نمازجمعه معطر به گامهای روز قدس و کلام سفیر مقاومت فلسطین
نمازجمعه معطر به گامهای روز قدس و کلام سفیر مقاومت فلسطین

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خلیل الحیه عضو ارشد جنبش حماس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران سخنران ویژه مراسم روز جهانی قدس بودند ، سپس قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس سال ۱۴۰۱ قرائت و با تکبیر مورد تایید قرارگرفت . آنگاه نماز جمعه تهران به امامت حاج علی اکبری در زیر ترنم باران بهاری برگزارشد.

بعد از دوسال تعطیلی راهپیمایی بعلت شرایط کرونا، جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، مصادف با اخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، برگزارشد .

راهپیمایی روز جهانی قدس سال ۱۴۰۱ تهران همزمان با صدها شهر ایران و بیش از ۹۰ کشور جهان بعد از دو سال تعطیلی به لحاظ شرایط کرونایی ، امسال در آخرین جمعه ماه رمضان از ساعت ۱۰ صبح در تهران از مسیرهای ده گانه با شکوه تمام با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان به سمت محل نمازجمعه در دانشگاه تهران از مبادی تعیین شده برگزار شد.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به نقطه‌ای رسیده‌ که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برایش عقوبت فراوانی دارد، گفت: دیگر فصل وقایع غم انگیز برای فلسطین گذشته و این ملت از دست‌های خالی عبور کرده و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

سردار سلامی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز جمعه ٩ اردیبهشت ماه در مراسم روز قدس و پیش از خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت: روز جهانی قدس شریف میراث ماندگار حضرت امام خمینی است که در نخستین ماه‌های پیروزی انقلاب شکوهمند خود با ابتکاری اعجاز و حکمتی الهی و بالغه با نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان قدس شریف و فلسطین را از فراموش شدگی، غربت غم انگیز و مظلومیت خارج کرد.

وی ادامه داد: از آن روز تا به امروز سیمای فلسطین هر روز درخشان تر و برجسته تر و جذاب تر در صحنه سیاسی عالم در حال حرکت است و بعد از دوران باشکوه امامت امام راحل مان بیرق حمایت از نهضت فلسطین و مبارزه با استکبار و صهیونیسم به دسترهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام سید علی خامنه ای این نایب امام زمان مان برافراشته ماند و حرکت داده شد.

فرمانده کل سپاه گفت: از آن زمان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب با ابتکاری در امتداد ابتکار امام خمینی (ره) با تشکیل نیروی قدس سپاه به ایجاد شاکله قدرت و امتداد انقلاب اسلامی در سایر بلاد اسلامی با هدف در تنگنا قرار دادن رژیم صهیونیستی و به اذن خداوند در آینده‌ای نزدیک به حذف این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم اهتمام کرد.

وی افزود: از ۷۴ سال پیش به این سو یعنی از سال ۱۹۴۸ میلادی که با توطئه جهانی انگلیسی و بعدها با امتداد این توطئه جهانی از سوی آمریکا نقشه سیاسی جدیدی برای زخم نمودن پیکر جهان اسلام طراحی شد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: نخست وزیر سال‌های اول قرن بیستم انگلستان، کمبل بنرمن در آن سال‌ها گفت همه موقعیت‌ها و آبراهه‌های راهبردی جهان در منطقه جهان اسلام واقع شده است و ذخایر زیرزمینی همان جاست و اگر جای پایی در آنجا نداشته باشیم باید قید سیادت و آقایی بر جهان را به هم بزنیم و از سیادت بر عالم چشم‌پوشی کنیم.

وی ادامه داد: این عبارت کوتاه اما شوم، فلسفه یک توطئه جدید برای جهان اسلام شدکه مستکبران خنجری به نام رژیم جعلی صهیونیستی را در پهلو و پیکره جهان اسلام فرو بردند تا با ایجاد یک زخم ترمیم ناپذیر و یک سمبل امنیتی و سیاسی که امتداد سیاست‌های غرب در جهان اسلام است بتوانند بر این جغرافیای پر از قدرت، ثروت و موقعیت مسلط شوند و از آن روز تا به امروز سیاست‌های آمریکا، انگلیس و بخشی از کشورهای اروپایی و متحدان مرتجع عرب آن ها سیاست های امنیت این رژیم جعلی که بعنوان یک شی‌ء خارجی در جسم مطهر جهان اسلام جاسازی شده به هم گره خورده است. از ۷۰ سال پیش تا پیروزی انقلاب و در اوایل آن پیروزی در نقاطی که جهان اسلام هنوز قدرت لازم برای مهارت شرارت صهیونیست‌ها ایجاد نکرده بود، فاجعه های بسیار غم انگیزی در فلسطین رخ داد.

