شهدا تصویرگر عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند
شهدا تصویرگر عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند

سردار کریمی گفت:شهدا حیات طیبه و تصویرگر عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند.

 اراک، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز (یکشنبه) در دیدار نوروزی با خانواده معظم شهیدان بهمن و محمد مسافر با اشاره به اینکه شهدا سرمایه های زنده و جاودان نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: شهدا حیات طیبه و تصویرگر عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به آثار و برکات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیان کرد: به برکت وجود شهدا و ترویج فرهنگ نجات بخش ایثار و شهادت امروز در بخش های مختلف کشور روح فداکاری، ایثارگری و مجاهدت در جامعه اسلامی نهادینه شده است.
وی تأکید کرد: به برکت مجاهدت های شهدا ، جانبازان و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری ایران عزیز امروز مستقل شده و در بسیاری از عرصه ها توانمند و خودکفا است و در عرصه های بین المللی حرف برای گفتن دارد و به فضل الهی با ادامه مسیر شهدا ایران قوی محقق خواهد شد.
سردار کریمی با تأکید بر اینکه شهدا مسیر آگاهی و عزت را به ما نشان می دهند،گفت: همانگونه که شهدا ستارگان درخشان آسمان افتخارات کشور و جامعه اسلامی هستند، خانواده های شهدا هم چشم و چراغ این جامعه هستند و دیدار با خانواده معظم شهدا به مردم و مسئولین امید و انگیزه برای ادامه مسیر انقلاب و خدمت به مردم را می دهد.
وی خاطر نشان کرد: ارتباط با خانواده معظم شهدا انگیزه های مردم و خصوصا جوانان را مضاعف خواهد کرد و جامعه امروز نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت و ارتباط موثر با خانواده های شهدا است.
شهید بهمن مسافر در روز ششم بهمن سال ۱۳۴۸ در اراک به دنیا آمد،در سال ۱۳۶۵ ،به عنوان بسیجی گردان امام حسین(ع) از لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) عازم جبهه شد،  شلمچه آن روزها شاهد دو عملیات بزرگ کربلای ۴ و ۵ بود که بهمن با ترکش خمپاره دشمن به شهادت رسید، از هفتم اسفندماه ۱۳۶۵ که روز شهادتش بود، نه سال طول کشید تا در دهم آبان ماه ۷۴ ،معراج شهدای تهران پیکرش را از روی پلاکش پیدا کند و پس از سالها او را در کنار برادر به خاک بسپارند.
شهید محمد مسافر در دوم فروردین ماه سال ۱۳۳۴ در اراک دیده به جهان گشود،او پس از ماه ها خدمت به انقلاب اسلامی در سیزدهم مهرماه سال ۱۳۶۱ هنگام شناسایی و درگیری خانه های تیمی منافقین بر اثر اصابت گلوله به سینه اش در شهر اراک به شهادت رسید، پیکر مطهر شهید در گلزار شهدای شهر اراک به خاک سپرده شد تا چهار سال بعد میزبان برادر شهیدش – بهمن – باشد.
انتهای پیام/