راهیان‌نور اقدامی مؤثر برای آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس/ موزه‌های آثار شهدا در همه شهر‌ها و روستا‌ها دایر شوند
راهیان‌نور اقدامی مؤثر برای آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس/ موزه‌های آثار شهدا در همه شهر‌ها و روستا‌ها دایر شوند

حجت‌الاسلام «آل‌هاشم» با تأکید بر این‌که موزه‌های آثار شهدا را باید در همه شهر‌ها و روستا‌ها دایر کنیم، گفت: راهیان‌نور نیز یکی از برنامه‌های موثر در آشنا کردن جوانان با فرهنگ شهدا و دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام «سید محمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی امروز (سه‌شنبه) در یادواره ۲۳۱ شهید شهرستان «هریس»، با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا در مقابل دشمنان ایستاده است، اظهار داشت: ایستادگی مقتدرانه ایران در مقابل دشمنان، دستاورد بسیار بزرگ دفاع مقدس است و شاید پس از چند دهه بعضی چیز‌ها را فراموش کنیم؛ اما شهدا هیچ‌وقت فراموش‌شدنی نیستند و تجلیل از پدران و مادران شهدا تجلیل از فرهنگ شهادت است.

وی یکی از وظایف مهم پیشکسوتان دفاع مقدس را انتقال خاطرات آن دوران به دور از شائبه‌های تحریف به نسل جوان برشمرد افزود: در این راستا موزه‌های آثار شهدا را باید در همه شهر‌ها و روستا‌ها دایر کنیم؛ چون بر جوانان خیلی تاثیر دارد و البته راهیان‌نور نیز یکی از برنامه‌های موثر در آشنا کردن جوانان با فرهنگ شهدا و دفاع مقدس است که باید پیگیری شود.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان اینکه همه ما در مقابل شهدا وظایف سنگینی بر عهده داریم، گفت: وظیفه اول انتشار وصیت‌نامه شهدا در جامعه و نیز آموزش راه و روش و منش شهدا به دانش‌آموزان است تا آن‌ها بدانند که این مملکت چه روز‌های سختی را پشت سر گذاشته و به این‌جا رسیده است.

وی ادامه داد: وظیفه دیگر، نگارش خاطرات فرماندهان دوران دفاع مقدس و مقاومت برای نسل جدید است تا جوانان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و مقاومت آشنا شوند و این فکر غلطی است که جوانان ما مثل جوانان دوران دفاع مقدس نیستند؛ گرچه ما ریزش‌هایی داریم؛ ولی در مقابل، رویش‌های زیادی هم داریم؛ امروزه جوان‌های ما به‌عنوان مدافعان حرم، جنگی را که دشمن صهیونیستی و غرب توسط داعش در عراق و سوریه بر جهان اسلام تحمیل کرده بود، پشت سر گذاشته و دشمن را درهم شکستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمن قصد دارد روحیه شهادت‌طلبی را از ما بگیرد، تاکید کرد: دشمنان فکر نمی‌کردند انقلاب اسلامی به این زودی به پیروزی برسد و از همان اوایل توطئه‌های زیادی علیه آن به راه انداختند که یکی از این طوتئه غائله آذربایجان و به شهادت رساندن شهدای محراب بود.

وی افزود: پس از گذشته ۱۹ ماه از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان چون هیچ غلطی نتوانستند بکنند، جنگ را بر ما تحمیل کردند؛ اما به برکت خون شهدا نتوانستند به هدفشان برسند و پس از آن انواع جنگ سخت و جنگ نرم را در راستای براندازی انقلاب اسلامی به راه انداختند تا اینکه به این نتیجه رسیدند تا زمانی که امام در راس امور باشد، نمی‌توانند به هدفشان برسند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و انقلاب بعد از رحلت امام خمینی (ره) تصور می‌کردند کار انقلاب تمام شده است، گفت: این عده چمدان خود را بسته و به ایران آمدند، اما با انتخاب امام خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان در ۲۴ ساعت، باز هم مایوس شدند.

وی گفت: امروز امام خامنه‌ای با همان صلابت و اقتدار امام خمینی (ره) جامعه را رهبری می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند ریشه مقاومت را در جامعه ما از بین ببرند، در حالی که اندیشه مقاومت نه‌تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا قد علم کرده است و ما امروز شاهد صدور انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

انتهای پیام/