سلامی یادآور شد: قتل عام‌های دیر یاسین، کَفر قاسم، اردوگاه جِنین، صبرا و شتیلا توسط قصابان صهیونیست مانند آریل شارون، مناخیم بگیم، موشه دایان، شامیر و پرز انجام شد، همه کسانی که به لطف خداوند متعال زمین در حال حاضر از لوث وجودشان پاک شده است. فلسطینی‌ها را از خانه‌هایشان آواره کردند و فلسطین را در درون سیاست های جنایتکارانه خود دفن کردند تا حافظه تاریخ آن ها را فراموش کرده و به جای آن حادثه جعلی هولوکاست را برجسته ساختند تا فلسفه مصنوعی برای جا دادن در قلب جهان اسلام پیدا کنند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: صهیونیست‌ها، فلسطینی‌ها را از خانه‌هایشان آواره کردند و به جای آن حادثه جعلی هولوکاست را برجسته ساختند تا فلسفه مصنوعی برای جا دادن در قلب جهان اسلام پیدا کنند.

وی ادامه داد: وقتی که انقلاب اسلامی ظهور یافت و خورشید امامت امام از افق ایران طلوع کرد، فلسطین حامی قدرتمند پیدا کرد. جهاد در فلسطین زنده شد و امام فرمودند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود. این فقط یک عبارت ساده نبود بلکه نقطه آغاز یک سیاست بلند و راهبردی قوی و جدی بود. این عبارت به قدرت و واقعیت تبدیل شد و در سطح هدف، آرمان و آرزو باقی نماند به نحوی که از ۷۴ سال پیش به این طرف با معماری آمریکا و مهندسی اروپا و کشورهای مرتجع عرب متحد آمریکا و رژیم صهیونیستی ۳۸ طرح برای حفظ بقای رژیم طراحی کردند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: وقتی که فلسطینی‌ها در قِلّت قدرت هستند نمی‌توان با قطعنامه‌ها و پیمان نامه‌های سازش با ظالمان به امنیت، استقلال، حریت و آزادی رسید. این درس بزرگی است که تاریخ به همه ما داده است و امامان بزرگ انقلاب ما بر این حقیقت مسلم و واضح عالم کاملاً بصیر، حکیم و آگاه هستند که هرگز سازش با ظالم راه زیستن امن و آزاد نیست و هرگز مستکبران راه غلبه به خودشان را به ما نمی‌آموزند.

وی افزود: این منطق، روح جهاد را در فلسطین، لبنان و اقصی نقاط جهان اسلام علیه مستکبران و غاصبان برانگیخت؛ این تفکر که راه سعادت مسلمانان در مقابل مستکبران از مسیر جهاد عبور می‌کند. دشمن زبان شمشیر را خوب می‌فهمند، او به منطق قدرت معتقد است و می‌داند که با قوی شدن می‌توان پیروز شد و به قدرت احترام می‌گذارد و این سررشته نقشه راهی بود که امامان انقلاب ما به خصوص در دوران طولانی امامت و پیشوایی رهبر عظیم الشان ما موجب شکل گیری نقشه راه جدی شد.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رهبر انقلاب بهترین، قدرتمندترین و مدبرترین فرمانده خود را برای هدایت نهضت مقاومت در جهان اسلام منصوب کرد. پرچمدار مقاومت، حاج قاسم شد که توانست در فاصله‌های زمانی اندکی در اقصی نقاط جهان اسلام جوانان را به جهاد دعوت و آنها را سازماندهی کند و سد مستحکمی در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دهد. از آن روز تا به امروز دیگر ارتش صهیونیستی در هیچ جنگی پیروز نشده است. دقت و توجه کنید، قبلاً صهیونیست‌ها بی رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برای آنها عقوبت فراوانی دارد.

وی ادامه داد: دیگر فصل آن وقایع غم انگیز برای فلسطین گذشته است و فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

سرلشکر سلامی با خطاب به صهیونسیت‌ها تصریح کرد به شما می گویم، اسرائیلی‌ها سخن من را می‌شنوند و به آنها می گویم شما که فکر می‌کردید لایه‌های ضخیم امنیت می‌تواند امنیتی ترین رژیم عالم را که مانند یک پادگان است از خطر حملات فلسطینی‌های قهرمان نجات دهد. دیدید شهیدان محمد حسین، فتحی حازم و شهید ضیا را که چگونه در قلب سرزمین‌های سال ۱۹۴۸ در یک شب تمام ارتش اسراییل و قوای امنیتی او را شکست دادند.

