مراسم رونمایی ۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار لشکر۲۷ محمد رسول‌الله با حضور خانواده‌های شهدا و … برگزار شد. به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی مؤسسه روایت ۲۷ بعثت، مراسم رونمایی ۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار لشکر۲۷ محمد رسول‌الله با حضور […]

مراسم رونمایی ۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار لشکر۲۷ محمد رسول‌الله با حضور خانواده‌های شهدا و … برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی مؤسسه روایت ۲۷ بعثت، مراسم رونمایی ۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار لشکر۲۷ محمد رسول‌الله با حضور خانواده‌های شهدا، رزمندگان گردان عمار و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.
مازیار حاتمی مدیر نشر٢٧بعثت در این مراسم گزارشی از عملکرد نشر ۲۷ بعثت ارائه کرد و گفت: امسال ٢٠ عنوان از آثار شهدای لشکر ٢٧ تألیف شده و تا پایان سال و قبل از نمایشگاه کتاب سال ٩٩، ده عنوان کتاب دیگر هم اضافه خواهد شد.

وی گفت: از آغاز کار نشر تا به امروز ١٠٠ عنوان کتاب منتشر شده و برنامه ما این است که در ٥ سال آینده ١٥٢ کتاب دیگر درباره فرماندهان شهید گردان‌ها و واحد‌های لشکر ۲۷ به پایان برسد.

مازیار حاتمی با اشاره به حضور نشر ۲۷ بعثت در نمایشگاه‌های بین‌المللی در کشور‌های سوریه، عراق و لبنان گفت: ٢٠ عنوان از کتاب‌های نشر ۲۷ بعثت به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه شده است.

حاتمی در ادامه افزود: همکاری رزمندگان گردان‌ها برای افزایش سرعت و کیفیت تکمیل پرونده‌های تحقیقات و تولید کتاب‌های زندگی‌نامه و خاطرات شهیدان اهمیت زیادی دارد.

سردار گلعلی بابایی از نویسندگان صاحب‌نام تاریخ و ادبیات دفاع مقدس، پس از تبریک ایام‌الله دهه فجر درباره تأسیس نشر٢٧بعث گفت: این نشر به همت شهید حاج حسین همدانی راه‌اندازی شده و در این ده سال پیشرفت خوبی داشته است. قسمتی از آثار این انتشارات کارنامه‌های عملیاتی هستند و بخشی زندگی‌نامه‌ها و قسمتی هم وقایع‌نگاری.

گلعلی بابایی که در جمع رزمندگان گردان عمار ضمن اشاره به تاریخچه این گردان گفت: گردان عمار از اولین گردان‌های پیشرو لشکر بوده و حیف است که تاریخچه این گردان ثبت نشود.

وی با نام بردن از فرماندهان شهید گردان عمار گفت: وقتی حسین بهزاد مکالمه بی‌سیم بین بَشکیده و شهبازی را پیاده می‌کرد، از شنیدم مکالمات آن‌ها شوکه شد و حالتی شبیه سکته به او دست داد.

وی در پایان خطاب به رزمندگان گردان عمار گفت: تاریخچه گردان را جدی بگیرید و قبل از اینکه دیگران تاریخش را روایت کنند، خودتان تا هستید این روایت‌ها را شفاهی یا کتبی ثبت کنید.

در ادامه برنامه اعضای خانواده ۵ فرمانده شهید گردان عمار خاطراتی را از این شهیدان بیان کردند. برادر شهید خرمی شاد صدای سخنرانی این شهید را که در ساعات نزدیک به شهادت ضبط‌شده بود در سالن پخش کرد و بر معنویت فضا این مراسم افزود.

سیروس صابری جانشین فرمانده سپاه تهران و مشاور رئیس دانشگاه آزاد نیز درباره کتاب پیچ انگیزه گفت: پیچ انگیزه یک عملیات ویژه بود و در فیلم ابوغریب نیز به بخشی از آن اشاره شده است. این منطقه اهمیت سوق‌الجیشی داشت و اگر دشمن از آن عبور می‌کرد، وارد دشت می‌شد.

وی با اشاره به دلاوری و ایثار رزمندگان گردان عمار گفت: گاهی خودمان هم به خاطرات شک می‌کنیم. هر روز باید با خود تکرار کنیم تا بدانیم این ازخودگذشتگی‌ها واقعیت داشته است. این گردان در تمام پدافند‌ها و عملیات‌ها شرکت داشته است و ١٨٠ شهید داده است.

آخرین سخنران این مراسم، سردار یزدی فرمانده سپاه تهران بود که با ذکر خاطراتی از رشادت‌های شهیدان گفت: من، شهید عباس هادیان و شهید محمد تن‌دسته، باهم وارد سپاه شدیم. این شهدا در شرایط سخت ایستادند و از انقلاب و مردم و ولایت دفاع کردند. امروز کسانی هستند که با پول این ملت بزرگ شده‌اند و می‌گویند همه فدای سردرد بچه من! آن روز شهدای ما می‌گفتند: فرزندان ما فدای مردم سرزمین. ببینید تفاوت‌ها را! تاریخ مانند این شهدا را یا ندیده و یا کم دیده! اگر امروز ما پادگان عین‌الاسد را می‌زنیم و دشمن حتی جرئت نمی‌کند از تلفاتش حرفی بزند، به‌این‌علت است که سابقه اقتدار ما را می‌دانند. اقتدار کشور در اثر ازخودگذشتگی همین شهداست.

سردار یزدی با اشاره به اهمیت ثبت خاطران و زندگی‌نامه شهیدان گفت: باید به کتب این شهدا توجه شود. این‌ها باید در تاریخ ماندگار شود. ما در شرایطی هستیم که دشمن برای ما دندان تیز کرده است. آن‌ها بعد از شهادت شهید سلیمانی امیدوار بودند که به ایران ضربه بزنند، اما با حضور میلیونی مردم در تشییع حاج قاسم، نقشه‌شان نقش بر آب شد.

وی افزود: به سالگرد انقلاب نزدیک می‌شویم و دشمن روی نفربه‌نفر ما برنامه‌ریزی می‌کند تا برای ٢٢بهمن آماده نباشیم. متأسفانه عده‌ای در داخل هم با آن‌ها هم‌نوایی می‌کنند. آن‌ها منتظرند تا کسی در انتخابات شرکت نکند.

در پایان این مراسم با حضور خانواده‌های شهدا از ۵ عنوان کتاب نشر ۲۷ بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار رونمایی شد. /د ۱۰۱/ش