باز موشک باران تهران
باز موشک باران تهران

چهار دهه پیش رژیم بعث عراق به نیابت از بلوک غرب و شرق ؛ تهران و برخی شهرهای ایران را بمبارن کرد و امروز موشکهای تولید ایرانی مقاومت امت را به رخ دشمن کشیدند !
*
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

نخست : موشک باران ایران

حملات موشکی رژیم بعث عراق با کمکهای کشورهای شرقی و غربی به صدام ؛ برای جبران موازنه عملیات‌های رزمندگان در جبهه‌های نبرد دوران طلایی دفاع مقدس و کاهش توان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بود .

پنج سری از جنگ شهرها توسط رژیم بعث عراق رقم خورد . اولین آن در بهمن ۶۲ صورت گرفت. دومین سری آن طی عملیات بدر در فروردین ۶۴  بود . سومین سری پاسخ به عملیات رزمندگان ایران در منطقه سومار بنام عملیات کربلای ۶ طی دی و بهمن ۶۵ انجام گرفت و به دنبال آن سری چهارم به مدت ۳ ماه از بهمن ۶۵ تا اردیبهشت ۶۶ ادامه یافت. و سری پنجم در زمستان سال ۱۳۶۶ بود که تا اردیبهشت ۶۷ به طول انجامید.

طی این حملات صدام بیش از ۱۰۰ فروند موشک به شهر تهران شلیک کرد ، که بیش از ۲ هزار ۵۹۷ نفر از شهروندان مظلوم و بی‌پناه، شهید و مجروح شدند وخسارات زیادی به واحدهای مسکونی مردم وارد شد .

 

دوم : موشکباران پایگاههای امریکا

پنج روز حمله جنایتکارانه آمریکا به فرودگاه بغداد که منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس وهمراهانش شد. در ساعت ۱:۲۰ بامداد روز ۱۸ دی ۱۳۹۸ ،عملیات موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پرتاب چند موشک‌ بالستیک ، پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق و پایگاهی در اربیل را که محل استقرار نیروهای متجاوز و جنایتکار آمریکایی بودند،را هدف قرار گرفت .

سوم : مصلی تهران

به مناسبت دومین سالگرد حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد ، صبح جمعه ۱۷ دی ماه ؛ سازمان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سه نمونه از موشک هایی که در حمله به این پایگاه مورد استفاده قرار گرفته بود را در محوطه مصلی برای بازدید و مشاهده نمازگزاران به نمایش گذاشت و این توانمندی را که چند روز پیش در رزمایش پیامبراعظم ۱۷ اجرا کرده بود ؛ به رخ دشمنان کشاند .

 

سخن پایانی : بر خلاف تفکر القایی غربگرایان اصلاح طلب ؛ به همت شهید طهرانی مقدم و…. صنعت موشکی کشور از هیچ به اوج و به بازدارندگی دشمن در قصد تجاوز رسیده ایم  ، بگونه ای که امریکای کدخدا جرات باز پس زدن نیافت . ودر خصوص موشک های شبیخون فرهنگی دشمن را نیز بایستی اینگونه عمل کرد.