عظمت کارخانه خون سازی بدن انسان در ماه مبارک رمضان
عظمت کارخانه خون سازی بدن انسان در ماه مبارک رمضان

? مقدمه: در خون یک انسان ۶۵ کیلویی،۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰(سی هزار میلیارد) گلبول قرمز وجود دارد که در هر ثانیه ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ از آن می میرند و بلافاصله ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تولید می‌شوند، که وظیفه خیلی مهم گرفتن اکسیژن از هوای موجود در ریه ها و رساندن به تمام سلول های بدن به عهده دارند و در بازگشت به ریه، […]

? مقدمه:
در خون یک انسان ۶۵ کیلویی،۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰(سی هزار میلیارد) گلبول قرمز وجود دارد که در هر ثانیه ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ از آن می میرند و بلافاصله ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تولید می‌شوند، که وظیفه خیلی مهم گرفتن اکسیژن از هوای موجود در ریه ها و رساندن به تمام سلول های بدن به عهده دارند و در بازگشت به ریه، گاز کربنیک های موجود را پیدا کرده و به ریه برای تصفیه بر می گردانند.

تعداد گلبول های سفید در بدن هزار بار از تعداد گلبول های قرمز کمتر می باشد و وظیفه پاسبانی تن انسان به عهده دارند و با باکتری ها و میکروب های مضر مبارزه نموده و نابود می‌کنند.

?در ۲الی۳ روز اول ماه رمضان
حرارت بدن ۰٫۵ تا ۱٫۵ درجه پایین می‌آید و تا آخر روزه یکنواخت و درجه ثابت می ماند. وقلب به طور محسوسی قوی می شود و از شدت تشنگی کم کم کاسته می گردد.

?در شش روز اول ماه رمضان ?
سخت ترین روزهای روزه دار است.خون از مواد کهنه و مانده و عفونت‌های بسیار پاک می گردد و در جسم انسان تحول مفید و اساسی پدیدار می شود.

? ۶ تا ۱۲روز اول ماه رمضان
بدن از عفونت ها و چرک ها و کلسیم اضافی پاک گشته،زخم معده غیر مزمن و التهابات آن زائل می‌شود.

? از ۱۰ تا ۱۴ روزاول ماه رمضان?
دستگاه عصبی تمیز و سلسله اعصاب انسان تقویت می گردد و دردهای مفصلی و درد عصب سیاتیک کم کم کاهش می یابد

? از ۱۴ تا ۲۱ ماه رمضان?
تمام قلب کامل پاک می گردد

? ۲۱ تا ۳۰ روز ماه رمضان?
راحت ترین روزهای روزه دار است و آخرین کثافات و عفونت‌های در خون بیرون ریخته می شود، بیماری حنجره خوب می شود. معده از التهابات بهبود می یابد و ورم قلب بر طرف می گردد.

? اللهم الرزقنا توفیق الطاعه

????????

منبع: برگرفته ازص۱۹۲ و۱۹۳ کتاب:
«روزه روش نوین برای درمان بیماری ها»
تألیف: دکتر آلکسی سوفورین
با مقدمه بسیار زیبای حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی

در این ایام مبارک همدیگر را از دعای خیر فراموش نکنیم.

اللهم عجل لولیک الفرج – صلوات