الگوبرداری از شیوه جهادی شهدا و مدافعان حرم یک ضرورت است
الگوبرداری از شیوه جهادی شهدا و مدافعان حرم یک ضرورت است

چمران با بیان اینکه وظیفه اصلی مدیریت شهری رضایت‌مندی آحاد شهروندان است، گفت: ما باید از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم که کار را به شیوه جهادی و انقلابی انجام می‌دادند، الگو بگیریم و کار‌ها را به ثمر برسانیم.

«مهدی چمران» رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گردهمایی فصلی و رویداد تخصصی مدیران شهرداری تهران ایجاد شرایط رضایتمندی آحاد شهروندان را از جمله وظایف اصلی مدیریت شهری دانست و اظهار داشت: هر سازمانی به دو عامل اصلی نیروی انسانی کار و عملیات وابسته است، شهرداری نیز یکی از چندین سازمان‌هایی است که شهروندان از ابتدای تولد تا پایان حیات خود ارتباط مکرر با آن دارند.

وی ادامه داد: بنابراین بسیاری از وظایفی که شهرداری بر عهده دارد در ایجاد رضایت عمومی مردم مؤثر است. شاید بعضی‌ها گمان کنند که شهرداری مسائل سیاسی و رضایت عمومی را بر دوش ندارد که این یک برداشت اشتباه است. اگر شهرداری‌ها نیز درست کار نکنند، کاستی‌ها را از چشم نظام می‌بینند که باید تلاش کنیم تا رضایت مردم را به بهترین شکل جلب کنیم که تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شورا و شهرداری مدیریت‌های محلی هستند که در قانون نیز تقسیم کار شده است؛ اگرچه این تقسیم کار بعد از سال‌ها هنوز هم پیاده و درست اجرا نشده است، اما در قانون آمده است که مسائل کلان کشور در مجلس و دولت مطرح می‌شود و پیگیری مسائل محلی را شورا‌ها و شهرداری‌ها بر عهده دارند.

چمران با یادآوری بخشی از سخنان امام خمینی (ره) طی دیداری که در نخستین روز‌های پیروزی انقلاب در قم داشتند و در آنجا در خصوص شورا‌ها فرمودند «وقتی کار را به دست مردم همان منطقه بسپاریم، مشکلات و امورات محل را بهتر می‌توانند اداره و مرتفع کنند و رضایتمندی بیشتری را می‌توانند جلب کنند که تأثیر بسیار زیادی را در کل کشور خواهد داشت.» ما نیز این توصیه گوهربار را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم و از این مهم غافل نشویم.

وی در ادامه، شهر را به مثابه موجود زنده دانست و افزود: شهر نیز یک موجود زنده است که اگر بخشی از امورات شهر درست انجام نشود، عملکرد و تمام تلاش باقی دستگاه هم زیر سوال رفته و رضایتمندی حاصل نخواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران سپس بیان کرد: شهرداری یک مرکز خدمت‌گزاری در تمام ابعاد به مردم شهر است و همه ما مؤظف هستیم تمام وظایف خود را به بهترین روش ممکن انجام بدهیم و با کار جهادی امورات شهر را به سرانجام برسانیم تا رضایتمندی عمومی را جلب کنیم.

چمران، انتخاب شهردار تهران را که فردی عملیاتی و انقلابی دانست و او را یک فرصت برای تهران خواند و افزود: ایشان نیز مانند شهدای بزرگوار و به‌خصوص شهید سلیمانی که خود در خط مقدم همیشه بودند، خوشبختانه در تمام امور خود جلوتر از همه هستند که باید از این ظرفیت نهایت بهره‌مندی را در مدیریت شهری ببریم.

رئیس شورای شهر تهران در پایان سخنان خود با بیان خاطره‌ای از شهید مصطفی چمران، گفت: ایشان در غرب کشور وقتی برای برنامه‌های چریکی خود می‌رفتند در کمترین زمان کار‌های مورد نظر را به اجرا درآورده و عملیاتی می‌کردند. ما هم باید از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم که کار را به شیوه جهادی و انقلابی انجام می‌دادند، الگو بگیریم و کار‌ها را به ثمر برسانیم. نمونه چنین رفتاری را ما در برنامه‌های رئیس جمهورمان می‌بینیم که حتی در روز‌های تعطیل هم به کار و تلاش می‌پردازند.

انتهای پیام/