حماسه ۹ دی خط بطلانی بر اندیشه‌های دشمنان انقلاب اسلامی بود
حماسه ۹ دی خط بطلانی بر اندیشه‌های دشمنان انقلاب اسلامی بود

حماسه ۹ دی و حضور پرشور و دشمن شکن مردم فهیم و انقلابی ایران در خیابان‌ها و میادین سراسر کشور ضمن اینکه نقطه عطفی در تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی بود برگ زرینی در تالار افتخارات مردم ایران و خط بطلانی بر اندیشه‌های دشمنان انقلاب اسلامی بود.

انقلاب اسلامی ایران از زمان پیروزی تا به امروز همواره مورد تهاجم و تاخت و تاز دشمنان و معاندان داخلی و خارجی قرار گرفته است و مقاطع بسیار حساسی را پشت سر گذاشته است.

یکی از این گردنه‌ها و مقاطع حساس انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بود؛ انتخاباتی که با شور و هیجان فراوانی به مرحله نهایی خود رسیده بود و یکی از بالاترین مشارکت‌های مردمی را در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری کشور بود؛ اما هنوز یک روز از پایان ماراتن انتخابات و اعلام نتایج نگذشته بود که با حواشی و اتفاقاتی که در فضای سیاسی کشور روی داد، کام شیرین مردم به تلخی تبدیل کرد؛ فتنه‌ای که از بی‌بصیرتی و بی‌تدبیری برخی از نامزد‌های این دوره از انتخابات ایجاد شد و شکل گرفت و به سرعت خود را به میان مردم و در کف خیابان رساند و هشت ماه آشوب، ناامنی و درگیری را موجب شد.

اما از آنجایی که قطار انقلاب اسلامی با مدد الهی، پشتیبانی مردم و کسب تجربه‌هایی که با عبور از گردنه‌های بسیار سخت و دشوار به دست آورده بود، توانست در کمترین زمان ممکن و فقط در عرض هشت ماه با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت چهره‌های ولایت مدار و دلسوز انقلاب اسلامی بر این فتنه غلبه کند.

اما در این میان بی‌گمان حماسه مردمی ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ را می‌توان یکی از یوم الله‌ها و یکی از روز‌های تاریخی و درخشان انقلاب اسلامی دانست. در این روز مردم ولایی و با بصیرت ایران اسلامی با اقتداء و لبیک گفتن به خواست و فراخوان رهبر عزیزشان پای در میدان عمل گذاشتند و با حضور میلیونی و دشمن شکن خود در میادین و خیابان‌های شهر‌های سراسر کشور حماسه‌ای تاریخی و بی‌نظیر خلق کرده و طومار فتنه را درهم پیچیدند.

فتنه‌ای که به واسطه محدوده زمانی و موقعیت سیاسی که در آن شکل گرفت به بهترین موقعیت و فرصت برای دشمنان و معاندین انقلاب اسلامی تبدیل شد تا بتوانند سرخوردگی‌ها و عقده‌های سالیان اخیر خود را یکجا بر سر انقلاب اسلامی ایران خالی کنند. در واقع در این مقطع زمانی بود که کینه معاندین و دشمنان قسم خورده انقلاب مجددا سر باز کرد تا بلکه برای یک بار هم که شده گوشه‌ای از اقیانوس شکست‌های خود را جبران کنند.

در این میان یکی از مهمترین اهداف دشمنان و معاندان انقلاب اسلامی نیز به بن نسبت کشاندن نظام اسلامی ایران در برابر مردم بود تا به این شکل در کنار اینکه پایگاه مردمی انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار داده و به آن ضربه بزنند، پایه‌های یک انقلاب ۴۰ ساله را هم در ایران سست کنند.

البته آن‌ها از طراحی و اجرای این فتنه، سناریو‌های متعددی را دنبال می‌کردند که یکی دیگر از این برنامه‌ها خوش خدمتی برای استکبار جهانی آمریکا و کشور‌های غربی بود تا به این وسیله ضمن ایجاد یک اجماع جهانی بر ضد جمهوری اسلامی ایران زمینه‌های وضع تحریم‌های جدیدی را بر ضد نظام اسلامی فراهم کنند تا سرعت حرکت قطار انقلاب را به زعم خود کند و حتی متوقف کنند.

حال امروز بیش از یک دهه از آغاز و پایان فتنه سال ۱۳۸۸ در ایران می‌گذرد، اما مردم ولایی و با بصیرت ایران اسلامی همچنان و همواره آن روز‌های سخت و دردناک را خیلی خوب و شفاف به یاد دارند و از این روی هم بیشتر قدر نعمت انقلاب و نظام اسلامی ایران را خواهند دانست؛ زیرا انقلابی که با خون جوانان برومند مسلمان و وطن دوست کشور برای حفظ و حراست از آزادی و استقلال کشور بر خاک پاک این مرز و بوم بر روی زمین ریخته شده به این آسانی و سادگی‌ها به دست نیامده که بخواهیم آن را آسان از دست بدهیم.

انتهای پیام/ ۱۳۴