جمهوری اسلامی قلب جهان اسلام است
جمهوری اسلامی قلب جهان اسلام است

سرلشکر «سلامی» گفت: دشمن رهبران به معنای واقعی فاسق، خطرناک، بی‌منطق و بی‌رحم دارد و روی جهان اسلام تمرکز کرده‌اند، قلب جهان اسلام، ایران است.

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم اختتامیه اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج که امروز در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: جامعه در پرتو هدایت شما عزیزان روشنایی و آگاهی می‌گیرند و تبدیل به  کسانی می‌شوند که در جست‌وجوی عدالت و آزادی و حقیقت هستند.

وی با بیان اینکه ما در خطیرترین مقطع تاریخ اسلام زندگی می‌کنیم و شرایط ما معمولی نیست، ادامه داد: امروز احکام الهی فرصت پیاده شدن و اسلام فرصت ظهور و درخشش پیدا کرده‌اند. اسلام دوباره تشکیل حاکمیت داده و به قدرت رسیده است، هرگاه خورشید عالم تاب اسلام می‌درخشد مشرکان مقابل این تلالو صف می کشند تا آن را خاموش کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امروز همان وقایع سخت و سهمگین صدر اسلام در حال رخ دادن است چراکه وقتی اسلام طلوع کرد با خود پیام عدالت، آزادی، حاکمیت دین و ضرورت نبود جهل را آورد، وقتی این دین ظهور کرد هیچکس فکر نمی‌کرد قلیل مستضعفانی بتوانند از زیر صفر و بدون قدرت، دینی مانند اسلام را در مکه جهانی کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه اسلام خیلی زود قلب‌ها را تسخیر کرد اما جنگ‌های سختی اتفاق افتاد، تکمیل کرد: پس از پیامبر (ص)، یکایک ائمه (ع) هم برای عظمت اسلام جنگ کردند و نشان دادند که این عظمت فروافتادنی نیست؛ اکنون قدرت‌های شیطانی در صورتی که بتوانند آن را در عبادات فردی خلاصه کنند مشکلی ندارند اما نمی‌پذیرند اسلام نظام سیاسی ایجاد کند و جغرافیای قدرتمندی داشته باشد و  نقشه دنیا را تغییر دهد.

وی متذکر شد: قدرت‌های مستکبر هر چیزی که در قالب عدالت باشد، برنمی‌تابند و نمی‌توانند ببینند که اسلام زنجیرها را از افکار انسان در عصر مدرن باز کند، به‌خصوص وقتی این اندیشه‌ها در فکر رهبری باشد که خداوند معجزه خود را در ذهن او قرار دهد تا اسلام را در جهان بدون سلاح و تجهیزات گسترش دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه پیش از این مفهومی با عنوان عالم اسلامی در دنیا وجود نداشت، تصریح کرد: اینکه اسلام مناسبات اقتصادی را تغییر داده و روابط قدرت‌ها را تحت تأثیر قرار دهد و امپراطوری‌ها را فروبپاشاند در ذهن دنیا نمی‌گنجید اما امروز آواز اسلام در جهان طنین‌انداز شده است؛ اسلام توانست در مقابل قدرت‌های شرور عالم که در منطق نابرابری و یک جهالت نوین جهان را توصیف می‌کنند، در فضای یک جنگ چند بعدی و جهانی در محیطی نابرابر بسط و گسترش یابد، این اعجاز امامت است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: امروز نام اسلام را در جهان با عزت و ذلت‌ناپذیری می‌بینید، این یک واقعه عظیم نیست بلکه اعظم است و این در هر مقیاسی این یک حقیقت الهی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به آیاتی از قرآن تأکید کرد: اسلام، عدالت و آزادی مسلمانان بدون قدرت و حاکمیت جاری نمی‌شود و ما برای آزادی، مرزها را در نوردیده‌ایم؛ انقلاب ما استمرار ادامه فلسفه ائمه (ع) است و اینطور نیست که اسلام برای یک زمان خاص آمده باشد، این دین کمال است و برای جاری شدن نیاز به قدرت دارد، به همین دلیل است که قدرت‌های مستکبر می‌خواهند ما قدرتمند نشویم.

