شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت را تقویت کرد
شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت را تقویت کرد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن با ترور حاج قاسم بدنبال تضعیف محور مقاومت بوده اما خون این شهید جبهه مقاومت را مقتدرتر کرد.

سردار حسین سلامی امروز (پنج‌شنبه) در آئین گرامیداشت دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ارتحال آیت الله مصباح یزدی با عنوان «شکوه شهادت و کرامت» در مصلی قدس با اشاره به نقش آفرینی مردم در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته گفت: فتنه گران در سال ۸۸ بدنبال خاموش کردن نور خدا در کشور بودند که با ورود حکیمانه رهبر انقلاب و حمایت مردم مؤمن و انقلابی ایران این هدف شوم محقق نشد.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره از فتنه‌گری و تفرقه افکنی برای مقابله با انقلاب استفاده کرده‌اند و اگر مردم در یوم الله نهم دی ماه به میدان نمی‌آمدند و از اسلامی و نظام و ولایت پشتیبانی نمی‌کردند احتمال بروز آسیب‌های جبران ناپذیری وجود داشت.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن با علم به نقش محوری و حیاتی ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی، رهبری را هدف قرار داد گفت: دشمن با این استراتژی خطرناک بدنبال شکاف بین ارکان نظام و جسم جامعه یعنی مردم و رهبری بود که توطئه شأن با هوشیاری مردم خنثی شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران روز به روز نسبت به گذشته مقتدرتر می‌شود دشمنان هر روز منزوی‌تر و همه اینها از برکات جهاد در راه خداست.

سلامی با اشاره به عمق نفوذ انقلاب اسلامی در سراسر جهان با محوریت رهبری انقلاب گفت: امروز محور مقاومت در تعقیب دشمن در همه سرزمین‌های اسلامی است و اجازه تحقق یافتن اهداف آنان را نداده و اگر چنین قدرتی شکل نمی‌گرفت، دشمن به تمام سرزمین‌های اسلامی تجاوز می‌کرد.

وی افزود: دشمن برای مقابله با چنین قدرتی بدنبال گرفتن قدرت تعقل مردم است پس همه ما و به ویژه روحانیون باید نسبت به آگاه سازی مردم اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید مقاومت در برابر تحریم‌ها و حصر اقتصادی و تهدیدات نظامی گفت: امروز همه ما مشکلات کشور را با ظرفیت و استعدادهای داخلی و اراده مردم رفع خواهیم کرد.

سلامی در ادامه ساده زیستی و دین داری و اخلاص را از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی بیان کرد و افزود: شهادت‌حاج‌قاسم آثار گرانبها تری از حیاتش را به جای گذاشت و همه شاهد جاری شدن و وسعت یافتن پرتوهای درخشان شخصیت والای او پس از شهادتش بوده‌ایم.

وی افزود: دشمن با ترور شهید سلیمانی بدنبال تضعیف جبهه مقاومت بود اما بر خلاف همه معادلات به برکت خون این شهید مقاومت قوی‌تر و با مقتدر تر از گذشته شده است.

فرمانده کل سپاه قم را مهد انقلاب اسلامی و مرکز تولید اندیشه دینی عنوان کرد و افزود: قم سنگر انقلاب اسلامی و تقویت کننده جبهه مقاومت است.

انتهای پیام/ ۴۱۱