همه مسئولان نظام بدانند خدا از خون شهدا نمی‌گذرد
همه مسئولان نظام بدانند خدا از خون شهدا نمی‌گذرد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در آئین تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس اظهار کرد: شهدا به ما آموختند که با تمام قدرت در برابر دشمنان بایستیم و امروز این آمادگی را داریم که آنها را پشیمان کنیم.

به گزارش ایثارپرس، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی صبح امروز ۶ تیرماه در مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در مقابل دانشگاه تهران با اشاره به شهادت امام صادق (ع) با عرض تسلیت به این مناسبت به ذکر حدیثی از آن امام پرداخت و گفت: امام صادق در این حدیث می‌فرمایند دانش ۴ نکته برای انسان سالک ضروری است. اول، خداشناسی. دوم، دین شناسی. سوم شناخت آنچه برای ایمان و عمل صالح ضروری است و چهارم شناخت جامعه و آنچه که وظیفه هر انسانی برای شکل دادن به زندگی سعادتمندانه است.

وی ادامه داد: بر این مبنا انسان سالک باید وظایف خود و آسیب‌هایی که یک زندگی سعادتمندانه را تهدید می‌کند به خوبی بشناسد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه اظهار کرد: شهدا مظهر شناخت و سلوک در راه حقیقت اند. آنها با ما سخن می‌گویند و به ما درس خداشناسی می‌دهند. خودشان در راه خدا بودندو ما را به این راه دعوت می‌کنند. شهدا مظهر اخلاص و مظهر عبودیت پروردگار بودند. و ما در مظهر مقدس شهیدان درس عبودیت و خداشناسی می‌گیریم.

وی با اشاره به دومین درس اظهار کرد: شهدا حقیقتاً دین را خوب شناخته اند و می‌دانستند که دین از آنها چه می‌خواهد. نکته مهم در اینجا، زمان شناس بودن شهداست. آنها در دین شناسی و دین شناسی شان، زمان شناس بودند. سخن امام و ولی شان را خوب شنیدند و آن را به جان خریدند و در این راه تجارت بزرگی کردند، تجارتی که تماماً سود بود. آنها جانشان را دادند و آینده‌ای سعادتمند در بهشت و لقدای خدا را خریدند.

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر زمان شناس بودن شهدا افزود: شهدا اقدامی را باید در زمان درست انجام شود، انجام دادند. شما برای «توابین» مجلس عزاداری نمی‌گیرید. آنها شعارشان، نیتشان و هدفشان خوب بود اما سخن این است که زمان شناس نبودند اما شهدای ما مظهر زمان شناسی هستند و در زمان درست اقدام درست را رقم زدند.

وی با تاکید بر سومین درسی که امام صادق به ما گوشزد می‌کند اظهار کرد: همچنین شهدای ما نیاز جامعه را خیلی خوب شناختند. آنها تهدیدهای دین، تهدید علم، تهدید استقلال و شکل دادن به یک زندگی سعادتمندانه را به درستی فهمیدند و آسیب شناسی خوبی کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهدای ما هم دشمن شناس بودند، هم دشمن ستیز. به ما آموختند که انسان سالک باید هم دشمن شناس باشد، هم دشمن ستیز. چرا که دشمن ستیزی فرع بر دشمن شناسی است. شهدای ما در این راه هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

به گفته حجت الاسلام رئیسی آنچه امروز این کشور از اقتدار و عزت دارد به برکت خون شهداست، به برکت بصیرت آفرینی‌های امام امت و مقتدای بصیرمان امام خامنه ای حفظه الله تعالی است.

وی با بیان اینکه در موقعیت حساسی قرار داریم، خاطرنشان کرد: دلیل آنکه امروز دشمن می‌خواهد و نمی‌تواند، اما ما می‌خواهیم و می‌توانیم این است که ما دلداده خدا هستیم. رمز این توانستنِ ما در دلدادگی به خدا و به ایمان است. در آمادگی خطر کردن برای خداست، در دیدن آینده‌ای روشن و امیدآفرین است.

رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد: عزیزان و شهیدان ما در زمان جنگ تحمیلی به میدان آمدند و دشمن را شکست دادند. امروز آثار خون شهیدان را ببینید، این فقط یک امر معنوی و اعتقادی نیست بلکه یک بحث سرزمینی و تمدنی است. امروز وضع ما و وضع دشمن را نسبت به آن زمان ببینید. امروز در همه عرصه‌ها نسبت به گذشته تفوق از آنِ ما و جریان انقلاب اسلامی. به مرزها نگاه کنید ببینید مرزها، امروز در کجاست؟ آنچه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان امتداد راهبردی خود در منطقه شکل داده، چه در یمن، چه در جبهه مقاومت در دیگر کشورها نشان دهنده این تفوق است. اینها امتداد و پیشروی راهبردی جمهوری اسلامی است.

