لزوم توجه متولیان فرهنگی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
لزوم توجه متولیان فرهنگی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

حجت‌الاسلام سلیمی با بیان اینکه پیشرفت امروز کشور از جانفشانی‌های رزمندگان دفاع مقدس است، گفت: متولیان فرهنگی کشور باید بیش از گذشته نسبت به ترویج فرهنگ دفاع مقدس در کشور اقدام کنند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم شهرستان محلات در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه ارادت نسل جوان نسبت به نسل اول و دوم انقلاب اسلامی کشورمان وصف‌ناپذیر است، اظهار داشت: با وجود تمام ابزار و حربه‌هایی که دشمنان برای نفوذ بر باور و اعتقادات ملت ما به خصوص نسل جوان کشورمان در اختیار دارند، اما به صراحت می‌توان گفت که غرب در تحقق اهدافشان مبنی بر تضعیف اعتقادات جوانان ما شکست خورده است.

وی با اشاره به رشادت‌ها و ازخودگذشتگی شهدای مدافع حرم افزود: اینکه بسیاری از شهدای مدافع حرم جوانانی با سن‌هایی کمتر از ۲۵ سال بودند نشان از اراده آن‌ها نسبت به شهدای دفاع مقدس است و در حقیقت شهدای مدافع حرم، شهدای دفاع مقدس را الگوی رفتاری و کرداری خود قرار داده بودند.

سلیمی گفت: تا زمانی‌که مردم به ویژه نسل جوان کشورمان ادامه دهنده راه شهدا باشند، ابرقدرت‌های جهان قادر به تضعیف قدرت نظام و انقلاب اسلامی ما نخواهند بود؛ چراکه مسیر پیشرفت و آبادانی کشور از مسیر شهدا می‌گذرد.

نماینده مردم شهرستان محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری اردو‌های راهیان نور تصریح کرد: راهیان نور که سالیان سال در ابعاد و اقشار مختلف برگزار می‌شود، یک عملیات فرهنگی بسیار مهم و بزرگ در ابعاد تربیتی است که مانع از کم رنگ شدن یاد و خاطرات رزمندگان و شهدا در جامعه شده است.

وی ادامه داد: اجرای این اردو‌ها بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است.

این نماینده خانه ملت با توجه به این نکته که هرچقدر به راهیان نور و ترویج فرهنگ مقاومت بها داده شود به همان میزان از خصومت‌های غربی‌ها در امان خواهیم بود، گفت: ما هرچه داریم همه مرهون جانفشانی‌های رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است و این یک حقیقت است نه شعار؛ لذا متولیان فرهنگی کشور باید بیش از گذشته نسبت به ترویج فرهنگ دفاع مقدس در کشور اقدام کنند.

انتهای پیام