محصول واحد بسیج دانش آموزی ، باید پرورش دانش آموز بسیجی تراز گام دوم انقلاب باشد.
محصول واحد بسیج دانش آموزی ، باید پرورش دانش آموز بسیجی تراز گام دوم انقلاب باشد.

دکتر سید جوادهاشمی فشارکی در مراسم افتتاح دو واحد مقاومت دانش آموزی مدرسه شجره طیبه و بیت الزهرا (س) پسرانه و نیز دخترانه در شرق منطقه سیزده تهران که در روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ در نمازخانه این مدرسه برگزار شد، اهداف و راهبردهای مربوطه را تبیین نمود . در پایان این مراسم دو واحد مقاومت دانش آموزی افتتاح و احکام سرپرستان آن تقدیم گردید . در این مراسم سرکار خانم مومن زحمتکش ؛ موسس مدرسه شجره طیبه ، اقای موسوی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی ، دکتر گرجی و تعدادی از اعضای بسیج دانش آموزی و دبیران مدرسه حضور داشتند .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز گفت : به برکات خون شهدای دانش آموز ؛ کارهای انجام شده بعد از انقلاب اسلامی در ارتقای کمی و کیفی نظام آموزشی؛ نیروی انسانی ، ساختمان و تجهیزات ؛ و برنامه های اجرایی و…. اقدامات انجام بی نظیری بوده و مایه مباهات کشور می باشد .

ایشان در ادامه گفت : علیرغم اقدامات بسیار زیاد انجام شده ، تربیت دانش اموزان در تراز نظام اسلامی وانقلابی و عمل به وصیت شهدا درخصوص آموزش و پرورش و مدرسه مطلوب نبوده و با تحقق مطالبات شهدای والا مقام و با تراز دانش اموز نظام اسلامی فاصله وجود دارد . و ما با معضل و مشکلات عدیده تربیتی در بسیاری ازدانش آموزان عزیزمشاهده میشود. و نسبت به خروجی کیفی ان با تراز مطلوبیت انقلاب اسلامی فاصله زیادی وجود دارد !

دکتر هاشمی فشارکی بیان کرد : محصول مدارس ما دانش آموزانی با آسیب های اجتماعی و بروز رفتاری تعارض با فرهنگ غنی اسلامی و تراز انقلاب و بروز برخی از مشکلات روحی روانی ، که بستر مدرسه نیز سهم قابل توجهی دارد ! واین موارد، حقایق تلخی هستند که حتی یک مورد آن نیز برای نظام اسلامی پسندیده نیست .

ایشان در ادامه گفت : از آنجا که نوجوانی یکی از مراحل مهم شکل گیری شخصیت افراد ( حضور زیاد در مدرسه و اوقات سایه مدرسه ) ؛ می باشد، لذا ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت  بعلاوه تقویت بنیه های دینی و فرهنگی ؛ می تواند تقویت بصیرت سیاسی  ،تقویت بنیه های دفاعی  ،کاهش بروز ناهنجارهای دانش آموزان ( بزه های اجتماعی ) را بهمراه داشته باشد و بایستی در این خصوص تلاش مضاعفی صورت گیرد .

وی درخصوص برنامه های مدرسه شجره طیبه گفت :  از آنجا که مدرسه شجره طیبه برگرفته از منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی است، و در آن زمینه ایجاد آموزش و پرورش اسلامی سرلوحه امور قرار دارد و در تلاش برای تربیت دانش آموزانی با مهارت‌های شغلی متعدد، کار افرین ، خلاق و پرسشگر می باشد . و با مدیران و مغلمان انقلابی و برنامه های ویژه ای که دارد ، راه تعالی بخشی دانش آموزان دنبال کرده است و لازم است با فعال شدن واحد دانش آموزی شاهد تحول در تربیت دانش بسیجی را شاهد باشیم . که با بهره گیری از ظرفیت‌های ممکن تربیت نسل آینده ای پویا ، با نشاط، خلاق  وتوانا ؛ فردی موثر برای خانواده و جامعه خود و با اعتماد به نفس ، حافظ آرمان‌های این انقلاب اسلامی باشد .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دارای مهم‌ترین راهبردهای آموزش و پرورش بوده ؛ که متاسفانه در دولت حسن روحانی برعکس آن عمل شد و در دولت فعلی با رویکرد توجه به مبانی دینی واعتقادی و انقلابی می باشد ؛ اهتمام به اجرای آن میباشد ؛ ضروری است از این فرصت بهره مند شده و انتظار اینست که برنامه های این مدرسه به عنوان الگو در سایر مدارس منطقه پیاده سازی گردد .

لازم به یاد اوریست مدرسه شجره طیبه در شرق منطقه سیزده واقع در شهر تهران واقع شده و از جمله بهترین مدارس غیر دولتی استان تهران درمقطع اول و دوم پسرانه و مقطع اول دخترانه ودارای باغ مدرسه قرآنی می‌باشد اعتماد به نفس و “من می توانم” بذری است که توسط فعالیت های مدرسه شجره طیبه در دل شخصیت دانش آموزان کاشته می شود و توسط پروژه های علمی، مهارت ها، تولید محصولات کشاورزی و دامی دانش آموزان آبیاری می شود.

کلاس های هوشمند و فضای طبیعی بکر و سالم و فرح بخش از جمله برگزاری برخی کلاس ها در باغ، برخی در تپه ها، برخی در مزارع کشاورزی یا جانوری و یا حتی در بافت اکو زیستی مدرسه برای تحقق همین هدف برپا می شوند.

دانش آموزان هر کدام قطعه ای از زمین کشاورزی مدرسه را در اختیار می گیرند و در این زمین اختصاصی خود کاشت، داشت و برداشت محصولات را می آموزند. بر اساس روش اکتشاف محور نیز، بسیاری از فرآیندهای یادگیری در آزمایشگاه مجهز مدرسه انجام می شود. تجهیزات آزمایش های زیست، فیزیک، شیمی و زمین شناسی در آزمایشگاه هوشمند مدرسه وجود دارد. برای اولین بار آموزش فضای کسب و کار با تکیه بر تولیدات دانش بنیان دانش آموزان در مزرعه کشاورزی و جانوری انجام می شود که در نهایت فضای “بانک مدرسه” و “بورس مدرسه” را رقم می زند .

استفاده از این فضاهای متنوع و کاربری، متناسب با طرح درس دبیران و چیدمان فرآیندهای آموزشی بوده و .در حقیقت بچه ها در شجره طیبه با واقعیت های دنیای مردانه فردا کم کم و به اندازه خود آشنا خواهند شد. و جزء ایده پردازان و کارآفرینان و افراد مفیدی در مملکت خواهند بود.

این دو مدرسه در بزرگراه شهید دوران تهران ؛ میدان شهید مهتدی ،جنب مزار شهدای گلنام قرار دارد . جناب آقای محمدی و سرکار خانم اصلانی بعنوان سرپرست واحد مقاومت پسرانه و نیز دخترانه مصوب گردیدند .

https://balad.ir/p/%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D8%AC%D8%B1%D9%87-%D8%B7%DB%8C%D8%A8%D9%87_school-68cpxCNQsJiftH#15/35.70207/51.5112