هنرمندان جوان پرچمدار ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جشنواره ملی فانوس
هنرمندان جوان پرچمدار ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جشنواره ملی فانوس

سرهنگ سزاوار گفت: هنرمندان جوان پرچمدار ترویج فرهنگ دفاع مقدس در پنجمین جشنواره ملی فانوس هستند.

ئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس اظهار داشت: پنجمین جشنواره ملی فانوس ویژه تولیدات هنری دفاع مقدس در بخش‌های متنوع هنر‌های تجسمی، هنر‌های نمایشی، موسیقی، سرود، فیلم، مستند، پویانمایی و برنامه‌های رادیویی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: آیین اختتامیه این مراسم روز چهارشنبه ۲۴ آذر در استان خراسان رضوی و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (علیه السلام) مشهد مقدس با حضور مسئولان کشوری ولشکری و استانی و هنرمندان برگزیده، به میزبانی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سزاوار اشاره کرد: ترویج و نشر فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد شهدای عزیز و بیان حماسه‌های جاودان ایثارگران و رزمندگان عزیز در دوران دفاع مقدس از اهداف مهم ما در این جشنواره است.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در پایان گفت: چهار هزار و ۹۴۳ اثر در این دوره از جشنواره شرکت داشتند که بخش عمده آن اثر هنرمندان جوان کشور است که هرچند دوران دفاع مقدس را تجربه نکرده اند، ولی امروز در کنار پیشکسوتان این عرصه مقدس، پرچمدار و ادامه دهنده ترویج این فرهنگ متعالی حماسه، جهاد و مقاومت شدند که به طور جدی نیاز امروز و آینده ایران عزیز است.

انتهای پیام/ ۱۲۱