وی ادامه داد: شما دیدید چگونه کشتی‌هایتان در دریا می‌خورد. شما بهتر از من می‌دانید، شما شلیک هزاران راکت نیروهای فلسطینی و ناتوانی گنبد آهنی تان را دیدید و حزب الله را همانند اژدها و شیر مسلط بر شمال سرزمینی که اشغال کردید می‌بینید. شما محاصره در قلب جهان اسلام را حس می‌کنید و در هم شکستگی نظام سیاسی تان و پارگی نظام اجتماعی تان را می‌بینید.

فرمانده کل سپاه با اشاره به افول آمریکا در جهان تأکید کرد: شما می‌بینید که دیگر آمریکا تکیه‌گاه مطمئنی برای شما نیست و کاخ سفید به بیت عنکبوتی تبدیل شده است. بیت الابیض (کاخ سفید) امروز به همراه نظام امنیتی شما یک لانه عنکبوتی است.

وی افزود: شما می‌بینید آمریکا از افغانستان می‌گریزد و از عراق در حال گریختن است و در حاشیه سیاست‌های منطقه جای دارد و دیگر نمی‌تواند به شما کمک کند و آمریکا برای شما همانند آمبولانسی است که وقتی مریضی می میرد، به فریادش می‌رسد.

سرلشکر سلامی خطاب به صهیونیست‌ها تصریح کرد: سخن را کوتاه می‌کنم و به شما این نکته را می گویم که شرارت‌های خود را خاموش کنید. شما می‌دانید ما اهل عمل و واکنش هستیم. پاسخ‌های ما دردناک است و شرایط را برای اهداف خود فراهم می‌کنیم. ما شما را رها نمی‌کنیم، منتظر باشید؛ پاسخ‌های ما را دیده‌اید. امروز هم می گویم اگر کوچک‌ترین عمل جاهلانه و شرارت آمیز از شما سر برند بهتر از من می‌دانید چه بر سرتان خواهد آمد.

وی در پایان سخنانش خطاب به فلسطینی ها اظهار داشت: به فلسطین قهرمان و عزیز هم می گویم ادامه بدهید؛ نصر الهی با شما است. شما چه در غزه، چه در کرانه، چه در صحن مبارک مسجد الاقصی متحد هستید و مطمئن باشید دشمن شما به سمت اضمحلال و زوال پیش می‌رود و قدرت شما در حال جان گرفتن است. ما همیشه با شما هستیم و فلسطین در قلب ما است. ما امت جهان اسلامیان همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و با هم برای مقابله با استکبار جهاد می‌کنیم و جهاد راز سعادت ما است. به اذن خداوند متعال سربلند، موفق و پیروز باشید.

نایب رئیس جنبش حماس: درختی که حاج قاسم کاشت در حال بارور شدن است

نایب‌رئیس جنبش حماس در نمازجمعه تهران با بیان اینکه حاج قاسم به دلیل وفای به عهدی که داشت، روح بزرگ خود را در راه مقاومت فدا کرد، گفت: ما به روح وی می گوییم که درختی که کاشتید، امروز در حال بارورشدن است.

نایب رئیس جنبش حماس: درختی که حاج قاسم کاشت در حال بارور شدن است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، خلیل الحیه نایب رئیس جنبش حماس ظهر امروز جمعه ٩ اردیبهشت ماه در مراسم روز قدس و پیش از خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت: من از فلسطین، مسجدالاقصی، قدس، غزه و از بین مجاهدانی که به سمت پیروزی می‌روند، آمده‌ام. آمده‌ایم که روز قدس را با شما برگزار کنیم.

وی ادامه داد: میلیون‌ها نفر امروز در سراسر جهان روز قدس را برگزار می‌کنند تا بگوییم که قدس برای ماست و اشغالگری رو به زوال است.

عضو ارشد جنبش حماس با بیان اینکه قدس، امت را کنار هم گرد می‌آورد، تصریح کرد: هویت قدس برگرفته از قرآن و قلب تپنده آن مسجدالاقصی است. این مسجد قبله اول مسلمانان است. کسانی که به سمت این مسجد می‌روند، بندگان مجاهد خداوند هستند.

وی افزود: میلیون‌ها نفر روز جهانی قدس را گرامی می‌دارند و ما در قرارگاهی برای آزادی قدس هستیم. نیروی اشغالگر صهیونیستی ترس را به جهان، سرایت داده و بین دشمنان اینگونه القا شده است که دارای قدرت مقابله ناپذیر است، اما ارتش اشغالگر شکست پذیر و نابودشدنی است.

نایب رئیس جنبش حماس با اشاره به پیروزی های مقاومت فلسطین علیه صهیونیست‌ها خاطرنشان کرد: ما سال گذشته ارتش رژیم صهیونسیتی را در نبرد سیف القدس شکست دادیم. آنان دنبال یهودی کردن قدس بودند که ما جلوی آن ایستادیم و هر روز نقشه‌های آنان را خنثی می‌کنیم. روح شهادت طلبی هر روز در وجود ما بیشتر می‌شود. ملت فلسطین مُصر به پیروزی است.

