از شهید راهی قدس تا فرزند شهید راهی روز قدس
از شهید راهی قدس تا فرزند شهید راهی روز قدس

.
محمد حسن ؛ فرزند شهید مدافع حرم مهندس حمیدرضا باب الخانی ، در راهپیمایی روز قدس تا مهیای آزادی قدس
.
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی
.

وقتی پدر شهید مدافع حرم مهندس حمیدرضا باب الخانی فیلم سه دقیقه ای پخش شده از اخبار شبکه سه و سیمای اصفهان با موضوع “یک نیم روز با شهید مدافع حرم “را برایم ارسال نمودند ، ملاحظه شد که مادر محمدحسن ، فرزند سه ساله شهیدش را با لباس نظامی و کوله مشابه لباس رزم پدر آماده کرده و به راهپیمایی روز قدس می آورد و میگوید تصمیم گرفته ام که محمد حسن را طوری تربیت کنم که پدرش می خواست و بیان میدارد که خودش نیز از خردسالی در راهپیمایی روز قدس حضور داشته و مادر شهید نیز میگوید که مردم پشت سر رهبر انقلاب و نظام اسلامی هستند . و راهپیمایان روز قدس نیز ابراز  همراهی با شهید تا آزادی قدس را سر میدهند . یقین چنین احساسی را زنده کرد که پدر شهید محمد حسن نیز در راهپیمایی حاضر بوده و پسر را مشابعت کرده تا در اینده نزدیک عازم جبهه مقاومت در نبرد با اسراییل حاضر شده و راه نیمه تمام پدر را اتمام رسانده و ازادی قدس را براساس وعده رهبری را جامه عمل خواهد پوشاند و این غده سرطانی پیش از ۲۵ سال دیگر، اضمحلال خواهد یافت .

نوزادی بنام محمد حسن باب الخانی در ۵ مرداد ۱۳۹۹ چشم به جهان گشود ، درحالیکه پنج ماه پیش از آن ، پدرش مهندس حمیدرضا باب الخانی در دفاع از حرم در سوریه به شهادت رسید . اینک او سه سال و نیمه شده است  ، در حالیکه وجود پدر را طی عمر کوتاهش به حساب ظاهری در پیش خود نداشت  .

نهال محمدحسن در حلب سوریه شکل میگیرد و پدر نیز قبل از تولد اسمش را محمد حسن میگذارد . و در این ایام ، پدر در تردد به نقاط مختلف سوریه بوده و شبها را به منزل در حلب سوریه می آمد و با فرزند اینده اش نجوا میکرد . تا اینکه در  ۲۸ بهمن ۹۸ (در روزی که بزرگراه حماه به حلب در استان ادلب از دست دشمنان تکفیری ازاد شد) پدر به شهادت میرسد ودیگر به خانه باز نمیگردد و خبرشهادتش را اعلام میکنند . خانواده نیز وسایل خود را جمع کرده و با کاروان حامل پیکرخون آلود پدر محمدحسن از حلب سوریه به ایران منتقل میشوند.و عصر روز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ از فلکه فیض اصفهان تا گلستان شهدای اصفهان ، مراسم باشکوه تشیع پیکر شهید عزیز صورت گرفت و سی وسومین شهیدمدافع حرم اصفهان با نماد سی و سه پل ، در گلستان شهدای اصفهان ، ماوا گزید . پنج ماه بعد تنها فرزند شهید چشم بجهان می گشاید . و اینک در حال تمرین و مشق مردانگی و مقاومت پدر بوده و تا پرچم پدر را در اینده بدست گرفته و از آرمانهای انقلاب و مرزهای جهانی اسلام پاسداری کرده و خون پدر را در گام دوم انقلاب اسلامی به ثمر رسانده و زمینه ساز ظهور مهدوی (عج) خواهد بود ؛ تا پدر بازگشته و در رکاب مولایش قرارگیرد .

سخن پایانی

تا چنین شیر زنان و مردانی در کشورمان وجود دارد ، این انقلاب اسیبی نخواهد دید ، بلکه اینده انقلاب با محمدحسن ها تضمین خواهد شد و روسیاهی و شرمندگی برای کسانی خواهد بود که تنها با انقلاب اسلامی همراهی نکرده ، بلکه به طرق مختلف به کارشکنی و سم پاشی مشغول هستند .

لازم به یاد آوری است ، اقوام فشارکی‌ها ، شامل تمامی اقوام نسبی و سببی وصلت‌های درجه یک صورت گرفته را شامل می‌شود، که از میان جامعه فشارکی‌ها ، تعداد ۶۹ نفر تاکنون به شهادت رسیده اند و تقدیم اسلام وانقلاب شده اند. از این تعداد دو نفر خانم که مسن‌ترین و خردسالترین شهید هستند مادر بزرگ و نوه اش(شهیده فاطمه و طیبه مطلبی فشارکی)  بوده‌اند که بر اثر بمباران هوایی دشمن به اصفهان به‌ شهادت رسیده و مابقی جزء رزمندگان بوده‌اند. شهید حمیدرضا باب الخانی تنها شهید مدافع حرم فشارکی می باشد که در سوریه به شهادت رسید .