سردار بایرامی: نگاه شهید سلیمانی به دفاع مقدس عمیق و راهبردی بود
سردار بایرامی: نگاه شهید سلیمانی به دفاع مقدس عمیق و راهبردی بود

رئيس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با بیان اینکه سردار سلیمانی توجه ویژه‌ای به کنگره ادبیات پایداری داشت، گفت: نگاه ایشان به دفاع مقدس عمیق و راهبردی بود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «عباس بایرامی» رئيس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس امروز (دوشنبه) در آیین رونمایی از پوستر دهمین کنگره ادبیات پایداری با محوریت جهاد تبیین با بیان اینکه هم‌اکنون رشته ادبیات پایداری در ۴۲ دانشگاه وجود دارد، اما این رشته در کمتر از ۲۵ دانشگاه فعال است، اظهار داشت: کمبود منابع علمی و بازار کار مهم‌ترین مشکل رشته ادبیات پایداری برای دانشجویان است.

سردار بایرامی با تاکید براینکه نیازمند ایجاد مبانی شعر و ادبیات در زمینه ادبیات مقاومت هستیم، افزود: از سال ۱۳۸۴ که کنگره ادبیات پایداری در کرمان ایجاد شد در مقوم کردن این رشته در دانشگاه‌ها موثر بوده است که این روز‌ها با همکاری وزارت علوم امتیازاتی برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس حفظ دبیرخانه دائمی این کنگره در دانشگاه شهید باهنر کرمان را سیاست این سازمان معرفی کرد و ادامه داد: شخص سردار حاج قاسم سلیمانی که اهتمام ویژه‌ای به این کنگره داشتند، در این باره گفت «جنگ را خیلی‌ها انجام داده‌اند، اما مانایی فرهنگ دفاع مقدس بر عهده اهالی علم و دانشگاهیان است؛ این جمله شهید سلیمانی یک نگاه عمیق و راهبردی است.

انتهای پیام