تله برجامی غربیها و غرب زدگان داخلی ، ضربه ها و ضربه گیرها
تله برجامی غربیها و غرب زدگان داخلی ، ضربه ها و ضربه گیرها

سناریوی غربیها در دیکته برجامی که دولت تدبیر و امید رونویسی و امضا کرد و خسارات زیان باری که بر کشور وارد شد ؛ ضربه هایی که زد و ضربه گیرهایی که باید انجام داد ؛ تا از شر دائمی آن رها شد .
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

 سناریوی کثیف اجرا شده :

حقایقی که طی مدت مذاکرات برجام رخ داد :

 • ۷ سال و نیم تعریف و تمجیدهای فراوان و افراطی روحانی از برجام (آفتاب تابان، توافق بزرگ، نعمت بزرگ خدا، بارش ابر، …..)
 • قول‌هایی ( دروغهای برجامی ) که هیچ‌گاه محقق نشد (هزاران آل سی در بانک‌های مختلف دنیا باز شده، تحریم رفت، طومار تحریم درهم پیچیده شد، …..)
 • توهین های ناشایست و بد دهانی‌های مکرر روحانی نسبت به منتقدین دلسوز کشور (بزدل، به جهنم برید، ترسو، حسود؛ کم سواد، بی عقل، بدون شناسنامه، بی فرهنگ؛ دروغ‌گو، هوچی باز، خطای دید، متوهم، دین نشناس، لرزان، دروغ پراکن، افراطی، کاسبان تحریم، بی عقل، بد دهن، بدگمان، بد بین، کودک، فحاش، انقلابی نما، منقلی، بی عقل، دروغ گو، هووهای برجام و…. و ….)
 • اعتماد کامل حسن روحانی و ظریف به امریکا و غرب ( قدم زنی ها ، دست دادنها ؛ خنده های مکرر با جنایتکاران جنگی دنیا و قاتل شهید حاج قاسم سلیمانی ) و پیاده سازی دیکته های انان و بی توجهی به هشدارهای دلسوزان وطنی ومنتقدان برجام
 • تیترهای پرهیاهوی روزنامه های زنجیره ای و دروغگویی به ملت ایران ؛ مانند تیتر روزنامه شرق “امضای کری تضمین است” ( شرق ؛ اول دی‌ماه سال ۹۴ ) با برداشتی از صحبت‌های عباس عراقچی که باخوش‌خیالی کاذب گفته بود : «این یک نامه معمولی نیست. در روابط بین الملل، نامه دو نفر، تعهدآور است که یکی نامه رئیس دولت است و دیگری نامه وزیر امور خارجه. این نامه، امضای وزیر خارجه آمریکا را دارد و اجرای موفق برجام را تضمین کرده است»
 • وارونه نمایی حقایق تلخ برجام در انتشار مجموعه ۶جلدی کتاب «راز سر به مهر» درخصوص مذاکرات برجام، با گردآوری سید علی موجانی و به نویسندگی محمد جواد ظریف، علی اکبر صالحی، سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی
 • و……

حقیقت بلایی که برسر ملت ایران آمد

بلاهایی که برجام برسر ملت ایران بوجود آورد :

