بیست چاپ برای کارنامه یک لشگر در جنگ
بیست چاپ برای کارنامه یک لشگر در جنگ

خبرگزاری رسا ـ کتاب «همپای صاعقه» به کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در زمان جنگ تحمیلی اختصاص دارد.   به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از سوره مهر، بیستمین چاپ کتاب «همپای صاعقه» که به کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و […]

خبرگزاری رسا ـ کتاب «همپای صاعقه» به کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در زمان جنگ تحمیلی اختصاص دارد.
همپاي صاعقه 

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از سوره مهر، بیستمین چاپ کتاب «همپای صاعقه» که به کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در زمان جنگ تحمیلی اختصاص دارد از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.

 

در صفحات نخست کتاب، تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب به زیور طبع رسیده است.

 

مقام معظم رهبری در قسمتی از تقریظشان بر این کتاب نوشته اند:« این کتاب منبع بسیار غنی و ارزشمندی است که از آن می توان ده ها کتاب و فیلمنامه و زندگینامه استخراج کرد.لحظات و حالات ثبت شده در سراسر این کتاب،همان ظرافت های حیرت انگیزی است که از مجموع آن،تابلوی پرشکوه و با عظمت عملیاتی چون فتح المبین و بیت المقدس پدید آمده و برترین های هنر جهاد و ایثار و شجاعت و ابتکار را در مجموعه نمایشگاه بی نظیر هنرهای انقلاب اسلامی نشان می دهد.»

 

همچنین گل علی بابایی، با بیان اینکه « همپای صاعقه» یک کتاب پژ‍وهشی است، تصریح کرد: این کتاب سیر تاریخی در یک مقطع زمانی ۴ ماهه از جنگ است که از اسفند ۱۳۶۰ آغاز و تا تیر ماه ۱۳۶۰ ادامه دارد.موضوع اصلی کتاب شکل گیری تیپ ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است و نقش این تیپ در دو عملیات بزرگ فتح المبین و بیت المقدس را بیان می کند و همچنین اعظام این تیپ به لبنان.

 

بابایی افزود: این لشکر یک تاریخچه داشت و آدمهای بزرگی هم در آن حضور داشتند، دوست نداشتم فراموش بشوند. تاریخچه این لشکر نشان می دهد که در ابتدا حاج احمد در مریوان، همت در پاوه، شهبازی در همدان حضور داشتند بعد این بچه ها در یک مکانی به نام پادگان دوکوهه جمع می شوند و تشکیل یک یگان رزمی می دهند که در اولین عملیات در فتح المبین آن طور غوغا می کنند. بعد در بیت المقدس و همینطور تا ادامه جنگ سوابق درخشانی داشتند.

 

این کتاب که به قلم «حسین بهزاد» و «گل علی بابایی» تدوین شده است به عنوان اثر برگزیده ششمین جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در رشته پژوهش نیز انتخاب شده است.

 

کتاب ۹۱۲صفحه ای«همپای صاعقه»که دوران فرماندهی احمد متوسلیان در لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را در بر می گیرد بزودی از سوی  انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود./۹۹۸/د۱۰۲/ق