برگزاری تجمع ۹ دی در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ لزوم روایت فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی
برگزاری تجمع ۹ دی در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ لزوم روایت فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی

نایینی گفت: اگر فتنه درست روایت نشود جریان فتنه با تحریف و انکار آن و با عملیات روانی روایت‌های خود را انتقال خواهد داد به همین جهت روایت فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی یک کار انقلابی، جهادی و از مصادیق «جهاد روایت و تبیین» است.

علی‌محمد نایینی رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و با اشاره به حماسه ۹ دی گفت:

زنده نگه داشتن حماسه ۹ دی حقیقتاً ابتکار الهی و حکیمانه مقام معظم رهبری بود تا با گذشت زمان این حماسه تاریخی دستخوش فراموشی و تحریف نشود.

نائینی تاکید کرد: روز‌های سال به طور طبیعی یکسان هستند، شکل‌گیری اراده‌ها و مجاهدت‌های تاریخ‌ساز یک روز را متمایز، پرچم و الهام بخش می‌کند و حرکت مردم ایران در نهم دی تجلی قدرت الهی، تجلی ولایتمداری، دشمن شناسی، بصیرت، همبستگی ملی و یک واکنش عاشورایی بود.

وی تصریح کرد: نهم دی همه محاسبات و آرزو‌های دشمن را در هم ریخت و عظمت ملت ایران به نمایش گذاشته شد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی افزود: نهم دی نشان داد اگر دشمنان فتنه‌ای را آغاز کنند با هدایت رهبر انقلاب خاتمه دهنده ملت ایران خواهد بود. اگر با جنگ نرم و تحریف و دروغ و غبارآلود کردن فضا و سکوت نخبگان فضا تیره و تار شود باز هم ملت ایران با بصیرت و تشخیص درست به صحنه می‌آیند. اگر دشمنان تهدید کنند بازدارنده باز ملت ایران است و اگر تحریم کنند باز هم پیروز مردم ایران خواهد بود.

وی تاکید کرد: مردم ایران هیچ کار دشمنان را بدون پاسخ نمی‌گذارد و نور خدا هرگز در این سرزمین اسلامی خاموش نخواهد شد.

نائینی گفت: عده‌ای سعی می‌کنند با تحریف فتنه ۸۸ آن را به یک حادثه سیاسی، دعوای انتخاباتی و سوء تفاهم تقلیل دهند و با این روایت‌های تحریف شده می‌خواهند عظمت کار مردم را در نهم دی به یک راهپیمایی حکومتی و در طرفداری از یک کاندیدای خاص تقلیل دهند.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی اضافه کرد: اگر فتنه درست روایت نشود جریان فتنه با تحریف و انکار آن و با عملیات روانی و دروغ روایت‌های خود را انتقال خواهد داد و به تعبیر مقام معظم رهبری جای حق و باطل و ظالم و مظلوم عوض خواهد شد، به همین جهت به دست گرفتن روایت فتنه ۸۸ و حماسه نهم دی یک کار انقلابی جهادی و از مصادیق «جهاد روایت و تبیین» است.

رئیس ستاد بزرگداشت ۹ دی با بیان اینکه فتنه ۸۸ بر اساس اسناد معتبر از پیش طراحی شده و کاملاً آمریکایی – صهیونیستی بود، تصریح کرد: فتنه ۸۸ از جنگ هشت ساله نیز خطرناک‌تر بود، زیرا دشمن همه امید ملت را نشانه گرفته بود. به تعبیر مقام معظم رهبری فتنه ۸۸ جنگ احزاب بود. از این رو نهم دی به ما می‌گوید در مقابل پیچیده‌تری فتنه‌ها با بصیرت، صراحت، قاطعیت و ولایت‌پذیری می‌توان ایستاد.

وی افزود : رهبران داخلی این فتنه با برافراشتن پرچم حضرت امام رحمه‌الله و میراث آن عزیز یعنی انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در افتادند، ولی به سرعت مردم از آن‌ها فاصله گرفتند و قدرت‌های بزرگ آن‌ها را در گورستان تاریخی دفع کردند.

رئیس ستاد بزرگداشت ۹ دی تاکید کرد: اتفاق بی‌نظیر مردم بصیر ایران در حمایت از کشور، عاشورا و انقلاب و مقابله کامل با همه داشته های جبهه باطل در ۱۳ استان کشور در هفتم و هشتم دی و همزمان در سراسر کشور در نهم دی با حضور بیش از ۴۰ میلیون جمعیت کشور اعم از کسانی که در انتخابات ۲۲ خرداد به کاندیداهای مختلف رای داده بودند انجام شد.

وی ادامه داد: پیام حماسه نهم دی به مسئولین کشور این است که ملت ایران سرمایه صبور، صادق و پای کار نظام هستند این ملت در همه عرصه ها در خط مقدم فداکاری بوده است و باید قدر خدمت به این ملت را دانست.

رئیس ستاد بزرگداشت ۹ دی گفت: ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که به تعبیر مقام معظم رهبری این شورا یک نهاد فعال، تاثیر گذار و منشاء بصیرت افزایی در مناسبات های انقلاب بوده است با هدف تبیین فتنه ۸۸ و حماسه نهم دی و عمق بخشی اقدام کرده است.

نائینی افزود: یکی از این اقدامات به دست گرفتن روایت و مردمی کردن مناسبت و طراوت بخشیدن آن در سراسر کشور بوده که حدود ۲ ماه قبل با تبادل نظر با دستگاهها و نهادها و فعالان مردمی و با رویکرد جهاد روایت و تبیین برنامه هایی را در سراسر کشور پیش بینی کرده است که این برنامه ها در کنفرانس آتی بازگو خواهد شد.

نایینی گفت: تولید محتوا، روایتگری، سازماندهی و اعزام سخنران، نشست‌های تبیینی، انتشار صدها آثار ادبی، پژوهشی، هنری، سیر نمایشگاهی، تولیدات رسانه‌ای از جمله فعالیت های ستاد بزرگداشت نهم دی است. همچنین در همه استان ها و شهرستانها یک برنامه تجمع عمومی بارعایت دستورالعملهای بهداشتی ویژه بزرگداشت حماسه نهم دی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به نزدیک بودن حماسه ۹ دی بیان داشت: انشاءالله در پنجشنبه نهم دی ماه در ساعت ۱۴ و ۳۰ در میدان آیینی امام حسین(ع) تهران شاهد حضور پرشور و پرطراوت مردم تهران خواهیم بود.

انتهای پیام/ ۲۴۱