دستگاه ماینر ، فارم ماینینگ و رمز ارزها
دستگاه ماینر ، فارم ماینینگ و رمز ارزها

دستگاه ماینر [۱] :  برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها به‌کار برده می‌شود .دستگاههایی که به کار استخراج رمزارزها اعم از بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند، ماینر می‌گویند و آن‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارهای متنوع ، استخراج به تعداد بیشتری از رمزارزهای استخراج نشده دست یابند و با فروش آنها به درآمدهایی […]

دستگاه ماینر [۱] :  برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها به‌کار برده می‌شود .دستگاههایی که به کار استخراج رمزارزها اعم از بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند، ماینر می‌گویند و آن‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارهای متنوع ، استخراج به تعداد بیشتری از رمزارزهای استخراج نشده دست یابند و با فروش آنها به درآمدهایی دست پیدا کنند.

به طور کلی ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیرمتمرکز سازی شبکه رمزارزها و افزایش امنیت شبکه کمک می‌کند و در نهایت رمزارز جدید ایجاد می‌کند.

بعبارتی تراکنش‌های تأیید شده در بلوک‌ها جمع می‌شوند و برای اضافه شدن این بلوک‌های تازه به زنجیره بلوک‌های موجود یک پازل کدگذاری وجود دارد که از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است و باید حل شود. هر سیستمی که این پازل را حل کند پاداش می‌گیرد.

یکی از عوامل تاثیرگذار در ماینینگ نودها [۲] هستند، این گره‌ها تراکنش‌ها را در سراسر شبکه پراکنده می‌کنند. داده‌ها بین نودها در جریان هستند و با شناساندن نودهای جدید به شبکه رمزارزها فرآیند استخراج را تسریع می‌شود. برخی از گره‌ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می‌شود.

با حل کردن مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش [۳] دسترسی پیدا می‌کند. وقتی اولین ماینر توانست به جواب هش دست پیدا کند، موفقیت آن به سایر نودهای شبکه اطلاع داده می‌شود.

با انتشار این خبر تمام ماینرهای دیگر، بلافاصله کار کردن روی آن بلاک را رها کرده و تلاششان را متوجه پیدا کردن آن در بلاک بعدی می‌کنند. ماینری که پیروز شده به عنوان پاداش چند پاداش جدید به دست می‌آورد. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل می‌شود.

در فضای مبادلات رمز ارز‌ها و بازار‌های سرمایه‌ای ، نهاد ناظری وجود ندارد و عرضه گسترده و ناگهانی آن موجب افزایش یا کاهش شدید قیمت رمز ارز‌ها گردیده واز جمله مشکلات این رمز ارز‌ها می باشد .

فراهم کردن و ایجاد محل نگهداری تعداد زیادی دستگاه و تجهیزات ماینینگ در یکجا ، مصرف برق زیاد ، سیم کشی صنعتی ، تهویه و تنظیم دمای دستگاه ها ؛ شرایط حساس و نسبتا پیچیده ای دارد .

[۱] Asic

[۲] Nodes

[۳] Hash Function