بهره برداری سیاسی رضایی در دیدار با ایت الله حسینی همدانی ره به جایی نبرد
بهره برداری سیاسی رضایی در دیدار با ایت الله حسینی همدانی ره به جایی نبرد

از اصرار محسن رضایی بر دیدار با حضرت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی تا تغییر در متن محتوای مذاکرات بخصوص بی توجهی به این بخش از تاکید حضرت ایت الله :” امام‌جمعه کرج در خاتمه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، بر لزوم تشکیل دولتِ جوانِ حزب الهی تأکید کرد”  که هدف وی که […]

از اصرار محسن رضایی بر دیدار با حضرت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی

تا تغییر در متن محتوای مذاکرات

بخصوص بی توجهی به این بخش از تاکید حضرت ایت الله :” امام‌جمعه کرج در خاتمه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، بر لزوم تشکیل دولتِ جوانِ حزب الهی تأکید کرد”  که هدف وی که احتمالا  بهره برداری حمایتی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است را خنثی کرده است . از آنجا که مورد تاکید رهبر انقلاب و ایت الله حسینی بوده است ومخالف شرکت وی در انتخابات بوده است را کاملا حذف کرده اند.

، متن درج شده در دوسایت مربوطه در زیر امده است :

#########################################################################################################################

 

آیت‌الله حسینی همدانی در دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دهه پنجم انقلاب باید دهه عبور از مشکلات اقتصادی و بهبود مدیریت اجرایی کشور باشد

کارشناس روابط عمومی ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج با حضرت آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت سالگرد چهل و دومین پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی، بیان داشت: امیدوارم همه ما در نشر و توسعه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی که به‌واسطه مجاهدت، ایثار و سختی‌های فراوان شهدای بزرگوار چه در پیش از پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس به‌دست‌آمده، کوشا و بتوانیم دنباله‌رو درست و واقعی باشیم.

وی در ادامه چهل‌سالگی انقلاب را دوران بالندگی نظام اسلامی دانست و خاطرنشان ساخت: موضوع دهه پنجم و چهل‌ساله دوم انقلاب اسلامی یکی از نقاط حساسی است که باید با یک دقتی از آن عبور کرد و از رفتارهای نابالغانه پرهیز کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب، این بیانیه را توصیفی و تبیینی عنوان کرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به تکلیف خود عمل کردند و بیانیه «گام دوم» را به‌عنوان نقشه راه در چهل‌ساله دوم انقلاب ابلاغ کرد و روش اجرای آن را نیز در سخنرانی سوم خرداد ۱۳۹۸ تبیین و بیان کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه نتیجه بیانیه «گام دوم» باید تغییر کارگزاران نظام باشد، بیان داشت: برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم باید حلقات میانی و کارگروه‌هایی برای گفتمان سازی تشکیل شود تا درنتیجه فعالیت آن‌ها تحول اجرایی رقم بخورد.

وی در ادامه بابیان اینکه نباید دولت را در یک قشر متمرکز کرد، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: با تشکیل حلقات میانی و کارگروه‌ها در تمامی حوزه‌ها در هر استان، جوانان توانمند شناسایی و سپس فرد برگزیده به بخش کشوری راه پیدا می‌کند و درنهایت در بین تمامی استان‌ها توانمندترین فرد می‌تواند عهده‌دار مسئولت اجرایی در آن حوزه باشد که بدین ترتیب افراد از کف جامعه به مسئولت اجرایی خواهند رسید.

امام‌جمعه کرج در خاتمه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، بر لزوم تشکیل دولتِ جوانِ حزب الهی تأکید کرد و گفت: ان‌شاءالله با کمک همه دلسوزان کشور و انقلاب، دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات اقتصادی و بهبود مدیریت اجرایی باشد.

