پرداخت مطالبات خانواده معظم شهدای آسیب دیده در سیل
پرداخت مطالبات خانواده معظم شهدای آسیب دیده در سیل

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایثار، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جمع مدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بروز حادثه سیل در برخی استان‌های کشور، گفت: متأسفانه به دلیل جاری شدن سیل، منازل و اثاثیه، محل کسب و مزارع کشاورزی برخی از ایثارگران دچار آسیب شده است و بنیاد نیز از ساعات اولیه با تشکیل ستاد ویژه‌ای جبران خسارت‌های وارده را پیگیری کرده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به حضور مستمر مسئولان ارشد بنیاد در مناطق سیل زده ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته امیدواریم علاوه بر بهره‌مندی ایثارگران از خدمات و تسهیلات دولت در بخش‌های مختلف، خسارت‌های ایثارگران با راهکارهای ویژه‌ای جبران شود که یکی از مهمترین تمهیدات، جبران خسارت منازل ایثارگران تا سقف ۳۵ میلیون تومان توسط شرکت بیمه‌گر است.
معاون رییس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، افزود: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است.
وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در مورد دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخشی از سخنان خود به ادامه برخی مشکلات در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما مشکل اسکان موقت در خوزستان و برخی مناطق دیگر وجود دارد که این موضوع در اولویت پیگیری بنیاد قرار دارد.
وی افزود: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، لذا پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
انتهای پیام/