باید اتفاقات و حوادث دفاع مقدس برای نسل جوان قابل فهم شود
باید اتفاقات و حوادث دفاع مقدس برای نسل جوان قابل فهم شود

سردار اسحاقی گفت که باید همه اتفاقات و حوادث دفاع مقدس برای افراد جامعه و خصوصاً نسل جوان که نسلی مطالبه گر است قابل فهم شود.

به گزارش خبرگزاری ایثار، سردار علی اسحاقی از فرماندهان جنگ الکترونیک در دوران دفاع مقدس درباره نقش جنگال در دوران دفاع مقدس گفت که جنگ الکترونیک، یک کار امنیتی عملیاتی است و تا زمانی که  اطلاعات عقبه دفاع مقدس برای دنیا آشکار نشد، به دلیل پیچیدگی‌های خاص خود این مقوله باید محرمانه می‌ماند.

وی  افزود: پذیرش اقدامات جنگ الکترونیک در دوران دفاع مقدس برای آنها سخت است. می‌گویند واقعا می‌شود که ما یک چنین کاری هم در جنگ انجام‌شده و داشتیم و توانستم چنین کاری را بکنیم که این پیچیدگی‌های دفاع مقدس، سر جای خودش محفوظ است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت که به تازگی کتاب خاطرات وی منتشر شده است، گفت: نگارش این کتاب حدود چهار سال طول کشید و نتیجه ۱۸۰۰ صفحه است که تبدیل به این کتاب شده است.

سردار اسحاقی درباره اهمیت بیان حماسه‌های دوران دفاع مقدس گفت که باید همه اتفاقات و حوادث دفاع مقدس باز و برای نسل جوان قابل فهم شود زیرا نسل جوان مطالبه گر است.

وی اظهار کرد: بعضی از اقشار و نسل‌ها فکر می‌کنند که بچه‌های حزب‌اللهی یا بسیجی‌ها یا این برادرانی که در دفاع مقدس حضور داشتند، دانش خاصی و تخصصی در رابطه با این‌گونه مسائل نداشتند, درصورتی‌که جزو متخصصین افراد بودند؛ مثلا الان که ما موشک‌های ۳ هزار کیلومتری نقطه زن داریم, شروع دستیابی به آن از زمان دفاع مقدس شروع‌شده است.

سردار اسحاقی ادامه داد و گفت که زمانی که حضرت امام(ره) تصمیم می‌گیرند که دفاع موشکی ایران راه اندازی شود و جواب موشک دشمن را با موشک بدهیم، از آن زمان کاربرد این کار پیگیری شده و پایه اصلی‌اش پی‌ریزی شده یعنی شهید مقدم در عملیات طریق‌القدس بودند و با من دنبال می‌کردند که چه کار انجام دهیم تا بتوانیم نقاطی که لازم است و می‌خواهیم بزنیم، هدف قرار دهیم و بعد هم بفهمیم چند درصد موفق بودیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: این یک ایده امنیتی، نظامی و اطلاعاتی است که از اول این ایده بوده است و کار می‌شده و هنوز هم دارد کار می‌شود و خروجی داشته است که این خروجی‌ها فوق‌العاده و جهانی بوده است.

انتهای پیام/