نقش «خودسازی» و «نظم» در ساختار سازمانی نظام اسلامی از دیدگاه شهید «همت»
نقش «خودسازی» و «نظم» در ساختار سازمانی نظام اسلامی از دیدگاه شهید «همت»

سردار سپاه شهید حاج ابراهیم همت در جمع رزمندگان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در بیست و سوم اسفند سال ۱۳۶۱ زمانی که نیرو‌ها برای عملیات والفجر ۱ در پادگان دوکوهه گرد هم آمده بودند، خودسازی جسمی و روحی را از ارکان اصلی در آغاز یک حرکت نظامی مطرح می‌کند. ایشان نظم را در ساختار […]

سردار سپاه شهید حاج ابراهیم همت در جمع رزمندگان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در بیست و سوم اسفند سال ۱۳۶۱ زمانی که نیرو‌ها برای عملیات والفجر ۱ در پادگان دوکوهه گرد هم آمده بودند، خودسازی جسمی و روحی را از ارکان اصلی در آغاز یک حرکت نظامی مطرح می‌کند. ایشان نظم را در ساختار سازمانی نظام ضروری و فقدان آن را حرکت به‌طرف منجلاب می‌دانست.

سخنان تازه منتشر شده از شهید همت درباره نظم و خودسازی

متن کامل این بخش از سخنان شهید همت که به تازگی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده، بدین شرح است:

«ما امروز در شروع یک حرکت نظامی‌مان نیاز به خودسازی جسمی و روحی‌مان داریم، نیاز به خودسازی جسمی برای تاکتیک بهتر و جنگیدن بهتر با دشمن خود و آمادگی روحی برای خلوص بیشتر و پاکی بیشتر در ذات و در درونمان؛ لذا «اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم». شما این سفارش علی (ع) را باید بپذیرید. امروز نظم اگر حاکم نباشد ما به‌طرف منجلاب می‌رویم. همه اصول زندگی انسان و همه معیار‌های اسلام و حتی ریزه‌ریزه کاری‌های اسلامی از نظم پی نهاده شده.»

۰:۰۰۰۱:۰۰

انتهای پیام/ ۱۴۱