«مکتب سلیمانی» از «قاسم سلیمانی» تاثیرگذارتر است
«مکتب سلیمانی» از «قاسم سلیمانی» تاثیرگذارتر است

دنیا بداند خون جریان‌ساز شهدای این سرزمین، مکتبی را پدید آورده‌اند که تاثیرشان به مراتب بیبشتر از اشخاصی است که زنده‌اند و حماسه می‌آفرینند.

این‌روزها فضای رسانه‌ای کشور و حتی منطقه به‌سوی تیترهایی پیش می‌رود که حال و هوای شهادت سردار «قاسم سلیمانی» را در ذهن‌ها و یادها تداعی می‌کند. شهادتی که پایه‌گذار یک مکتب جهانی شد. مکتبی که تداوم دوران دفاع مقدس است که رزمندگان مظلومانه و غریبانه به جنگ با استعمار رفتند و نامشان را در دفتر تاریخ حماسی این کشور ماندگار کردند.

دشمنان ایران اسلامی باز هم به خطا رفتند و نشان دادند که هنوز درکی از این انقلاب و مردم ندارند. دشمنی که نفهمید، وجود «مکتب سلیمانی» از خود «قاسم سلیمانی» ماندگارتر و تاثیرگذارتر است. دشمنی که با تأخیر متوجه شد ریشه شخصیت شهید «قاسم سلیمانی» در خاک این کشور جوانه‌ها زده و قابل حذف نیست.

دشمن صد البته نسبت به تاریخ این کشور و این ملت هم بی‌سواد است؛ وگرنه مروری بر حادثه عاشورا و تداوم ماندگار آن و گذری بر زندگی یلان تاریخ‌ساز ملی و مذهبی این سرزمین، به وضوح ثابت می‌کند که عقیده‌ها ماندگارتر از جسم‌ها هستند.

اینک و در آستانه دومین سالگرد شهادت سیدالشهدای مقاومت، سردار «قاسم سلیمانی» هستیم و این در حالی است که نوجوانان زیادی در این مملکت نام «قاسم» بر خود نهاده‌اند و رسانه‌های دنیا در حال انتشار کلیدواژه‌هایی با رنگ و بوی این اسطوره مبارزه با تحجر و استعمارند.

تنها ۲ سال از شهادت مرد میدان جبهه‌های مقابله با استعمار می‌گذرد؛ اما یک لحظه از داغ این مرد بزرگ در سینه‌ها کم نشده است و هشتگ #انتقام_سخت همچنان در صدر خواسته‌های مردم آزاداندیش ایران و دنیا در بستر فضای مجازی است. دنیا بداند که جسم فرزندان این جغرافیای اهورایی در دل خاک مقدس این سرزمین نه تنها از بین نمی‌روند؛ بلکه خون جریان‌سازشان مکتبی می‌شوند که تأثیرشان به مراتب بیشتر از اشخاصی است که زنده‌اند و حماسه می‌آفرینند.

اینک کارزار «جنگ نرم» است و همه باید در بسترهای فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و فضای مجازی به انتشار حداکثری ابعاد «مکتب حاج قاسم» بپردازند و به تهاجمات پوشالی و سطحی امپراطوری رسانه‌ای دشمنان این آب و خاک یورش ببرند و به دنیا بفهمانند که هم انتقام‌های سخت دیگری در راه است و هم حاج‌قاسم هنوز زنده است.

انتهای پیام/

هوشنگ نوبخت؛