تولید ۲۵ عنوان کتاب با محوریت روحانیت در دفاع مقدس در مازندران
تولید ۲۵ عنوان کتاب با محوریت روحانیت در دفاع مقدس در مازندران

سردار «ملکی» از تولید ۲۵ عنوان کتاب با محوریت نقش روحانیت در دفاع مقدس در مازندران خبر داد.

سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی حرم شاهچراغ (ع) و شهدای دفاع مقدس، حرم، امنیت و سلامت اظهار داشت: تاکنون در ۱۶ جلسه شورا و کمیته‌های مربوطه که برگزار شده حضور روحانیت فعال بوده است.

وی با اشاره به ابلاغ چارت تشکیلاتی شورا افزود: شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس به ریاست استاندار و دبیری اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان با حضور فرماندهان لشکری و مسئولین کشوری در کارگروه‌های مختلف برنامه‌ها را پیگیری می‌کند.

سردار ملکی با بیان اینکه در بحث روحانیت دفاع مقدس، سپاه کربلا، بسیج طلاب و حوزه نمایندگی پای کار هستند، گفت: در این حوزه نباید عقب باشیم. با همکاری سپاه برنامه‌های خوبی برگزار شد و یکی از آن‌ها جمع آوری خاطرات روحانیت در دفاع مقدس است.

این مسئول با بیان اینکه در این حوزه باید تبیین گری کنیم و با توجه شکست نسلی که به وجود آمده خلا را پر کنیم، تصریح کرد: دو واحد درسی آشنایی با دفاع مقدس باید در حوزه‌های علمیه تدریس بشود.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس با بیان اینکه نماینده، ولی فقیه در استان به عنوان رئیس شورای حفظ آثار مشارکت روحانیت و نماینده، ولی فقیه در سپاه به عنوان قائم مقام و اداره کل حفظ آثار به عنوان دبیر هستند، ادامه داد: این شورا دارای چهار کمیته است و جمع آوری خاطرات علما در حوزه دفاع مقدس از مأموریت‌ها است.

این مسئول با بیان اینکه علی رغم کمبود اعتبار در استان، به کمک خیرین کتاب‌هایی را به چاپ رساندیم، اضافه کرد: در این حوزه ۲۵ کتاب با محوریت شهدا تولید کردیم که کتاب دو جلدی ۴۰ تن از علمایان تأثیرگذار استان از آن جمله است.

سردار ملکی با بیان اینکه کتاب آیت الله جباری با همکاری کنگره شهدا به چاپ رسیده است، گفت: همچنین کتاب آیت الله محمدی لائینی به چاپ رسید و کتاب آیت الله طبرسی در آستانه چاپ قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۵۸ ساعت مصاحبه از آیت الله طبرسی ضبط کردیم، بیان کرد: کتاب آیت الله معلمی به چاپ رسیده است و کتاب حجت الاسلام جعفری به چاپ رسیده است و کتاب شهید رقیه حسین زاده نیز رونمایی شد.

سردار ملکی با بیان اینکه کتاب حجت الاسلام رسولی به چاپ رسید و کتاب حجت الاسلام جمشیدی در دو جلد اسنادی و تاریخ شفاهی نیز به چاپ رسیده است، گفت: در این حوزه، تدوین کتاب‌هایی در دست اقدام است و علی رغم مشکلات مالی پیگیر هستیم.

این مسئول با بیان اینکه روحانیت چراغ انقلاب و پرچمداران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند بر لزوم بازدید طلبه‌ها از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس تأکید و تصریح کرد: امروز با توجه به شکست نسلی که صورت گرفت، نیازمند روایتگری طلاب به جامعه هستیم.

سردار ملکی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس اقشار مختلف از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان بازدید کردند و استقبال خوبی از برنامه‌ها صورت گرفت، اظهار داشت: بازدید دانش آموزان از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و پایگاه‌های دفاع مقدس در سطح شهرستان‌ها در ایام مختلف در دستور کار قرار دارد.

وی تبیین جنایت‌های منافقین، کومله و دموکرات را به نسل جوان و بویژه دانش آموزان ضروری دانست و بر لزوم خودشناسی و دشمن شناسی تأکید کرد.

انتهای پیام/