شکل گیری ایران قوی با جوانان مومن انقلابی متخصص
شکل گیری ایران قوی با جوانان مومن انقلابی متخصص

در حاشیه نشستی با عنوان «همایش ستاد مرکزی متخصصان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» که از کتاب «جوانان متخصص و ایران قوی» آیین رونمایی شد، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی گفت  : کتاب “جوانان مومن و ایران قوی” حاوی برنامه های راهبردی پیشنهادی به نخستین دولت گام دوم انقلاب با توجه به الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت […]

در حاشیه نشستی با عنوان «همایش ستاد مرکزی متخصصان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» که از کتاب «جوانان متخصص و ایران قوی» آیین رونمایی شد، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی گفت  :

کتاب “جوانان مومن و ایران قوی” حاوی برنامه های راهبردی پیشنهادی به نخستین دولت گام دوم انقلاب با توجه به الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت می باشد.کتابی بسیار عمیق مبتنی بر مبانی دینی و شرایط و اقتضائات روز بوده و یک خلا مهمی را در نظام حکمرانی مرتفع کرده و میتواند راهگشای دولت آینده باشد ، که دولت جدید کار خود را از صفر اغاز نکرده و راهنمای مدونی برای کارگزاران آینده ایران اسلامی باشد و کمک به شکل گیری تمدن نوین اسلامی نماید .

این مراسم در روز جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹ در تالار اجتماعات  مسجد پیامبر اعظم واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان

******************************************************************************************************************************************

پیوست :

امروز بعدازظهر طی نشستی با عنوان «همایش ستاد مرکزی متخصصان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» از کتاب «جوانان متخصص و ایران قوی» رونمایی شد.

کتاب «جوانان متخصص و ایران قوی» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاست خبرگزاری آنا، امروز بعدازظهر طی نشستی با عنوان «همایش ستاد مرکزی متخصصان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» از کتاب «جوانان متخصص و ایران قوی» رونمایی شد.

در این نشست همت‌پور دبیر ستاد مرکزی متخصصان آیت‌الله رئیسی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این نشست حاصل کوشش متخصصان و جوانان انقلابی در حوزه‌های مختلف مانند: اقتصاد و دارایی، ورزش و جوانان، انرژی هسته‌ای، صنعت، معدن و تجارت و تجارت دریایی برگزار شده است. تمام زحمات و دانش متخصصان این ستاد، تحت عنوان کتاب جوانان متخصص و ایران قوی گردآوری شده است.

در ادامه این نشست رئیس کارگروه اقتصاد و دارایی این ستاد، پیرامون کتاب جوانان متخصص و ایران قوی اذعان کرد: برنامه‌های تهیه شده توسط جوانان متخصص، به صورت چکیده در این کتاب آمده است. جوانان ایرانی همواره در عرصه‌های مختلف، کارآمد و افتخار آفرین بودند. امروز جوانان انقلابی ایران در قالب این ستاد، به برنامه‌ای به گستره ایران اسلامی رسیدند. از سال ۹۱ تا ۹۸ رشد اقتصادی ما ۲ دهم درصد بود؛ این درحالی است که ما حداقل ۸ درصد رشد را برای این سال‌ها برنامه‌ریزی کرده بودیم.

وی افزود: ما معتقدیم اگر تصمیم درست در بانک‌داری داشته باشیم، از این روند منفی خارج می‌شویم. مسئولین بانک مرکزی ما پاسخگو باشند که نظام مشارکتی کجای اقتصاد ایران را دربر گرفته است. بانک‌های ما به دنبال فعالیت‌های فرعی رفته‌اند. اقتصاد ما در حوزه بانکداری واقعا عقب است.

رئیس کارگروه اقتصاد و دارایی ستاد متخصصان رئیسی تصریح کرد: ما در این ستاد نگاه به استقلال واقعی بانک مرکزی داریم. متاسفانه حجم نقدینگی ما به ۳۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. جوانان متخصص ما در این ستاد، برای بهبود این شرایط برنامه دارند. ما باید به یک استانداردسازی کلی برسیم تا شاهد ایجاد قرارگاه مرغ و تخم مرغ در کشور نباشیم. سهم مالیات در بودجه، از تورم کمتر است. یکی از آمارها در خصوص فرار مالیاتی رقم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان را بیان می‌کند. رویکرد ما بازنگری بر مالیات در ثروت و بورس است.

وی ادامه داد: در حوزه رمز ارزها، موضع مسئولین ما سلبی بوده است. اگر ما جلوی فناوری بایستیم، دچار مشکل می‌شویم. در بخش بازار سرمایه، متاسفانه دخالت در بازار زیاد است. ما در سال ۱۳۸۴ قانون بازار اوراق بهادار را داشتیم که در آن به حفظ حقوق سرمایه‌گذار اشاره شده است ولی به درستی به آن عمل نمی‌شود. ما به دنبال دانش بنیان کردن و درون‌زا کردن اقتصاد ایران هستیم.

در ادامه رئیس کارگروه وزارت امور خارجه این ستاد گفت: در حوزه سیاست خارجی ما به دنبال عملی کردن شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی هستیم. این شعار یک وجهه سلبی دارد که باید از پیروی شرق و غرب دوری کنیم؛ یک نگاه ایجابی هم هست که ایجاد و شکل گیری درست جمهوری اسلامی است. ما می‌توانیم حوزه تمدن فارسی را گسترش و احیا کنیم. ما نباید تمام تخم‌مرغ‌های خودمان را در سبد غرب بگذاریم.

وی در توضیح نحوه فعالیت این ستاد گفت: ما در ۱۸ حوزه برنامه آماده کرده‌ایم و ۲ هزار صفحه سند جمع‌آوری شده است. چکیده این مطالب در کتاب جوانان متخصص و ایران قوی آمده است. ستاد مرکزی متخصصان، در تمام استان‌های ایران اسلامی به جهت شناسایی متخصصان در تمام حوزه‌ها فعال شده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

https://www.ghatreh.com/news/nn59286420/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%82%D9%88%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C