گسترش هنر و ادبیات با تأثیرپذیری از فرهنگ شهادت و ایثار زمینه‌های بروز هویت ایرانی اسلامی است
گسترش هنر و ادبیات با تأثیرپذیری از فرهنگ شهادت و ایثار زمینه‌های بروز هویت ایرانی اسلامی است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره ملی فانوس آورده است: گسترش هنر و ادبیات و نقش چشمگیر اجتماعی آن در دوران انقلاب اسلامی و سپس در دفاع مقدس و با تأثیرپذیری از فرهنگ شهادت و ایثار، زمینه‌های بروز و ظهور فصلی شکوهمند از تبلور و تجلی میراث ارزشمند هنر ایرانی اسلامی را فراهم آورد.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی گسترش هنر و ادبیات و نقش چشمگیر اجتماعی آن را در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبلور و تجلی میراث ارزشمند هنر ایرانی اسلامی دانست.

متن این پیام به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب از هنر و هنرمند تنها یک توقع دارد و آن این که جامعه هنری با همان نگاه زیبا شناختی هنر به پدیده‌هایی همچون ایثار و فداکاری مردم در پیروزی انقلاب و حماسه‌ هشت سال دفاع مقدس بنگرد و این زیبایی‌ها را با زبان هنرمندانه تبیین کند.

حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

حافظه تاریخی ایران عزیز گواهی می‌دهد هنر و ادبیات این سرزمین، هماره پرچم در اهتزاز هویت ممتاز ایران اسلامی این ملت بوده و بخش اعظم رسالت فرهنگ‌سازی و انتقال آن را بر دوش کشیده و در حقیقت آیینه‌ی تمای نمای فضیلت‌های این سرزمین در آوردگاه‌های جهانی بشمار می‌رود.

گسترش هنر و ادبیات و نقش چشمگیر اجتماعی آن در دوران انقلاب اسلامی و سپس در دفاع مقدس و با تأثیرپذیری از فرهنگ شهادت و ایثار، زمینه‌های بروز و ظهور فصلی شکوهمند از تبلور و تجلی میراث ارزشمند هنر ایرانی اسلامی را فراهم آورد.

بی‌شک بهره‌گیری از قالب‌های متنوع و جذاب هنری در جهت نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بهره‌گیری از گنج جنگ در حوزه هنری و عرصه خطیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گفتمان‌سازی هنر دفاع مقدس براساس منویات و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و تبدیل دانش ضمنی دفاع مقدس به دانش تصریحی با قابلیت ارائه در قالب‌های مختلف هنری و ارائه تولیدات هنری و ده‌ها گذاره دیگر که بتواند ارتقای کمی و کیفی تولیدات فرهنگی و هنری و کشف استعدادهای بومی به‌ویژه هنرمندان جوان متعهد و انقلابی را رقم زند و فضای رقابتی و انگیزشی در این صحنه را فراهم آورد انتظاری سترگ است که فراوری این جشنواره مبارک و رخدادهای مشابه و هم راستا است.

در این طریق شکوهمند بر همه نقش‌آفرینان و دست‌اندرکاران حوزه حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس فرض است ضمن بکارگیری تمام توان و همت در میان حمایت، تسهیل و تسریع این حرکت عظیم از ایجاد همگرایی و هم‌افزایی و نیز آسیب‌شناسی و راه‌های پیشگیری از بروز اشکالات و تحریف حقایق و واقعیت‌ها در این عرصه مقدس، اهتمام ورزیده و با نصب‌العین قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) با استفاده از بهترین روش‌ها و مطمئن‌ترین تلاش‌ها، مسیر رشد خلاقیت‌ها و آفرینش‌های فاخر و ماندگار هنری را برای هنرمندان متعهد و دغدغه‌مند کشور در حوزه دفاع مقدس فراهم آورده‌ایم.

اینجانب با سپاس و قدردانی از دست‌اندرکاران ارجمند جشنواره ملی فانوس و یکایک هنرمندان ارجمندی که به دعوت جشنواره لبیک گفته و با تقدیم آثار گرانقدر خویش بر غنای کمی و کیفی این رخداد افزوده‌اند بر حمایت روزافزون ستاد کل نیروهای مسلح از این رخداد بزرگ هنری کشور تأکید کرده و موفقیت و کامیابی همه عزیزان را از درگاه خدای کریم و نعیم طلب می‌کنم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری»

انتهای پیام/