«سعید خمپاره»
«سعید خمپاره»

کتاب داستانی «سعید خمپاره» داستانی برای نوجوانان و آمیخته به طنز است که براساس خاطرات رزمندگان لشکر محمد رسول‌الله (ص) نوشته شده و تصاویر آن از محمدعلی سپهرافغان است. این کتاب توسط نشر ۲۷ در شمارگان دو هزار نسخه و در ۲۰ صفحه خشتی و با قیمت ۱۰هزار تومان به چاپ رسیده است. متن این […]

کتاب داستانی «سعید خمپاره» داستانی برای نوجوانان و آمیخته به طنز است که براساس خاطرات رزمندگان لشکر محمد رسول‌الله (ص) نوشته شده و تصاویر آن از محمدعلی سپهرافغان است.

این کتاب توسط نشر ۲۷ در شمارگان دو هزار نسخه و در ۲۰ صفحه خشتی و با قیمت ۱۰هزار تومان به چاپ رسیده است.

متن این کتاب طنز بوده و بازنویسی آن توسط مازیار حاتمی نویسنده چیره دست خاطرات دفاع مقدس به نگارش درآمده است.

برشی از کتاب:

صندوق نوشابه‌ها را برداشت به سمت تانکر آب رفت. وقتی داشت قالب یخ را خورد می‌کرد تا داخل کتری بریزد، دید داخل کتری، چای صبح باقی مانده است. چون چای از صبح مانده بود، حسابی سیاه شده بود.

همین موقع یک بار دیگر فکری به سرش زد، نوشابه‌ها را داخل تانکر آب انداخت و یخ را هم در کتری ریخت و به سمت چادر رزمندگان به راه افتاد. وقتی سعید به چادر رسید با ناراحتی گفت: حیفِ این همه یخ که حرام شد.

فکر می‌کنم نوشابه‌ها فاسد شدند یا گازشان در رفته، چون خیلی بی‎مزه است. چند نفر از بچه‌ها خوردند و تایید کردند که نوشابه فاسد شده است. سعید هم با خوشحالی غذایش را برداشت و رفت سمت تانکر آب، چند تا از نوشابه‌های خنک را جدا کرد و رفت زیر درختی تا غذایش را بخورد…

انتهای پیام/۳۴۱