تشییع باشکوه شهید مجید قربانخانی در پایتخت
تشییع باشکوه شهید مجید قربانخانی در پایتخت

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مجید قربانخانی» امروز با حضور باشکوه و بی‌نظیر مردم شهیدپرور، همرزمان و خانواده شهدا برگزار و در گلزار شهدای یافت‌آباد به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری ایثار، مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم «مجید قربانخانی» که پس از سه سال و چند ماه به آغوش خانواده بازگشته بود، امروز جمعه ۶ اردیبهشت ماه با حضور باشکوه مردم شهیدپرور، خانواده شهدا، همرزمان و دوستان شهید برگزار شد.

مراسم از ساعت ۱۰ صبح با مدیحه‌سرایی مداحان و دمام‌زنی از میدان معلم محله یافت‌آباد تا گلزار شهدای یافت‌آباد برگزار شد که به‌دلیل حضور گسترده و بی‌نظیر مردم، این مراسم تا ظهر به‌طول انجامید. عده زیادی از مردم محل نیز، از چند ساعت قبل از رسیدن پیکر به گلزار شهدا، در این مکان حضور داشتند و منتظر فدایی عقیله بنی‌هاشم بودند. مادران شهدای همرزم شهید نیز کنار مزار حضور داشتند و بنرعکس شهید مدافع حرم جاویدالاثر «مرتضی کریمی» که فرمانده و همرزم شهید بود نیز کنار مزار قرار داشت. مداح حین مدیحه‌سرایی برای بازگشت پیکر همرزمان شهید به‌خصوص شهید کریمی نیز دعا کرد.

خانواده شهید مثل مراسم روز وداع در معراج شهدا، کنار مزار فرزند شهیدشان وسایل خنچه عقد آماده کرده بودند. هنگامی که پیکر به محل خاکسپاری رسید بعد از قرائت زیارت عاشورا، در حالی که پیکر بر دستان خانواده شهید گرداگرد مزار می‌چرخید، مادر شهید کله‌قند تزیین‌شده خنچه عقد را برداشت و به‌رسم دیرینه مراسم دامادی، آن را شکست، سپس گل‌های پرپرشده را روی پیکر و جمعیت حاضر در مراسم ریخت و شیرینی پخش کرد، گویی مادر در تمام این لحظات در مراسم دامادی پسرش شرکت کرده است. سپس پیکر مطهر با ذکر «یا حسین» و نوای «یا رقیه» به خاک سپرده شد و مادر اعلام کرد: با بازگشت پسرم، عیدی خود را از علی اکبر امام حسین(ع) گرفته‌ام.

انتهای پیام/