وی با بیان اینکه منطق قوی، قدرت می‌خواهد و هر منظومه‌ای باید با قدرت جاری شود، تصریح کرد: اگر خورشید اسلام دوباره کم‌فروغ شود ممکن است ما دوباره قرن‌ها در جاهلیت بمانیم، ما محکوم به پیروزی هستیم تا موفقیت را پیش بگیریم و این کار مشکلی است که به خودی خود اتفاق نمی‌افتد.

سردار سلامی تأکید کرد: باید زمینه نصرت و نزول رحمت الهی را فراهم کنیم، چگونه از این عظمت‌های خلق شده حفاظت کنیم و آنچه امروز می‌بینیم درخشش، قدکشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت‌های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت‌هایی که به خدا متکی نیست هرچقدر که قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دشمن رهبران به معنای واقعی فاسق، خطرناک، بی‌منطق و بی‌رحم دارد و روی جهان اسلام تمرکز کرده‌اند، قلب جهان اسلام، ایران است و قلب ایران امام خامنه‌ای (مدظله العالی) هستند.

وی اضافه کرد: دشمن قدرت خود را روی این منشأ حکمت و تدبیر متمرکز کرده‌ و در مقابل دشمن رهبر معظم انقلاب اسلامی میانه میدان ایستاده‌اند و کوه آرامش هستند و تدبیر می‌کنند، چگونه ایشان توانسته‌اند این همه قدرت بسازند و صاحب راهبرد و سیاستی باشند که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را نابود کند؟

سردار سلامی عنوان کرد: امام خامنه‌ای آموزش شجاعت، توکل، استقامت و صبر را به ما می‌دهند، دشمن در برخی مواقع می‌خواست برای نابودی ما از تمام گزینه‌ها استفاده کند و چه قدرتی دست‌ها او را می‌بست و بی عمل می‌ماند؟

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه قدرت امام خامنه‌ای روی زمین حرکت می‌کند و به رسمیت شناخته می‌شود و واضح می‌گوید ما از فلسطین، یمن و لبنان حمایت می‌کنیم، تکمیل کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با این قدرت کشور را به پیش برده‌اند؛ عبور از بزرگ‌ترین تحریم اقتصادی دنیا کار دشواری است و فقط با نصرت الهی امکان پذیر است. معظم لهع مظهر حکمت الهی است و جهان به این حکمت قبطه می‌خورد.

وی یادآور شد: امام خامنه‌ای اسلام را در جهان عظمت می‌بخشند، ما بر زمین، هوا و دریا مسلط هستیم و این یک تسلط الهی و پس زدن استکبار است. دشمن به مرز «نتوانستن» رسیده است، غروب عمر قدرت‌های استکباری به ویژه آمریکا نزدیک است، اکنون هر اراده‌ای بخواهد محقق می‌شود، سید مقاومت می‌فرماید که کشتی‌های سوخت ما سرزمین ماست و اگر بزنید ما هم می‌زنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه قدرت یعنی میزان تأثیر بر اراده دیگران، تکمیل کرد: قدرت ما همه مرهون یک انقلاب است. باید همه جا ساختار قدرت ایجاد کرد و دست و پای دشمن را به باتلاق فرو برد؛ اکنون شکر خدا این رهبر عزیز تنها نیست و سپاهیان جان فدای بسیاری دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تبیین کرد: آگاهی مؤمنانه عامل موفقیت ماست و انسان عامل اصلی پیروزی و شکست است، ابزارها بی‌روح هستند و انسان به آنها قدرت می‌دهد و وقتی انسان تربیت شده مکتب ایثار است آن وقت پیروزی با دست‌های قطع شده هم قطعی است.

وی اضافه کرد: ما در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و آسیب ببینیم یا نبینیم پیروزیم و تربیت جوانان ضامن پیروزی ما در تمام میادین است. نمی‌شود با جامعه‌ای سست ایمان اسلام را پیش ببریم؛ حوادث تلخ دیگر تکرار نمی‌شود، چراکه مردم صبر و شکیبایی را بر کرنش و وابستگی به دشمن ترجیح می‌دهند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: جهاد در راه خدا تمرین تربیت و تقواست، فرماندهان ما با این اعمال در پیشگاه خداوند قضاوت می‌شوند، نایستید، غفلت نکنید و دشمن را دست کم نگیرید چراکه او هنوز ایستاده و نفس می‌کشد، در انتهای راه رسیدن به قله فشار زیادی می‌آید اما قله آنجاست.

انتهای پیام/