ضرورت انتقال پیام شهدا به جوانان و نوجوانان
ضرورت انتقال پیام شهدا به جوانان و نوجوانان

حجت الاسلام «خلیلی» غوغای امروز را حاصل خودفراموشی دانست و گفت: باید پیام شهدا را به جوانان و نوجوانان برسانیم تا آنان را آگاه کنیم؛ البته عده‌ای خود دشمن واقعی هستند و قصد براندازی نظام اسلامی را دارند، اما نمی‌دانند که نباید با این نظام که سرمایه بزرگش مردم و خون شهداست، درافتاد.

حجت الاسلام «حمزه خلیلی» رئیس کل دادگستری گیلان در پنجمین یادواره شهید مدافع حرم «بابک نوری هریس» که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، وصیت نامه شهدا را برگرفته از معارف دینی دانست و اظهار داشت: اگر می‌خواهیم راه پیمایان راه شهدا باشیم، باید به پیام‌های آنان عمل کنیم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه صبر دو گونه است، تصریح کرد: برخی در مصیبت‌ها و گرفتاری‌ها صبر تحمیلی دارند، یعنی حوادث را به خواست و اراده خود نمی‌دانند فلذا این صبر اجری ندارد، اما برخی دیگر همه چیز را از آن خدا می‌دانند و برای خودشان مالکیت قائل نیستند که این نگاه، نگاه قرآنی است و اجر عظیم دارد.

وی با تاکید بر اینکه خانواده‌های شهدا اعتقاد دارند خدا مالک است و می‌دهد و می‌گیرد، خاطرنشان کرد: شهدا انتخاب شده الهی در راه اسلام و انقلاب هستند و به سوی خدا رجوع می‌کنند.

حجت الاسلام خلیلی با بیان اینکه بازگشت شهدا به خدا متفاوت از دیگران است، تاکید کرد: شهید بهترین رجوع و بازگشت را دارد و کسی در عالم از این رجوع برخوردار نیست، زیرا شهدا مصداق نفس مطمئنه هستند و نفس مطمئنه به کمال مطلق رسیده و هیچ تعلق مادی و دنیایی ندارد.

وی بی تعلقی شهدا به دنیا را عامل آرامش و اطمینان دانست و افزود: شهدا فقط خدا را می‌دیدند و فقط برای خدا کار انجام می‌دادند، فلذا وجود شهدا خدایی بود.

رئیس کل دادگستری گیلان شهادت را خدایی شدن دانست و متذکر شد: انسان تا خدایی نشود به نورانیت و اطمینان نمی‌رسد؛ فلذا نه تنها رجوع شهدا متفاوت است، حشر و جنت شهدا نیز متفاوت خواهد بود.

وی حضور در جوار شهدا را فرصتی برای برقراری ارتباط روحی با آنان دانست و تصریح کرد: شهدا خالق ارزش‌ها و فضیلت‌ها هستند و وظیفه ماست که با این ارزش‌ها و فضیلت‌های خلق شده همراه شویم. امروز موج عظیمی از دشمنی‌ها مقابل ما ایستاده و ما باید این موج را عقب برانیم و جلو برویم که نشان می‌دهد راه ما عظیم و هدف ما بزرگ است و با بزرگان پیش می‌رود و بزرگان در ناگواری‌ها صبر دارند.

حجت الاسلام خلیلی با بیان اینکه پیام شهدا ایستادگی است، افزود: شهدا همواره به جامعه نور می‌بخشند؛ زمانی که دشمنان درصدد تاریک کردن فضا هستند، باید به نور شهدا تمسک بجوییم.

وی بزرگترین خسارت بشر امروز را خودفراموشی دانست و خاطرنشان کرد: بخشی از نسل ما خود را فراموش کرده و به فرموده قرآن، خودفراموشی بد دردی است، زیرا دشمن را دوست و دوست را دشمن می‌پنداریم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه امپراتوری رسانه‌ای بیشترین نقش را در خودفراموشی نسل ما ایفا می‌کند، تاکید کرد: انسانی که خود را فراموش کرد، فرمانبر دشمن می‌شود و رفتار و گفتارش رفتار و گفتار دشمن می‌شود و دیگر صدای شیطان است، نه صدای خدا و شهدا.

وی غوغای امروز را حاصل خودفراموشی دانست و متذکر شد: باید پیام شهدا را به جوانان و نوجوانان برسانیم تا آنان را آگاه کنیم؛ البته عده‌ای خود دشمن واقعی هستند و قصد براندازی نظام اسلامی را دارند، اما نمی‌دانند که نباید با این نظام که سرمایه بزرگش مردم و خون شهداست، درافتاد.

حجت الاسلام خلیلی با بیان اینکه شهدا نور هستند و ذات نور ظلمت زدایی می‌کند، بیان کرد: نظام دشمنی را که ماموریت فریب نسل ما را دارد تحمل نمی‌کند و اجازه نمی‌دهیم امنیت مظلومان با ظلم ظالمان گرفته شود، زیرا این امنیت به راحتی به دست نیامده که به راحتی از دست برود.

وی آرامش و امنیت را ارمغان شهدا برای کشور و مردم دانست و افزود: اگر رهرو واقعی شهدا هستیم باید برای امنیت کشور و ملت و نظام جان بدهیم و اجازه ندهیم که دشمن در این مرز و بوم لحظه‌ای امنیت داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس با همه دنیا مقابله کردیم و پیروز شدیم، خاطرنشان کرد: مشکلات و کاستی‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود و وظیفه مسئولان است که برای مردم رفاه و آسایش و آرامش و پیشرفت را رقم بزنند، اما با اراده الهی، امید دشمن را به ناامیدی تبدیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/