جزئیات اقدامات ایثارگران کل سپاه تشریح شد
جزئیات اقدامات ایثارگران کل سپاه تشریح شد

سردار ابوالقاسم شریفی رئیس اداره ایثارگران کل سپاه عملکرد این اداره را در سال 97 تشریح کرد.

سردار ابوالقاسم شریفی رئیس اداره ایثارگران کل سپاه در گفت و گو با خبرگزاری ایثار عملکرد این اداره را در سال ۹۷ تشریح کرد.

وی درباره تفقد از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اظهار کرد که اداره ایثارگران در راستای تدبیر رهبر معظم انقلاب، برابر دستور نیروی انسانی سال ۹۷ با ارائه طرح تقسیم به رده های استانی و استفاده از کل ظرفیت و توان سپاه در این بحث، از تعداد ۸۵ هزار و ۴۸۵ خانواده معظم شهدا و ایثارگران به نمایندگی از فرمانده کل سپاه دیدار و سرکشی انجام داده و از نزدیک به مسائل و موارد این عزیزان رسیدگی کردند.

سردار شریفی افزود: از تعداد ذکر شده ۷۰ هزار و ۶۵۳ خانواده شهید، ۷ هزار و ۴۳۷ جانباز، ۴ هزار و ۳۰۷ شهید مدافع حرم و ۳ هزار و ۸۸ رزمنده مدافع حرم بودند.

رئیس اداره ایثارگران کل سپاه اعزام جانبازان قطع نخاعی به عتبات عالیات را از دیگر برنامه های این اداره در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت که اداره ایثارگران حسب الامر دستور فرمانده کل سپاه در دیدار جانبازان قطع نخاعی و در خواست اعزام به کربلای معلی، در اسفند ماه ۹۷ تعداد ۱۱۰ نفر از این عزیزان را به همراه خانواده به عتبات عالیات اعزام کرد که کل اعزام ایثارگران به عتبات عالیات در سال ۹۷ ۹ مرحله و مجموعا هزار و ۱۸ نفر می باشد.

وی بیان کرد: همچنین در سال ۹۷ پیرامون اجرای برنامه های سیاحتی و زیارتی مجموعا تعداد ۳۵ هزار و ۴۲ نفر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به مشهد مقدس اعزام شدند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۶ نفر از خانواده شهدای دفاع مقدس، ۱۶ هزار و ۱۲۹ نفر جانباز، هزار و ۳۹۸ نفر خانواده شهدای مدافع حرم و هزار و ۱۶۹ رزمنده مدافع حرم بودند.

سردار شریفی به برگزاری مراسم تجلیل از خانواده های محترم شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت که در این زمینه ۲۵۵ هزار ۹۳۲ نفر دز این برنامه ها دعوت و تجلیل شدند که بازتاب آن در جامعه پیرامون اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت قابل لمس بود.

رئیس اداره ایثارگران کل سپاه از ایجاد سامانه های اطلاع رسانی برای جانبازان و رزمندگان خبر داد و گفت که با پیگیری های انجام شده و به منظور ارتقاء منزلت رفاه حال رزمندگان و جانبازان معسر عزیز، سامانه هایی توسط صندوق ایثارگران سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح راه اندازی شده است.

وی افزود: در همین راستا سامانه ای با نام ارتباط با مشتریان ایجاد شده که در آن رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه و جانبازان دارای ۵ الی ۲۴ درصد جانبازی خدماتی مانند اطلاع از چگونگی برقراری کمک معیشت سرپرست و یا همسر سرپرست متوفی، میزان کمک معیشت و کسور ماهانه و … بهره مند شوند.

سردار شریفی همچنین اظهار کرد که راه اندازی درگاه اینترنتی صندوق ایثارگران به نشانی www.esata.ir جهت اطلاع رسانی به جامعه هدف ایجاد شده که افراد می توانند با مراجعه به سایت مورد نظر نسبت به استعلام مانده وام های پرداختی، بسته های حمایتی دولتی و … اقدام نمایند که این مورد نیز یکی از دیگر اقدامات برای خدمت به جامعه ایثارگری سپاه بود.

انتهای پیام/