تغییر روش‌های ترور و به شهادت رساندن  از ۴۰ سال پیش تاکنون
تغییر روش‌های ترور و به شهادت رساندن  از ۴۰ سال پیش تاکنون

تغییر روش‌های ترور از ۴۰ سال پیش تاکنون ▪️شلیک مستقیم به نفر ?شلیک مستقیم یکی از اولین روش‌های ترور مخصوصا در دهه‌های ۶۰ و۷۰ بود و منافقین از این شیوه در حذف بسیاری از شخصیت‌ها و ترورهای روزانه خود استفاده می‌کردند. شهید صیادشیرازی و لاجوردی قربانی این روش از ترور بودند. ▪️بمب‌گذاری در مراکز مهم […]

تغییر روش‌های ترور از ۴۰ سال پیش تاکنون

▪️شلیک مستقیم به نفر
?شلیک مستقیم یکی از اولین روش‌های ترور مخصوصا در دهه‌های ۶۰ و۷۰ بود و منافقین از این شیوه در حذف بسیاری از شخصیت‌ها و ترورهای روزانه خود استفاده می‌کردند. شهید صیادشیرازی و لاجوردی قربانی این روش از ترور بودند.

▪️بمب‌گذاری در مراکز مهم
?بمب‌گذاری از وحشیانه‌ترین و البته کارسازترین روش‌ها در حذف دسته‌جمعی شخصیت‌ها بود. بمب‌گذاری مقر حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست‌وزیری از این نوع ترور بودند.

▪️بمب‌گذاری در موتور
?ترور شهید مسعود علی‌محمدی دانشمند هسته‌ای در قیطریه تهران توسط همین روش بود: بمب در یک موتورسیکلت به فاصله یک متری از درِ خانه او جاسازی شده بود.

▪️بمب‌گذاری با چسباندن بسته انفجاری
?این شیوه یک‌ بار توسط تروریست‌ها در شهادت مجید شهریاری استفاده شد و با تقویت دوربین‌های شهری و اشراف اطلاعاتی دیگر تکرار نشد.

▪️عملیات تروریستی با پهپاد
?شهید سردار سلیمانی اولین شخصیت ایرانی بود که با استفاده از پهپاد ترور شد. سه پهپاد آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کاروان حاج قاسم را هدف قرار دادند.

▪️ترور با سلاح اتوماتیک و کنترل از راه دور
?شیوه ترور شهید فخری‌زاده جدیدترین روش در این جنایت‌ها بود. از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور که در نیسانی نصب شده بود، شلیک‌های متعددی به سمت شهید صورت گرفت.