 • عدم رعایت شروط منطقی و مصرح رهبرانقلاب اسلامی در هنگام تایید مشروط ایشان از سوی دولت حسن روحانی
 • خروج یکطرفه امریکا از برجام بعد از دوشیدن گاو شیرده روحانی و ظریف
 • خسارتهای سنگین در صنعت هسته ای کشور
 • تورم های چندین برابری و مشکلات معیشتی برای مردم ناشی از سو مدیریت دولت نامردان قبلی
 • اعتراف دیر هنگام حسن روحانی : حسن روحانی در تاریخ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ در دیدار،” سایمون کاوونی” وزیر امور خارجه ایرلند چنین گفت: “جمهوری اسلامی ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است اما این وضع نمی‌تواند به همین شکل تداوم یابد و برای حفظ و احیاء برجام اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از سوی همه اعضای برجام ضروری است.” (پایگاه وزارت خارجه ج. ا. ا)
 • اعتراف تلخ ظریف : وزیر امور خارجه دولتهای یازدهم و دوازدهم طی اظهاراتی در یک شبکه اجتماعی گفت: من در مجلس گفتم در برجام کلمه‌ی “تعلیق” وجود ندارد، اشتباه از من بود. چهار بار کلمه‌ی “تعلیق” در برجام وجود دارد. ( فارس ؛ ۱۴۰۰-۷-۱۵ )
 • خسارت محض براساس بیان رهبر انقلاب (پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای ؛ ۱- ۱- ۱۳۹۵ )
 • ترسوهای بزدلی که پیشاپیش صنعت هسته ای کشور را نابود کردتد و برجامی را تحمیل کردند که در هرصورت ماشه علیه ایران قراردارد !
 • قطعنامه ضدایرانی تهیه شده از سوی جنایتکاران جنگی دنیا ( آلمان، انگلیس، فرانسه و آمریکا ) در شورای حکام آژانس انرژی اتمی ؛ به جهت زیاده خواهی ها وتوهم غربیها در امتیازات و وعده های مفت داده شده توسط روحانی و ظریف ؛ برای تحت فشار قرار دادن ایران جهت تن دادن به خواسته های نامشروع آنان به بهانه عنوان شده عدم همکاری با آژانس انرژی اتمی ؛ علیرغم سیاست های اصولی بکارگرفته شده دولت سیزدهم ، در ۱۸ خرداد ۱۴۰۱  تصویب شد .
 • و مسایل محتمل دیگر

سخن پایانی :

خدا را شکر که عمر دولت بی تدبیر و امید به غرب به سر آمد و فرصت نکردند و رویاهای برجامهای بعدی دشمن را دنبال کنند و کشور را دو دستی تحویل دشمن بدهند و با استقرار دولت انقلابی ایت الله رییسی بسیاری از بحرانهای ناشی از سو مدیریت دولت قبل و بخصوص بیماری هاری غرب در برجام کنترل شد .

درحالی‌که عنوان برجام؛ برنامه جامع اقدام مشترک بر اساس اعتراف دیرهنگام رئیس‌جمهورسابق ، مشخص شد، طی این سال‌ها، ایران تنها طرفی است که هزینه پرداخته است و به‌عبارت‌دیگر تا کنون برجام یک طرف بوده است نه اقدام مشترک و این اعتراف متاسفانه مبین این است که برجام علاوه بر خساراتی که به بار آورده، و هزینه‌هایی برای آن پرداخت‌شده، به هیچ وجه منافع ملی را تأمین نکرده است.

برجام قراردادی است که مانند استخوان در گلوی ایران عزیز قرارگرفته است ؛ که نه میتوان انرا فرو داد و نه بیرون کشید . و تا سالهای متمادی بایستی چوب بی تدبیریهای دولت روحانی را خورد ؛ بدون اینکه بتوان از امتیازات نقد داده شده و وعده های نسیه داده شده آن بهره برد و بدون امکان استفاده از آب نبات چوبی های نشان داده شده و اثبات کرمو بودن گلابی های آن .

امید بستن به رفع تحریم‌ها خطاست و با شوکهای اقتصادی سه چهار سال اخیر بر کشور و مردم ؛ میتوان با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی ؛ اثار تحریم را خنثی کرده و سبب شکوفایی اقتصادی گردید . کشورمان برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان بایستی مسیری را برگزیند که اساسا ابزار و امکان تحریم را از دست آمریکای بدعهد بگیرد .

گرچه قطع نامه دیروز انتقادی بوده و باعث ارسال پرونده هسته ای ایران به شورای به اصطلاح امنیت نمیشود ، لکن با توجه به خلف وعده های امریکا و غربیها ؛ علیرغم امتیازات فراوان داده شده توسط حسن روحانی و ظریف به آنان ؛ وعلیرغم نظارت های شدید و تایید همراهی ایران با اژانس انرژی اتمی ؛ مجددا اثبات شد که چالش هسته‌ای فقط یک بهانه برای غربیها جهت تحمیل خواسته های نامشروع انان بوده و بی پایان هست ، لذا ضرورت دارد ایران پاسخهای دردناکی را به آنان بدهد ؛ که علاوه بر قطع نظارت های فرا پادمانی ؛ گزینه پیش روی ایران برای کندن این غده سرطانی ، شیمی درمانی و سوزاندن ریشه آن ( سو استفاده ار ماده ۱۰ ان پی تی [۱]) و گرفتن این بهانه از دست دشمن ، تهدید و سپس خروج از معاهده ان پی تی را عملی سازیم .

[۱]  ( پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای  Non-Proliferation Treaty )