وی افزود: خون شهدا، راه آزادی قدس را مشخص می‌کند. ترس از آمریکا و اشغالگری پشت سر گذاشته شده است. چرا که می‌دانیم جمهوری اسلامی ایران از ما حمایت می‌کند و پشتیبان ماست.

خلیل الحیه تاکید کرد: حاج قاسم به دلیل وفای به عهدی که داشت، روح بزرگ خود را در این راه فدا کرد. ما به روح وی می گوییم که درختی که کاشتید، امروز در حال بارورشدن است. اشغالگران اسرائیلی تلاش می‌کنند مسلمانان را از مسجدالاقصی دور کنند اما وعده خداوند به پیروزی محقق می‌شود. ما قدس را آزاد خواهیم کرد.

عضو ارشد جنبش حماس گفت: ما به شما از مقاومت مردم فلسطین اطمینان می‌دهیم. اراده راسخ ما پیروزی قدس است. ما اسلحه‌ای داریم که کسی قدرت تسخیر آن را ندارد. از دشمنان و اشغالگران هراس نداریم.

وی ادامه داد: مردم فلسطین و غزه، مسلمانان را فرامی‌خوانند و به آنان می‌گویند که اختلافات خود را کنار بگذارید تا قطب نمای ما به سمت قدس تنظیم شود.

این عضو ارشد مقاومت فلسطین تصریح کرد: هیچ دوستی با دشمنان، اشغالگران، قاتلان و متجاوزان نداریم. اشغالگران باید هراس داشته باشند، باید عرصه را برای آنان تنگ کرده و آنان را در عرصه‌های سیاسی و بین‌المللی شکست بدهیم.

وی در پایان گفت: باید از پیش روی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی جلوگیری کنیم. پیروزی یاور و قدس موعد ماست. نماز در مسجد الاقصی وعده پیامبر (ص) است که محقق خواهد شد.

حاج‌علی اکبری: امروز اجماع برای گفتمان مقاومت وجود دارد

حاج‌علی اکبری: امروز اجماع برای گفتمان مقاومت وجود دارد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: فلسطین مقتدر است، ایستاده و عزم خود را بی‌وقفه برای آزادی همه فلسطین از بحر تا نهر استوار کرده و امروز در منطقه فلسطین برای گفتمان مقاومت اجماع وجود دارد.

به گزارش ایران آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت:‌ رهبر حکیم و امام عالیقدر ما از فلسطین تعبیر به مظلوم مجموعه مقتدر کرده‌اند، فلسطین مظلوم است زیرا ۷۴ سال است که این قبله اول مسلمین و این منطقه مبارک پیرامون و محل معراج پیامبر و میعاد و منطقه قرار عمومی مومنان در چنگال دژخیمان بی‌هویت و یک رژیم جعلی قرار گرفته و مداوم، مقدس‌ترین مکان‌های ما مورد انواع و اقسام اهانت‌ها و جسارت‌ها است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: فلسطین مظلوم است و مردم عزیز آن که ۷ دهه است که در رنج و درد و اشغال از یک سو، کشتار و شکنجه از سوی دیگر، آوارگی و اردوگاه‌نشینی، تخریب خانه‌ها و کاشانه‌هایشان از طرف دیگر در برابر چشم جهانیان و نهادهای به اصطلاح جهانی حقوق بشری تحمل می‌کنند و غزه مظلوم به زندان بزرگ در جهان تبدیل شده است

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: مردم مظلوم فلسطین سال‌هاست از حق زندگی معمولی محروم هستند و حتی یک صدم از مظلومیت این مردم به تصویر کشیده نشده و بازگو نشده است در برابر تبهکارترین انسان‌ها که تاریخ امثال اینها را ندیده ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند و هم باید رنج مقابله با آنها و هم تحمل سازش سازشکاران و منافقین و خائنین را تحمل کنند.

وی ادامه داد: اما فلسطین مقتدر است، زیرا بعد از ۷۴ سال همچنان زنده است، سربلند است، هویت خود را حفظ کرده و اصالت خود را در برابر رژیم پلید صیانت کرده مقتدر است زیرا در سرزمین‌های اشغالی که حتی تحت تنظیمات فرهنگی شوم رژیم صهیونیستی بوده توانسته اصالت و ایمان خود را حفظ کند و بین نسلی ادامه دهد و گفتمان مقاومت را در برابر دشمنان از مقاومت با سنگ تا مقاومت با موشک ارتقاء داده است.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: فلسطین مقتدر است، ایستاده و عزم خود را بی‌وقفه برای آزادی همه فلسطین از بحر تا نهر استوار کرده و امروز در منطقه فلسطین برای گفتمان مقاومت اجماع وجود دارد.