به گفته رئیسی امروز پیام این انقلاب به همه مردم عالم رسیده است و هرجا سخن از عدالت، مقاومت و مبارزه با استکبار به میان می‌آید ناشی از امتداد راهبردی نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهدا به ما درس مقاومت و ایستادگی را آموختند، گفت: شهدا به ما یاد دادند که راهبرد پیشرفت نه در تسلیم است، نه در مذاکره. آنچه امروز نصیب این مردم شده از راهبرد مقاومت ناشی شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده اند که اگر مقاومت و ایستادگی کردیم دشمن عقب می‌نشیند و اگر دست از مقاومت برداریم دشمن پیش می‌رود. اما بعضی‌ها طور دیگری قلم زدند و ادبیات دیگری را استفاده کرده اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ساقط کردن پهپاد آمریکایی اظهار کرد: وقتی انگشت ما روی ماشه رفت و پهپاد آمریکا را ساقط کردیم ثابت کردیم که جمهوری اسلامی در عرصه مقاومت هیچ تعارفی ندارد و با تمام توان در برابر دشمن می‌ایستد و با تمام قدرت این آمادگی را دارد که آنها را پشیمان کند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه من حدیث نفس می‌کنم و ابتدا به خودم و بعد به مسئولان تذکر می‌دهم، تصریح کرد: ما همه باید در انجام اقداماتمان نگاه کنیم به فلسفه شهادت شهیدان. ما باید به وصیت نامه شهیدان رجوع کنیم و بارها و بارها آن را پیش چشم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مهمترین آموزه‌های موجود در وصیت نامه شهیدان، ایستادگی و مقاومت است. وقتی وصیت نامه آنها را مطالعه می‌کنیم این موارد را با تاکید و تکرار می‌بینیم. نوشته اند عزیزان ما بدانید که ما برای خدا رفتیم. نوشته اند عزیزان ما، ما به امر ولی فقیه زمان رفتیم و شما نگذارید ولی فقیه در این کشور تنها بماند. نوشته اند مردم بدانید باید در مقابل دشمنان با همه وجود ایستادگی کرد تا علم و دین و ارزشهای دینی پابرجا بماند. این وصیت همه شهدای ما است.

رئیس قوه قضائیه افزود: شهیدان ما پیام داده اند و ما باید در برابر پیام آنها گوش شنوا داشته باشیم. پیام آنها پیام عزت و اقتدار و مقاومت و احساس مسئولیت است. پیام آنها امر به معروف و نهی از بدهی‌ها و زشتی‌ها است. پیام آنها پیروی از فرامین رهبری است. پیام آنها ذلیل نبودن و عزیز بودن در همه شرایط است. امیدوارم خدا برای شنیدن پیام‌های شهیدان به همه ما گوش شنوا اعطا کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: آخرین سخنم این است که همه ما باید بدانیم خداوند از خون شهدا نمی‌گذرد. زیرا خون شهیدان متصل به «ثارالله» است و خداوند از خون حسین بن علی (ع) نمی‌گذرد، خونخواه امام حسین (ع) خود خداست. خدا از خون علی اصغر (ع)، قاسم بن الحسن (ع) و حبیب بن مظاهرها نمی‌گذرد. این خون‌ها در کشور ما که در جبهه‌های جنوب و غرب ریخته شد مثل ثارالله است واین جریان در کشور ما امتداد عاشورای حسینی است.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: بدانید و بدانیم که ممکن است باطل در دوره‌ای جولان داشته باشد اما ثبات و ایستادگی و ماندگاری ندارد، وعده خدا این است که ماندگاری و ثبات برای حق است. خدا از خون شهیدان نمی‌گذرد. همه ما مسئولان، دولت‌ها، مجالس، ادارات، سازمان‌ها و نهادهای این کشور باید بدانیم که خداوند از خون شهیدان نمی‌گذرد و این کشور و درخت تنومند انقلاب اسلامی را با خون شهیدان آبیاری کرده است. هر کسی ناخالصی داشته باشد یا به فکر ناخالصی باشد باید بداند که فکر و عملش دوام و ماندگاری نخواهد داشت.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: تردیدی ندارم که آینده کشور و نظام بسیار درخشان است و خون شهیدان چنان آن را تضمین کرده است که مطمئنیم آینده از آن این کشور واین نظام خواهد بود. خداوند وعده داده است آینده از آن متقین و صالحان است.

وی افزود: آینده نه برای پولداران و زرداران و زراندوزان و نه برای قدرت‌های استکباری است. قرآن به ما وعده داده است که آینده از از آن متقین، صالحین و مستضعفان است. مفسدان بدانند که در این کشور هیچ جا و جایگاهی نخواهند داشت.

  • منبع خبر : مهر