فرمانده ای که صدام شخصا برای سرش جایزه تعیین کرد!
فرمانده ای که صدام شخصا برای سرش جایزه تعیین کرد!

??وی با کمک هشت کلاه سبز ایرانی در منطقه دشت عباس چنان بلایی بر سر نیروهای عراقی آورد که رادیو عراق اعلام کرد؛ یک لشکر از نیروهای ایرانی در دشت عباس مستقر شده است! ? در سال ۱۳۳۵ وارد ارتش شد سریعا به نیروهای ویژه پیوست. ? فارغ التحصیل اولین دوره رنجری در ایران بود. […]

??وی با کمک هشت کلاه سبز ایرانی در منطقه دشت عباس چنان بلایی بر سر نیروهای عراقی آورد که رادیو عراق اعلام کرد؛ یک لشکر از نیروهای ایرانی در دشت عباس مستقر شده است!
? در سال ۱۳۳۵ وارد ارتش شد سریعا به نیروهای ویژه پیوست.
? فارغ التحصیل اولین دوره رنجری در ایران بود.
? دوره سخت چتربازی و تکاوری را در کشور اسکاتلند گذراند.
?در اسکاتلند در مسابقه نظامی بین تکاوران ارتشهای جهان ، اول شد و قدرت خود و ایران را به رخ کشورهای صاحب نام کشاند.
? وی اولین کسی بود که در دوران دفاع مقدس توانست نیروهای عراقی را به اسارت بگیرد ، او طی نامه ای به صدام حسین وی را به نبرد در دشت عباس فرا خواند ، صدام یک لشکر به فرماندهی ژنرال “عبدالحمید” به منطقه دشت عباس فرستاد ، “عبدالحمید” کسی بود که در اسکاتلند از این ایرانی شکست خورده بود و هفتم شده بود. پس از نبردی نابرابر و طولانی عراقیها شکست خوردند و او شخصا ژنرال عبدالحمید را به اسارت گرفت.
? درسال ۱۳۶۲ به فرماندهی قرارگاه حمزه و سپس فرماندهی لشکر ۲۳ نیروهای ویژه منصوب شد. بخاطر رشادتش در جنگ به او لقب “شیرصحرا” دادند.
? دهان فرماندهان از تعجب باز مانده بود. کارهای او با هیچ قاعده ای جور در نمی آمد و سرهنگ با طرح و فکر خودش آن را به انجام می رساند؛ بدون دادن حتی یک نفر تلفات. یکی از افسران جلو آمد و با حالتی ناباورانه که عمق حیرت و بهت او را آشکار می کرد، پرسید: «جناب سرهنگ، من اصلا متوجه نمی شوم. آخر چطور می شود که شما چهل کیلومتر وارد خاک دشمن بشوید، بکشید و بگیرید، بدون حتی یک کشته؟»
?وی در عملیات “قادر” در منطقه “سرسول” بر اثر اصابت ترکش توپ به شهادت? رسید. بعداز شهادت او رادیو عراق با شادی مارش پیروزی پخش کرد.
? اینها گوشه ای از رشادت بزرگ مردی بود که اکثریت ایرانیان او را نمی شناسند.
او سرلشکر شهید “حسن آبشناسان ” فرمانده شجاع نیروهای ویژه ارتش سرافراز ایران بود سرلشکری که ایرانی بود وایرانی ماند?
♦️نسل سوم ما متاسفانه به دلیل کم توجهی یا بی توجهی ما با غیور مردانی چون شهید آبشناسان? آشنا نیستند. این درد را به چه کسی باید گفت، نمی دانم!