روزی عزایی که زهرآگین شد!/ روزعاشورای حسینی و حسن روحانی!
روزی عزایی که زهرآگین شد!/ روزعاشورای حسینی و حسن روحانی!

درحالیکه هیچ پیام تبریک و حمایتی از سوی مرحوم ری شهری از دولت مردمی منتخب ایت الله رییسی نبودیم ، ولی شخص رییس جمهور و معاون وی و … فوت وی را تسلیت گفتند و از زحماتش تقدیر کردند .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

درحالیکه بسیاری از عاشقان نهضت حسینی در روز عاشورای حسینی در سه شنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۳ ، پس از عزاداری و زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی در ظهر عاشورا به تاسی از امام صالحان در مصلی شهرری حاضر شده بودند تا نمازجماعت را بخوانند ، با کنترل های شدید حفاظتی بی سابقه مواجه شدند و بعد از اذان ظهر و مدتی انتظار، به ناگاه بلندگو اعلام کرد که حسن روحانی بهمراه اقای ری شهری از درب پشت وارد مصلی شد و سپس با تعارف اقای ری شهری امامت جماعت را به وی سپرد یعنی امام جماعت راتب به ناحق ، امامت را به فردی که از عدالت بیرون بود سپرد .

بسیاری از نمازگزاران از جمله اینجانب بعد از شنیدن نام حسن روحانی به اعتراض وبا صدای بلند ، شبستان مصلی را ترک کردیم ! بسیاری که هنوز نسبت به حسن روحانی خوش باور بودند ، پشت سر وی به نماز ایستادند و این ظلمی که ظاهرا دو سه بار از سوی اقای ری شهری بر نمازگزاران بود ؛ تکرار شده است و ایشان عندالله مسول می باشد .

حسن روحانی که با وعده های مذاکرات سازشکانه برجام وعده های دروغین باغ سبز گشایش اقتصادی و رفع تحریم داده بود و برعکس آن شد و با سو مدیریتش علاوه بر فشارهای اقتصادی سنگین برمردم ، سبب مشکلات عدیده ای برای کشور شد .

این دو سرمست از کسب نیمی از رای دهندگان بودند ، و اقای ری شهری نیز برای وی سنگ تمام گذاشته بود و در چند سال نیز موعد اوج این دلدادگی اقای ری شهری به آن فرد پرخسارت برای کشور بود .

حجت الاسلام محمد محمدی نیک (ری شهری) نماینده دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری، وزیر اسبق اطلاعات و نماینده ولی فقیه و تولیت آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام امروز در سن ۷۵ سالگی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) تهران در گذشت.

وی خدمات زیادی به کشور کرد و درعین دارای ضعفهای زیادی در حوزه مدیریتی و عملکردش وجود داشت ، خدا ایشان را رحمت کند ، ولی ایکاش پیش از رحلتش همچون مرحوم طالقانی موضع گیری های محکمی علیه گروهکهای سیاسی غربگرا میداشتند و از دولت انقلابی ایت الله رییسی در دفاع از انقلاب اسلامی حمایت میکردند .