانی و خيانت پيشگان پست، آری بدانند كه ما شيعه علی(ع) و از تبار حسينيم و كربلاها به‌پا خواهيم كرد و اين سخن را با ريختن خونمان و قطعه شدن بدنمان در روز عاشورای‌مان به اثبات خواهيم رساند (كل ارض كربلا و كل يوم عاشورا) و شاهد من شهدای عصرمان است، شهدايی كه برای رسيدن به لقاء‏الله ثانيه شماری می‌كردند و هميشه برای اين تحول بزرگ و آزادی از اين زندان و اين عروج والای معنوی آماده بودند.»