سرلشکر سلامی: کار اصلی شهید سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی بود .
سرلشکر سلامی: کار اصلی شهید سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی بود .

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدرت همزاد سیاست است و سیاست بدون قدرت بی اثر است، گفت: کار اصلی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود.

سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) در مراسم گرامی‌داشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که در وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار داشت: حضور سرداران و امیرانی در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی ناشی از یک واقعیت است و آن اینکه در دنیای امروز یک درهم تنیدگی، افتادگی و ادغام بین جنگ و صلح وجود دارد و معمولاً فضای سیاست خارجی کشور‌ها و روابط بین آن‌ها حالتی غیردیجیتال دارد.

سردار سلامی با بیان اینکه گاهی دوستی‌ها و دشمنی‌ها توأمان می‌شود، افزود: به‌طور معمول دستگاه سیاست خارجی یک کشور نهادی برای تعامل است، اما گاهی الگو‌های مخاصمه بر تعامل غلبه می‌کند و به نظر من ماهیت اصلی عمل دستگاه دیپلماسی کشور ما بیشتر از جنس جهاد و در فضای تقابل اتفاق می‌افتد؛ یعنی قلب سیاست خارجی ما در درجه اول دفاع دیپلماتیک از منافع حیاتی ما است و در درجه دوم تهاجم سیاسی به قلب سیاست خارجی دشمنان.

وی ادامه داد: موفقیت در این فضا، رفتار ما را در سیاست خارجی شکل می‌دهد، زیرا ما اندک متعهدان متحدی داریم و مجبور هستیم که در فضای این آرایش سخت جهانی، یک پیکار مستمر دیپلماتیک را در قاعده یک جنگ جهانی مدیریت کنیم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: بر این اساس، کار شما در سیاست خارجی یک جهاد مقدس است و از این نظر می‌توان دوستان را افسران پر افتخار این عرصه نام گذاری کرد.

سردار سلیمانی سیاست‌های آمریکا را در منطقه عقیم کرد

سرلشکر سلامی در ادامه یاد شهید سردار سلیمانی را گرامی داشت و با اشاره به رشادت‌های او در محور مقاومت گفت: اقدامات سردار سلیمانی سیاست‌های آمریکا از جمله دولت‌سازی در منطقه را عقیم کرد و می‌توان گفت که کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود.

وی بیان کرد: در یک صحنه‌ای دیدم سردار سلیمانی به دشمنان خود که در حال غرق شدن در باتلاق بودند، کمک کرد که تصاویر آن هم وجود دارد.

فرمانده کل سپاه با یادآوری اینکه کار سردار سلیمانی این بود که قدرت آمریکا را در طول زمان با فرسایش روبه‌رو کند، افزود: نمی‌شود اجازه بدهیم دشمن کوچکترین برد سلاح‌های خود را به قلب سرزمین ما برساند؛ البته ما کشور‌های دیگر را سپر خود نمی‌کنیم.

پاسخ ایران به هرگونه شرارت دشمنان

سردار سلامی با هشدار به دشمنان مبنی بر اینکه مراقب باشند، زیرا با ایران مواجه هستند، گفت: چرا امن‌ترین خطوط کشتیرانی خطوطی است که پرچم ایران بر آن برافراشته است؟ چون می‌دانند که اگر کوچکترین آسیبی بزنند در هر نقطه‌ای که باشند، آن‌ها را گیر می‌آوریم.

وی تصریح کرد: پرنده‌هایی داریم که با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانند در هر نقطه‌ای از اقیانوس در یک شعاع بسیار بلند، خیلی از گذرگاه‌های استراتژیک دیگر جهان را تحت تأثیر قرار دهند.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه چون انبساط قدرت داریم، دشمن هر جا به ما می‌رسد، متوقف می‌شود، عنوان کرد: امروز بیش از همیشه دامنه قدرت خود را افزایش داده‌ایم.

این مراسم با حضور «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، معاونان، مدیران و کارکنان این وزارتخانه و جمعی از دیپلمات‌ها و مسئولان برگزار شد.

انتهای پیام