 

################################################################################################################
در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با امام جمعه کرج مطرح شد؛
کد خبر: ۴۳۸۶|
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ – ۱۵:۴۷
پایگاه اطلاع رسانی rezaee.ir – کرج :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دعوت مسئولان استان البرز و با هدف سخنرانی در مراسم دهه فجر این استان به کرج رفته است، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان البرز، گفت: دهه آینده، دوره حساس و تعیین کننده ای برای انقلاب است و می توانیم با ولایت، وحدت و مردمسالاری اقتصادی، کشور را به شکوفایی برسانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ظهر روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در دیدار با آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: امروز این توفیق نصیبم شد که شما را زیارت کنم و در جشن مردمی دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در کرج شرکت کنم. دهه آینده، دوره حساس و تعیین کننده ای برای انقلاب است و می توانیم با ولایت، وحدت و مردمسالاری اقتصادی، کشور را به شکوفایی برسانیم.
دکتر رضایی با تایید برداشت امام جمعه کرج از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: نظیر این ایده را در شهر زنجان با مردم در میان گذاشتم و از تعبیر «مردم سالاری اقتصادی» استفاده کردم که کارگزاران سیاسی و اقتصادی از دو مسیر مجزا انتخاب شوند. باید برای انتخاب کارگزاران از مردم نظر بخواهیم و این مسیر امیدوارکننده تر از این است که یک شخص بخواهد کارگزاران را انتخاب کند.
رضایی با انتقاد از برخی بی برنامگی ها در اداره کشور گفت: بی برنامگی و نداشتن طرح مدیریتی و شعارزدگی، به اعتماد مردم آسیب زده است. مردم ما هر چهار سال با یک رای، دو منصب را تعیین می کنند که به یک نفر اعطا می شود؛ رئیس جمهور و رئیس دولت. قبلاً ریاست دولت برعهده نخست وزیر بود و امروز برعهده رییس جمهور است. بسیاری از مردم نمی دانند که با یک رأی در انتخابات ریاست جمهوری، عملاً هر دو منصب مهم سیاسی و اجرایی کشور را تعیین می کنند و این دو منصب را به یک شخص اعطا می کنند. رئیس جمهور باید نوکری مردم را کند وگرنه دچار توهم و طاغوت می شود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در این دیدار با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امیدوارم همه ما در نشر و گسترش آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی که بواسطه هجرت، ایثار و سختی های فراوان شهدای بزرگوار چه در پیش از پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس به دست آمده، کوشا باشیم و بتوانیم دنبال رو درست و قابلی باشیم.
آیت الله حسینی چهل سالگی انقلاب را دوران بالندگی نظام اسلامی دانست و خطاب به رضایی گفت: همانطور که اشاره فرمودید، موضوع دهه پنجم انقلاب و چهل ساله دوم انقلاب اسلامی یکی از نقاط حساسی است که باید در مورد آن تصمیم بگیریم و رفتار کنیم. باید از رفتارهای نابالغانه پرهیز کنیم. رهبر معظم انقلاب به تکلیف خود عمل کرده اند و بیانیه گام دوم را ابلاغ کرده اند. ایشان در خرداد ۱۳۹۸ به چگونگی اجرای این بیانیه اشاره داشتند. حضرت آقا در آن سخنرانی به موضوع تغییر کارگزاران نظام پرداخته اند و تبیین کرده اند که حلقات میانی و کارگروه هایی برای گفتمان سازی تشکیل شود که تحول اجرایی رقم بخورد.
آیت الله حسینی با اشاره به نظرات اقتصادی دکتر رضایی، گفت: شما قبلاً به این موضوع پرداخته بودید که دولت را متمرکز در تهران نکنیم. رهبر انقلاب هم راهکاری برای این موضوع معرفی کرده اند که از سرمایه های اجتماعی در سراسر استان ها در اداره امور استفاده کنیم و ان شاء الله با کمک همه دلسوزان کشور و انقلاب، دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات اقتصادی و بهبود مدیریت اجرایی باشد.