توصیه شهید «شفیعی» به مسئولین و منتقدین مغرض انقلاب اسلامی
توصیه شهید «شفیعی» به مسئولین و منتقدین مغرض انقلاب اسلامی

شهید علیرضا شفیعی در وصیتنامه‌اش نوشته است: گروه دیگر آن‌ها که منتظر گرفتن نقطه ضعف هستند، به آنها توصیه می‌کنم که دیگر زمانش گذشته است تا ماهیت شما برای مردم مشخص نشده خود را اصلاح کنید و در خط امام و اسلام عزیز قرار دهید و مخلص شوید.

شهید «علیرضا شفیعی» متولد سال ۱۳۳۸ در نجف آباد بود. با شروع جنگ تحمیلی به عنوان نیروی زرهی لشکر ۸ نجف اشرف به جبهه‌ها اعزام و پس از مدتی به فرماندهی گردان منصوب شد. وی پس از سه ماه حضور در جبهه تیرسال ۱۳۶۱ در درگیری با دشمن بعثی در شرق بصره طی عملیات رمضان به شهادت رسید.

این شهید در وصیتنامه خود نوشته است:

نمی‌دانم که چه بنویسم، ولی به هر جهت وصیت مبارک است با اینکه به این مسئله واقفم که با شهدا خیلی فاصله دارم، اما آرزوی شهادت را دارم با اینکه به گناهان زیاد خودم واقفم، اما آرزوی بخشش و عفو الهی نیز دارم خیلی گناهانم زیاد است و هیچ امیدی جز به رحمت خدا ندارم و از معبود یکتا بخشش و آمرزش می‌طلبم و از کلیه برادران دوستان و عزیزان نیز خواستار طلب آمرزش از درگاه ایزد منان دارم اگر که خداوند بزرگ این توفیق عظیم را نصیب این بنده حقیر و فقیر خود نمود و به درجه شهادت رساند چند وصیت دارم که بدین شرح است.

عزیزان و برادران از باند بازی و دسته و گروه گرایی و خود سرانه کار کردن بپرهیزید امیدوارم که مرا ببخشید، چون من کوچکتر از آنم که بتوانم به شما عزیزان وصیتی بکنم، اما با اتحاد و یکپارچه شدن و کنار گذاشتن اختلافات و سر تسلیم فرود آوردن به قوانین جمهوری اسلامی که امام عزیزمان توصیه بر اجرا کردن این قوانین می‌نمایند وصیت می‌کنم، چون اگر بنا باشد قانونی پیاده شود و مجری داشته باشد همین شما برادران هستید که باید پایه‌های جمهوری اسلامی را محکم کنید و جلوی بی قانونی‌ها بایستید، اگر از طرف مسئولین سستی و اهمال می‌شود به حمد الله در زمانی که شما دسترسی به شخصی، چون آیت الله منتظری و دیگران دارید نیازی به اقدام سریع و عجولانه نیست، نمی‌دانم این کاغد به دست چه کسی می‌افتد و چه کسانی می‌خوانند یا می‌بینند، ولی به هر جهت این درد و دل این بنده حقیر است ممکن است در فکر بعضی برادران متهم به لیبرال و سازشکار و بی… این‌ها بشوم، ولی اشکال ندارد.

نمی‌گویم تسلیم محض سازشکاران و بی حال‌ها و حرف‌ها باشید که به حمد الله نیستند و اگر همه هم بگویند نمی‌شوید، چون این برایم مسلم است که در وجود شما جز عشق به الله و رهبری روح الله و پیروزی حزب الله هیچ چیز دیگر نیست امیدوارم موفق باشید.

اما گروه دیگر آن‌ها که منتظر گرفتن نقطه ضعف هستند و از این گذشته، کاری به هیچ کسی ندارند و فقط دوست دارند که بوسیله بزرگ کردن مطالب مطرح شوند توصیه می‌کنم که دیگر زمانش گذشته است تا ماهیت شما برای مردم مشخص نشده است خود را اصلاح کنید و در خط امام و اسلام عزیز قرار دهید و مخلص شوید و الا روند انقلاب به قدری سریع و بی مهابا است که بناگاه خود را در غرقاب هلاکت می‌بینید که دیگر هیچ کاری امکان پذیر نیست همانگونه که در مدت این چهار سال دیدیم که چگونه این انقلاب اسلامی قدرت دفع ناخالصی‌های افراد را به نمایش گذاشت. خلاصه اینکه بیایید و اختلافات جزئی را دامن نزنید غیبت‌ها را کنار گذارید و برای خدا کار کنید آیا شما می‌دانید که اگر احترامی به شما می‌گذارند اگر پستی و مسئولیتی به شما می‌دهند همه و همه به خاطر انقلاب اسلامی و شهدا و در کل حزب الله است.‌ای برادر مسئول در قرارگاه دولتی و انقلابی که هستی اگر ذره‌ای سستی و اهمال به خرج دهی و امام بزرگوار را که رهبر امت اسلام است از خود برنجانی امام عصر و پیامبر و خدا را از خود رنجانیده ای.

در زمانی که جمهوری اسلامی به قول امام عزیزمان در جهان مظلوم واقع می‌شود و از طرفی متهم به خرید اسلحه و داشتن روابط با صهیونیست‌ها می‌شود و از طرفی متحمل جنگ از ناحیه صدام کافر و از دیگر جهات در همه سو و از همه جهت مورد حمله استکبار جهانی قرار گرفته با اتکا به قدرت ایمان و خداوند تبارک و تعالی و با پیروی از رهنمود‌های رهبر اعظم برادران پاسدار و بسیج و کلیه نیرو‌هایی که متعهد به جمهوری اسلامی می‌باشند بایستی درمورد فراگیری علوم اسلامی کوشش بی دریغ به خرج دهند همانگونه که رزمندگان در جبهه‌ها از جان خود در راه خدا مایه می‌گذارند این برادران می‌بایستی به علم اسلامی در این برهه حساس اهمیت دهند و نیرو‌ها را در مراکز علمی مجتمع کنند و برادران عزیز طبق رهنمود‌ها امام بزرگوار و آیت الله. منتظری و روحانیت مبارز در کلیه سنگر‌ها بر علیه کفر و الحاد جهانی مبارزه کنند به امید پیروزی مستضعفین جهانی بر مستکبرین و به امید تحقق یافتن شعار امت اسلام مبنی بر خدایا خدایا تاانقلاب مهد‌ی خمینی را نگه دار.

انتهای پیام/