گزارش مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در باره‌ی امتیازات جامعه‌ی ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰
گزارش مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در باره‌ی امتیازات جامعه‌ی ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰

گزارش مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در باره‌ی امتیازات جامعه‌ی ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰: باسلام؛ ضمن ارادت و احترام؛ باتوجه به طولانی بودن متن مصوبات، رئوس مطالب به منظور اطلاع حضورتان ایفاد می‌گردد: ۱- رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه از مالیات بر حقوق معاف شدند. ۲- جانبازان زیر ۲۵ درصد […]

گزارش مصوبه‌ی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در باره‌ی امتیازات جامعه‌ی ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰:

باسلام؛
ضمن ارادت و احترام؛ باتوجه به طولانی بودن متن مصوبات، رئوس مطالب به منظور اطلاع حضورتان ایفاد می‌گردد:

۱- رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه از مالیات بر حقوق معاف شدند.

۲- جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان ایشان و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه جبهه و همسر و فرزندان آنان از تخفیف حداقل ۳۰ درصدی شهریه دانشگاه‌ها بهره مند می‌گردند.

۳- معافیت از پرداخت ۳۰ درصد هزینه از طریق هریک از شرکت‌های دولتی و خصوصی هواپیمایی، ریلی و دریایی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه.
(جهت اطلاع رزمندگان دلاور )

۴- مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در خصوص پرداخت وام مسکن به رزمندگان:
_ در کلان شهرها مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان.
_ در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفر مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان.
_ در شهرهای بالای یکصد هزار نفر مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان.
در شهرهای زیر یکصد هزار نفر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان.
در روستاها مبلغ ۸۰ میلیون تومان اعطاء می‌گردد.
این وام با سود ۴ درصد و ۲۰ ساله خواهد بود.
تعداد پنج هزار فقره وام مسکن برای ایثارگرانی که در سنوات قبل از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و هم اکنون در زمینه مسکن دارای مشکل اساسی و حاد بوده و فاقد مسکن باشند تخصیص داده شد و بدون رعایت سایر ضوابط برای ساخت یا خرید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی می‌گردند.
لازم به توضیح است دستگاه های اجرایی ملزم به انجام تعهدات خود در قبال جامعه ایثارگری هستند،
نیازمند فرهنگ سازی اجرای قوانین هستیم.

۵_ تمامی ایثارگران و فرزندان آنها در سال ۱۴۰۰ بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمون، استخدام می‌شوند.

۶_ کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ درادامه رسیدگی به لایحه بودجه، رأی به استخدام رسمی تمامی ایثارگران و فرزندان آنها داد.
متن مصوبه به این شرح می‌باشد:
در راستای اجرای بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، دستگاه‌های مشمول ماده (۲) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مکلفند، نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی کلیه مشمولان ماده (۲۱) قانون مذکور که با عناوین مختلف در دستگاه‌های موضوع قانون مذکور شاغل هستند و رابطه استخدامی آنها؛
(به صورت پیمانی، قرارداد انجام کار معین، کارگری، شرکتی، حجمی و روزمزد) می‌باشد،
از محل اعتبارات جاری و تبصره ماده (۳۲) و ماده (۱۷) قانون مدیریت خدمات کشوری و اعتبارات طرح‎های عمرانی و یا سایر عناوین در مشاغل اصلی دستگاه اعم از حاکمیتی و تصدی‌گری موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده (۴۵) قانون مذکور، خدمت نموده و یا می‌نمایند. با طی مراحل گزینش (بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمون) به صورت استخدام رسمی اقدام نمایند.

خداوند متعال رو شاکریم چنین توفیقی را به ما عطاء نمود که بتوانیم بخش زیادی از دغدغه های سال‌های متمادی جامعه ایثارگران سرافراز کشور را با مشاوره بی وقفه و خالصانه و با حسن نیت نمایندگان دلسوز و انقلابی، در دستور کار قرارداده و الحمدلله به نتایج مطلوبی به لحاظ قانون‌گذاری دست یابیم، امیدواریم بتوانیم در موضوع مهم و پرکاربرد و اساسی (نظارت بر حسن اجرایی قوانین) به حمایت معنوی شما سروران عزیز همچنان اقدامات مناسب و مؤثری داشته باشیم.
والسّلام و من‌الله التوفیق

با آرزوی تندرستی و عاقبت بخیری…