اثاثیه منزل شهید در نیم وانت
اثاثیه منزل شهید در نیم وانت

با تشکیل تیپ و سپس لشکر ۲۷محمدرسول ­الله(ص) تهران، معاونت پشتیبانی و تدارکات این یگان را برعهده گرفت. تمام اثاثیه منزل شهید محمدعبادیان در نیم وانت بار زده و به مشهد منتقل میشود

همرزم شهید،محمدرضا بخشی این خاطره را از برادر محمد مصطفایی نقل میکند:

پس از اینکه حاج محمد عبادیان در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید، قرار شد که بنده و برادر خرسندی لوازم زندگی شهید محمد عبادیان را از شهرک طالقانی کرج به مشهد انتقال دهیم

کلیه لوازم منزل زندگی شهید  شامل : یک تخته فرش چند بشقاب و کاسه یک دستگاه تلویزیون یک عدد عبا که برای نماز شب خواندن وی بود و بطور کلی مجموع اثاثیه وی در نصف بار تویوتا جا شد. انها را بار زدیم و به طرف مشهد راهی شدیم.

لازم به یاد اوری است: با تشکیل تیپ و سپس لشکر ۲۷محمدرسول ­الله(ص) تهران، معاونت پشتیبانی و تدارکات این یگان را برعهده گرفت و مسئول مهندسی رزمی لشکر شد، سرانجام در دی­ماه سال ۱۳۶۵ در جریان نبرد کربلای۵ واقع در منطقه شلمچه، دعوت حق را لبیک گفت.

شهید محمد عبادیان، زاده شهرستان بهشهر، روز سی ام فروردین ماه سال ۱۳۳۱ چشم به جهان گشود. در جوانی کارمند شرکت کفش ملی ایران شد و پس از انقلاب و آغاز جنگ، برای نخستین بار به همراه کارگران این شرکت، رهسپار جبهه گردید.

با تشکیل تیپ و سپس لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) تهران، معاونت پشتیبانی و تدارکات این یگان را برعهده گرفت و سرانجام در همین مسؤولیت، در دی ماه سال ۱۳۶۵ در جریان نبرد کربلای ۵ واقع در منطقه شلمچه، دعوت حق را لبیک گفت.

پیکر این شهید اکنون در جوار حرم شریف رضوی علیه­م السلام آرمیده است.

  • نویسنده : با شهید